Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spalanie stukowe astra

08 Sie 2007 17:15 4331 4
  • Poziom 12  
    witam pisze z pytaniem

czy da sie jakoś emulować lub całkowicie odpiąć czujnik stukowy?
    16xsz to model mojego silnika

mój problem polega na tym że czasami cos świruje i daje błędne info do kompa sam. i check sie zapala po restarcie gaśnie, nie zawsze sie tak dzieje,niekiedy samochód robi sie mułowaty na lpg ,i na benzynie

przy wciśnięciu gazu zamula go i check sie zapala/gdy był przepływomierz gazu sterowny elektronicznie to samochód na pierwszym biegu jechał ledwo co/

bywałem u elektroników podpinali sam pod kompa i nic

według mnie to ten czujnik spalania stukowego tak też pokazuje mi an kodach błyskowych,nie wiem czy wymieniać go bo jeśli byłby walnięty to na kompie u elektronika by wykazało,i czasem nie było by tak ze na 5 biegu przyśpiesza pod spora górkę:)

jeśli ktoś zna te czujniki i wie jak działają niech cos podpowie cena takiego czujnika do ponad 100zł wiec nie chce wywalić w błoto kasy

do czujnika prowadz jeden kabelek/wiec da sie go chyba jakos emulować/ albo napięciem albo rezycjancją popszez jakiś układ
  • Poziom 12  
    problem nie został rozwiązany
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Uszkodzona sonda lambda lub przewody.Miałem już kilka takich przypadków i tester wskazywał na uszkodzony czujnik spalania stukowego.. jestem pewny 99,9%
  • Poziom 12  
    mam tester sondy podepne i wsadze do autka i zobaczymy

chyba ze kable?

ale w mojej instalacji lpg chyba emulacja sondy jest wstawiona

koltec z holandji