Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co do altusów 140? Jakie głośniki niskotonowe?

09 Sie 2007 12:22 1835 12
  • Poziom 11  
    Witam, mam altusy 140 bez niskotonowców i chciałbym je dokupic, moglibyscie doradzic co? cos w granicach 50 zl/glosnik.

zastanawialem sie nad tym:
    http://www.dexon.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=439
    tylko to ma 6ohm a altusy 8 i wzmak tez 8... czy to przeszkadza?

pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Oczywiście, że nie kupuj tego głośnika do altusków. Kup oryginalne, ale nie masz tyle kasy, więc poszukaj regenerowanych. Kurde ile jest tematów o Altusach i nikt nie raczy skorzystać z opcji szukaj !!!To, że ma 6Ω będzie miało wpływ na częstotliwość cięcia zwrotnicy, oczywiście będzie to zjawisko niekorzystne. Wtedy będziesz zmuszony wykonać indywidualnie zwrotnicę.
  • Poziom 11  
    wlasnie chodzi o to ze nie chciałbym kupować regenerowanych...
  • Poziom 16  
    Nawet głośnik od TV wsadzony w szafke kuchenną też będzie grał tzn stukał i pukał ale dla uzyskania najleszpego efektu trzeba zastosować oryginalny moim zdaniem.
  • Poziom 35  
    Tonsil GDN 30/60/1 z Altusów 140 ma 6ohm. Co do Dexona DRB 30/60/01,6 - nie należy oczekiwać cudów od 12-calowego głośnika za 40zł. Patrząc na parametry wygląda na to, że został zaprojektowany jako zamiennik Tonsila GDN 30/60/1 ale zagra z pewnością gorzej. Jednak mimo wszystko lepiej wstawić do Altusów 140 tego niedrogiego Dexona, niż jakieś droższe i gorsze wynalazki typu Dibeisi/777/Extreme. Na forum jest kilka tematów o Dexonach DRB - poczytaj i wtedy podejmij decyzję.
  • Poziom 25  
    dostała mi się juz na serwis pare razy ta lipna podróbka tonsila i powiem ci nie kupuj tego głana shit totalny !!!!

Dodano po 1 [minuty]:

A jesli nie miałeś okazji słuchać głosnika po naprawie skad wiesz, ze zagra daramnie?Chyba ,że po nieudolnym zabiegu ;)
  • Poziom 14  
    a tutaj was zdziwię bo pomijając kwestie zwrotnic to głośniczek jak najbardziej pozytywny posiadam takowe dwie sztuki więc wiem co mówię charakter grania jak najbardziej zbliżony do tonsila budowa głośnika też nie jest licha ogólnie jak najbardziej pozytywne wrażenia, jak ktoś nie widział i jego nie słyszał niech się nie wypowiada albo użyje zakładki szukaj na elce, nie wszystko co się nie błyszczy i nie ma dużych napisów źle gra. Jednakże przed zakupem radził bym go przesymulować w którymś z ogólnie dostępnych programów, parametry głośnika nie są wyssane z palucha więc można porównać jak wypada dexon w porównaniu z tonsilem.

Oj! majkel sony co gra według ciebie dobrze? (jesteś pierwszą osobą której te głośniki się nie podobają i mówiącą że je słyszała wypowiedz się proszę dlaczego i w jakiej aplikacji ich słuchałeś i dlaczego trafiły do serwisu)
  • Poziom 25  
    bolo_senior !!!! Och kolego sprawdzałem nie tylko pod względem wykonania, ale widze co to za shit jak nawijane są cewki jak klejona jest membrana jak daremny jest magnes\kruchliwy A słuchany był z tonsilem 30/60/1 bez pudła i zwrotnicy na nie głosnym odsłuchu powinien grac podobnie ,a grał zdecydowanie głosniej i bardzo płytko! Zresztą miałem już paru gosci co przyniesli te głosniki do naprawy nie koniecznie ten zamiennik tonsila 30/60 moim zdaniem to kupa ! Możesz miec kolego swoje zdanie, a ja mam swoje i lata praktyki słuch tez nie daremny i wiem co to za shit, bo przekonałem sie nie tylko na wygladzie, wykonaniu ,ale i odsłuchu ! Nastepnym razem gdy mi się trafi ten naleśnik zrobie fotki jaki to badziew i jak jest wykonany jak daremnie ma nawinięte cewki.

Pozdrawiam i odradzam żaden zamiennik to shit

Dodano po 1 [minuty]:

