Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WFC1600 - nie kręci się bęben

09 Sie 2007 20:05 14981 16
  • Poziom 10  
    BOSCH WFC 1600 NIE KRĘCI BEBNA

Witam
    Problem:
    - programator próbuje ( tak mi się wydaje słychać przełączanie ) a silnik stoi nie kręci inne funkcje wykonuje prawidłowo
    - dzisiaj rozkręciłem by sprawdzić czy styki kabli są w porządku , podłączyłem do prądu zanim cokolwiek zacząłem dotykać i dwukrotnie udało mi się uruchomić wirowanie , za trzecim razem już zero reakcji słychać tylko pracę pompy ?

Pytanie – programator ? czy jakiś sterownik silnika?

Czy jest jakiś test wykazywania błędu pracy tej pralki?

kijek1
  • Specjalista AGD
    Zacznij od sprawdzenia szczotek silnika - to pospolita choroba silników w Bosch.
  • Poziom 10  
    uwaga jak najbardziej słuszna , podczas tych dwóch prób słyszałem dźwięki szurania , tarcia

gdybyś mini szkolonko udzielił jak się za to zabrać jestem zielenizna

z poważaniem kijek
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wymontuj silnik, odkręć szczotkotrzymacze, sprawdź czy szczotki nie są zacięte i czy wystają z obudowy przynajmniej ok. 1,5 cm.
  • Poziom 32  
    nares napisał:
    Wymontuj silnik, odkręć szczotkotrzymacze, sprawdź czy szczotki nie są zacięte i czy wystają z obudowy przynajmniej ok. 1,5 cm.

O ile sobie przypominam to tam nie odkręca sie szczotkotrzymaczy po prostu całość jest zespolona ale mniejsze o to sprawdź jeszcze grzałke. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    pierwsze przypuszczenie było słuszne problem to szczotki (nie wiem czemu nazywa się je szczotkami , dla mnie są to kamienie ) wymontowałem , oczyściłem , i zamontowałem odwrotnie , pralka chodzi

zadzwoniłem do serwisu boscha w Bydgoszczy by kupić nowe a oni twierdzą i producent nie przewiduje wymiany mogą zaoferować zamiennik Whirlpoola?? nie mogę tego zrozumieć , czyżby BOSCH olewał takie wymiany ? czy serwis jest badziewski idzie na łatwiznę ? ( za zamienniki chcieli 38 pln za sztukę
  • Specjalista AGD
    To znaczy zamieniłeś je miejscami?
  • Poziom 21  
    kijek1 napisał:

zadzwoniłem do serwisu boscha w Bydgoszczy by kupić nowe a oni twierdzą i producent nie przewiduje wymiany mogą zaoferować zamiennik Whirlpoola?? nie mogę tego zrozumieć , czyżby BOSCH olewał takie wymiany ? czy serwis jest badziewski idzie na łatwiznę ? ( za zamienniki chcieli 38 pln za sztukę

Bzdura, orginalne szczotki kosztują 134zł.
  • Poziom 10  
    "To znaczy zamieniłeś je miejscami?"

dokładnie tak zrobiłem
  • Specjalista AGD
    To teraz powiedz: były szczotkotrzymacze( obudowy szczotek na 2 wkrętach) czy nie ? Ktoś tu sugerował że ten silnik tego nie ma...
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    "To teraz powiedz: były szczotkotrzymacze( obudowy szczotek na 2 wkrętach) czy nie ? Ktoś tu sugerował że ten silnik tego nie ma...>

dokładnie tak jest

PS. Szczotkotrzymacze w tym modelu, są jak najbardziej niezespolone! (tzn. można wyjąć same szczotki, nie tak jak w starszych modelach, razem z całym tylnym deklem...)

czy nowe szczotki " kamienie " są w komplecie z obudowami ?
    ( obudowy szczotek na 2 wkrętach)
  • Specjalista AGD
    Jeżeli po 38 zł - to komplety. Kup, wymień i pierz :D
  • Poziom 10  
    kupiłem zamienniki BEKO ? jak dzwoniłem do serwisu to twierdzili iż zamienniki mają od Whirpola a na miejscu okazało się że BEKO i kamienie musze spiłować ? ( serwis do bani)
    pytanie brzmi ile piłować ? nowe szczotki są schowane w obudowach ?
    czy mam je na siłę wysunąć by się do nich dostać ? stare wysuwają się poza obudowę ?
  • Poziom 10  
    do administratora : jak mam rozwiązać swój problem skoro wyrzucony zostałem na bocznicę
    komu ma służyć te forum ????

„Tutaj będą przesuwane tematy, które zostały stworzone przez osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy w naprawianiu urządzeń. Raportuj temat w działach serwisowych, jeżeli uważasz, że osoba nie orientuje się w tym co robi.”

przecież nie próbuję braku swojej wiedzy komukolwiek wciskać , chciałem rozwiązać problem ?? tak bynajmniej odbieram możliwości tego forum
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    "Robisz sobie jaja czy o drogę pytasz?Mają się wysuwać i lużno pracować!!!!! "

nie zadawał bym takiego twoim zdaniem głupiego pytania gdybym zamienniki wysuwały się ,one sztywno siedzą w trzymaczach, co było źródłem pytania !!!