Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana starego procesora - Pro¶ba o porady ?

paulplaski 09 Aug 2007 02:25 1042 3
    paulplaski
    Level 10  
    Mam komp na którym chodzi praktycznie tylko net, video i muzyka, staruszek ma Pentium III 700 lekko podkręcony do 750 mHz,
    płyta Procomp Biw 1m-2m FC-PGA, (FSB 100).

Mam pro¶bę o odpowiedĽ na takie pytania:

1. Czy na takim dziadku pójdzie procek np. Celeron Tualatin 1200/256/100/1,5v lub podobny (1000, 1100) na szynę 100,
    lub je¶li nie to jaki najszybszy Pentium lub Celeron ?

2. Czy zmiana Pentium III na Celerona 1200 lub podobnego ma sens wydajno¶ciowy (czy to co¶ da, cache w obu prockach 256,
    czy lepiej np. dołożyć więcej pamięci) ?

Z góry dziękuję !
    at3
    Level 12  
    Obawiam sie ze wymieniony przez Pana procesor Celeron nie bedzie dzialac na tej płycie. A co do PIII 1200 tozalezy to maksymalnego mnoznika obsługiwanego przez płyte. Bardzoduzo płyt obsługiwało mnoznik tylko do x8, więc maksymalny procesot to bedzie 800.
    Ale nawet zmiana procesora na 1200 nie bedzie baardzo istotna.Wztost wydajnosci bedzie na poziomie ok20-30% wiec na dluzsza mete moze byc nieodczuwalny. Radziłbym jednakrozejzec sieza płyta zprocesorem przynajmniej takim jak Celeron 2,4. S± onejuz naprawde niedrogie a mozna juz na nim co¶ zdziałać.
    szaleniec
    VIP Meritorious for electroda.pl
    paulplaski wrote:
    Mam komp na którym chodzi praktycznie tylko net, video i muzyka, staruszek ma Pentium III 700 lekko podkręcony do 750 mHz,
    płyta Procomp Biw 1m-2m FC-PGA, (FSB 100).

Mam pro¶bę o odpowiedĽ na takie pytania:

1. Czy na takim dziadku pójdzie procek np. Celeron Tualatin 1200/256/100/1,5v lub podobny (1000, 1100) na szynę 100,
    lub je¶li nie to jaki najszybszy Pentium lub Celeron ?

Ta plyta glowna nie obsluguje procesorow na jadrze Tualatin.

Najszybszy PIII pod ta plyte to 1,1GHz:
    http://processorfinder.intel.com/List.aspx?ProcFam=25&sSpec=&OrdCode=

Najszybszy Celeron to rowniez 1,1GHz:
    http://processorfinder.intel.com/List.aspx?ProcFam=49&sSpec=&OrdCode=
    Platon
    Level 42  
    at3 - mnożnik obsługiwany przez płytę nie ma absolutnie wpływu na nic, proszę nie siać zamieszania.

Jak napisal szaleniec - to co mozesz uzyć to coppermine. Chyba, ze plyta jest na BX i bedziesz przerabiał przejsciowke. Ale wtedy szkoda tego celerona, bo nie podkrecisz go na FSB133MHz.