Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus logamax U004-24K nie podaje iskry!

gyakuhami 09 Aug 2007 16:44 5252 3
    gyakuhami
    Level 10  
    Witam, mam ten piec od 5 lat i już nie pamietam roku żeby cos w nim nie wysiadło, no ale do rzeczy. Kiedy włączam piec włącznikiem na obudowie słyszę pompkę (nowa-ma rok) jak chodzi ale nie przestaje tylko tak sobie coś tam działa aż pojawia się kontrolka braku cugu. Jeśli międzyczasie odkręcę kurek z ciepłą wodą to nic się nie dzieje tzn. nie ma iskry i piec nie grzeje wody. To samo jak włączę na centralne ogrzewanie-też nic- poprostu pompka sobie chodzi i sama się nie wyłącza. Proszę o radę bo jestem mocno zdesperowany :D.
    pozdrawiam!
    Franc_ms
    Level 13  
    Witaj
    Powodów może być wiele takiego zachowania kotła ale przede wszystkim zmień serwisanta. Sprawdź trafo i przewód do elektrody oraz elektrodę i mase.
    De Soto
    Level 12  
    To proste kotły, problem też banalny jak mniemam. Otóż, przy właczeniu zasilania do kotła, ten obowiazkowo sprawdza czy jest woda w układzie. Żeby to sprawdzić to uruchamia pompe. Pompa tłoczy wode i czujnik braku wody [jeżeli ona jest] daje sygnał do układu sterującego że woda jest i wyłacza pompe. Kociął jest gotowy do pracy [nadmienie ze pompa po wykryciu wody przez ww czujnik wyłacza sie. Po nazwie kotła, mniemam ze to kociał z otwarta komora spalania.
    Wniosek, nie ma wody w układzie [kotle] badz uszkodzony mikroprzelącznik, czujnika wykrywania wody. Czujnik ten ma forme prostopadłopścianu z którego wychodza dwa kable. Nasadzony jest od góry na zawór trójdrożny [lewa dolna częśc kotła bez osłony], przy pomocy blaszki-zawleczki. Jeżeli padło to, to tylko kupno nowego gwarantuje prawidłowa prace. Radze też sprawdzić kable biegnace doń.
    Z doświadczenia wiem ze te mikroprzełaczniki padaja.
    znx
    Level 13  
    taki mikroprzełącznik można kupić w sklepie elektronicznym
    za 3 pln sam wymieniłem takich wkładów kilkanaście o wiele niższe koszta i morzna to zrobić samemu po warunkiem że ma się lutownice
    oraz trochę pojęcia olutowaniu(to jest ten mikroprzełącznik stojący trochę
    wyżej bojest jszcze drugi nad wymiennikim od wykrywania poboru cwu)
    pozdro znx