Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Universum FT81026 pali tranzystor HOT

09 Sie 2007 15:45 1614 7
  • Poziom 21  
    Witam chassi to 11ak33 - i mam problem pali mi tranzystor HOT, sprawdziłem kondensatory impulsowe , napięcie zasilania jest 145v , sprawdziłem układ korekcji , zimnych lutów brak , niepokoi mnie w trafie WN 9 noga według schematu jest to 200V na zasilanie wzmacniacza RGB , po wyjęciu transformatora jest zwarta do 1 i 3 nogi transformatora, według schematu z elektrody nie powinna , co koledzy na to?
  • Moderator
    Dwie sprawy:
    1- jeśli jeden producent trafo da to uzwojenie od masy, drugi - jako odczep z kolektorowego, to jaka to w praktyce różnica?
    2- kondensatory impulsowe należy sprawdzać metodą podstawiania, tylko że same określenie "sprawdziłem" jest niekonkretne. Lepiej od razu napisać - podstawiłem.
    Tranzystor pali w momencie włączenia czy po nagrzaniu (przegrzaniu)?
  • Poziom 21  
    Kondensatory mierzylem miernikiem mają swoją pojemnośc, tranzystor pali podczas właczenia , słychać jak rusza wysokie i praktycznie zaraz pali tranzystor , odepne jeszcze korekcję i zmienię wsad w pamięci zobaczę co się bedzie działao.
  • Poziom 37  
    Sprawdź(znaczy obejrzyj i przelutuj) wtyczkę i gniazdo do cewek H, podobnie wtyczkę(kołki?) na cewkach.
  • Poziom 21  
    Odłączyłem korekcję i zmieniłem wsad pamięci eprom , włożyłem tranzystor i telewizor ruszył , sprawdziłem układ korekcji , podłączyłem i telewizorek ruszył , wniosek taki że w pamięci musiało być namieszane i po zapisaniu wsadem z elektrody telewizorek pracuje , ale mam jeszcze pytanie jak wejść w opcje serwisowe , i czy można w opcjach zmienić język menu na polski i czy jest możliwość zmiany w opcjach fonię na 6,5 , pośrednią obsługuję MSP3411G B8 V3 , za porady z góry dzięki.
  • Poziom 39  
    Powinno się wejść jak do Vestela czyli przyciski INSTALCJA i 4725.
    Pobierz serwisówkę do 11AK33 i zobacz jak to tam wygląda.
    Ps.
    MSP jest multisystemem a więc zależy tylko od filtra z falą powierzchniową w p.cz.
  • Poziom 21  
    W tej serwisówce z elektrody są opisane tylko opc.ADJUST , brak opisanych opc. OPTIONS a tam jest zmiana języka i fonii , jeśli ma ktoś opisane te opcje to proszę o pomoc.
  • Poziom 17  
    Języka MENU nie zmienisz na polski, a fonię DK ustawisz w opcji 10 bit 1 czyli drugi z prawej, ustaw go na 1. Wyjdż TV, następnie wyłącz z pilota, uruchom i można stroić z fonią DK.