Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Natężenie prądu - koniec skali w mierniku.

mskojon 08 Sie 2007 17:55 927 4
  • #1 08 Sie 2007 17:55
    mskojon
    Poziom 31  

Witam, chcę zmierzyć natężenie prądu stałego ale mam problem bo kończy mi się skala w mierniku - nie wiem czy trafo jest tak mocne czy po prostu jest za słaba filtracja. Miernik mierzy prąd w zakresie do 10A. Trafo jest spore, waży ok 2kg, dałem tam mostek prostowniczy 10A i kondy połączone szeregowo pojemności 700uF. Czy kondensator jest za mały?

0 4
  • #2 08 Sie 2007 17:59
    daduszeryf
    Poziom 28  

Cześć.Nikt miernikiem nie mierzy prądu zwarcia transformatora.Jak chcesz koniecznie zmierzyć prąd zwarcia to zmierz go cęgami tylko odłącz mostek bo go spalisz.Ale jak dałeś mostek 10A to po co mierzyć jak więcej nie można niż ma mostek.

0
  • #3 08 Sie 2007 18:07
    mskojon
    Poziom 31  

Hmm, nie wiedziałem. Czy da się w ogóle jakoś zmierzyć zwykłym multimetrem natężenie prądu na transformatorze?

0
  • #4 08 Sie 2007 18:10
    hobbyelektronik
    Poziom 27  

Wszystko na to wskazuje że Twój miernik ma za mały zakres.

hobby&profesionalelektronik...........

0
  • Pomocny post
    #5 08 Sie 2007 18:18
    daduszeryf
    Poziom 28  

Witam.Da się wykonać taki pomiar musisz zbocznikować miernik grubym drutem zwiń spiralę z drutu miedzianego powiedzmy średnicy 1,5mm zmierz jakiś prąd taki żeby twój miernik go odczytał najlepiej 5A teraz przesuwaj jedną końcówką miernika po boczniku tak żeby uzyskać wskazanie 0,5A i teraz twój miernik ma zakres na końcu skali 100A

0
  Szukaj w 5mln produktów