CZY TYLKO MNIE SIĘ TEN GŁOŚNIK NIE PODOBA MOŻE POCZYTAJ DOKŁADNIE INNE WYPOWIEDZI NA TEMAT TEGO OTO ZAMIENNIKA !!
  • Poziom 14  
    czytałem majkel i nie potezebnie się unosisz :D a wcale płytko one nie grają muszą "fakt" się deko wygrzewać, u mnie membrana , a raczej membrany są klejone bez jakiś większych widocznych niedoróbek (może trafiły się Tobie już naprawiane , a u tonsili klejenie jest pewnie idealne ;) ) ok kosz faktycznie jest z cienkiej blachy (ale tym się nie rzuca), a propos opinii to faktycznie reszta dexonów nie cieszy się jakoś zbyt entuzjastyczną opinią (przynajmniej te tańsze i w polsce) ale a ten model z tego co się w necie dowiedziałem jest niczego sobie (popatrz stosunek cena/jakość) . Majkel nie licząc tonsila którego naprawą się zajmujesz zapewne zawodowo to ten dexon jest niestety jedyną jak dla "mnie" rozsądną alternatywą jak mój przedmówca wcześniej napisał żaden alpirerd , 888 ,999, a i nawet stx podskoku nie mają do niego .
    O gustach się nie rozmawia ale głuchoty to ja Ci nie zarzucałem, sam głuchy też nie jestem , i nie zaczynam oglądać głośnika od wyjęcia z niego cewki (mały żarcik , broń boziu nie sarkazm), ale kiedyś ludzie ręcznie cewki nawijali i powstawały nieraz wybitne konstrukcje. Ten głośnik ma 60W i jak się podepnie go pod np.600 to nie dziwo, że cewki polecą, a nie wiadomo w końcu co ludziom do łbów strzeliło więc może trafiają wyłącznie dzieła wybitnych fachowców ?
    Przed zakupem poczytałem deko forum za dużo wypowiedzi rzetelnych nie ma bo ludzie go po prostu nie widzieli , nie słyszeli lub boją się doradzić niesprawdzony przetwornik , a większość i tak powtarza to co przeczytała na forum. Ja kupiłem w ciemno i bardzo się cieszę jednak nie kupiłem go do Altusów .
  • Poziom 25  
    Ja się unosze hehe ;)
    Może fak za tą cene bardziej się opłaca niz alpierdas czy 999 666 997 888 i inne VC krafty tyle tylko, ze jak patrze na parametry to zastanawiam się skad oni je wyczasli ? A tak nawiasem porównywałeś go z gdn 30/60/1 nie zebym gadał, ze to udany wyób tonsila, ale znacznie lepszy moim zadaniem niz ten którego tu proponujesz dexon.
    Duzo ludzi własnie kupuje rózne podróbki ,bo nie wiedza, ze z ich poprzednimi wapniakami mozna coś jeszcze zdziałać ! Ja jednak ni zachęcam do kupna tanich podróbek - lepiej zregenerować za pieniądze podróbki, a napewno bedziemy bardziej zadowoleni, oczywiscie jesli tylko używamy oryginalnych części.
  • Poziom 14  
    Parametry sprawdzał Radocha z nagłośnienia estradowego na elce parametry są w bazach do winISD . Alpierdy to trzeba szeroki łukiem omijać (choć i są ponoć wyjątki) a nie porównywać . Naprawić można ale niekiedy po wymianie wszystkich bebechów to już nie to. Nawet oryginalne części zamienne odstają czasami i to znacznie od siebie parametrami co może jest związane z historią firmy Tonsil i jej perypetiami , czasami Tonsil robił głośniki akurat z tego co miał pod ręką szczególnie w PRL (sam się z takimi spotkałem) i zrobienie 100% oryginału graniczy czasem z cudem , jak dla mnie to jest trochę loteria wyjdzie / nie wyjdzie ?

Porównywałem z tonsilem Dexony grały trochę gorzej ale po 2 tygodniach grania zmieniły charakter i grają podobnie we freeair chyba dexon gra lepiej ale ogólnie oba bez budy nie są królami basu , bez obudowy to raczej dexon mniej zamulał (coś na pograniczu auto sugestii)
  • Poziom 25  
    Widze masz ciekawe teorie. Ja sam mam w domu altusy 300 i ton200 przez siebie naprawiane to bardzo dobry mam przykład, ze nie stawiam głosników od siebie odbiegających grają identycznie i tak samo wyglądają, a co do materiałów od 20 lat nie miałem róznych częsci które by od siebie odbiegały fakt ,że czasem dostane jakiś niedoróbek, ale mogę wymienić bez problemu. Pro-tonsil to bardzo solidna firma jesli chodzi o wymiany wadliwego nagłosnienia czy pomyłce fabrycznej.
  • Poziom 14  
    Tak ale zdarzają się zamianki ogólnie chyba robione przez pracowników Tonsila są różne kosze i dolne zawieszenia, magnesy nie od tego modelu itp.. szczególnie starsze głośniki , a firma Tonsil jak najbardziej solidna chociaż ten gdn to nie koniecznie taki super (mnie osobiście się podoba) Pro tonsil tak ale starszy tonsil nie koniecznie wielu ludzi ma zapewne dziwne gdn-y i o tym nie wie bo nie rozkręcali kolumn

chodzi mi bardziej o głośniki z czasów prl-u a nie Pro tonsil , ciekawi mnie czy też od czasów starych tonsili nie zmieniła się waga membrany w tych gdn-ach , materiał cewek rodzaj druty - chodzi o cz,esci zamienne

Nie ma się co spierać trzeba spróbować jak te dexony grają w budzie po altusach jak można prosić o litraż bądź wymiary wewnętrzne altusów i jak tam jest bass-reflex to wymiary jego . Zklecę jakąś budkę i się zobaczy jak on gra bo przy za dużej budce i mocy ok 100w potrafi stukać cewką stąd te wszystkie shityt u majkela :)