Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da się podłaczyć aktywny subwoofer do wzmacniacza Diora

09 Sie 2007 12:41 1706 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich

Ostatnio przeglądając allegro natrafiłem na kilka subwofferów wykonanych wg. schematów z elektrody (np.http://www.allegro.pl/item222195184_subwoofer_aktywny_120_wat.html) jakieś ambitne zadanie to to nie jest i sam nabrałem ochoty zrobić coś takiego.

Ale do rzeczy..

chciałbym sie dowiedzieć czy da sie w jakis sposób podłaczyc aktywny sub do Diory 442 - z tego co przeglądałem forum nie ma jednoznacznych odpowiedzi - są propozycje zeby podączyc do wyjść przez dzielnik napięcia, do gniazda słuchawkowego, do..
    Chodzi mi o to żeby podłaczyć suba do wzmacniacza razem z 2 kolumnami i żeby reagowało to razem na podgłaśnianie i ściszanie gałką regulatora oraz zeby działało przez kilka lat a nie sekund:)

Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 12  
    Oczywiście, że się da. Wystarczy zrobić sumator dla sygnałów z obydwu kanałów i przez filtr dolnoprzepustowy przesłać na końcówkę mocy. Schematów na takie urządzenia jest sporo na elektrodzie i bez problemów je znajdziesz.

Pozdrawiam
  • Spec od sprzętu Unitra
    Po co robić dzielinik?Podpinasz sie pod wyjście słuchawkowe i jest OK.
  • Poziom 29  
    Na moje to ja bym sie odpowiednio wpial pod wejscie wzmacniacza-skoro soobwoofer jest aktywny to sygnal taki , ktory wchodzi na wzmacniacz WS442 wystarczy na wysterowanie tego sooba. W soobie juz zapewne bedzie filtr dolnoprzepustowy i przelacznik mfazy lub tez jeszcze czestotliwosci pracy- np z 60Hz/150Hz

Dodano po 2 [minuty]:

Wt442 z kolumnami bedzie odtwarzac wysokie,srednie i niskie tony + jeszcze kopyto z basu z sooba, wzmacniacz 442 mozna wyregulowac na mniejszy poziom basow i dac glosniej,a soob zajmie sie dolem lub jak kto woli... ;-) - to tylko moje zdanie....