Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odinstalowaniem visty FS Amilo Pro v3515

09 Sie 2007 21:06 1964 9
  • Poziom 10  
    Witam, niedawno znajoma zakupiła wyżej wymieniony laptop. Po uruchomieniu go powitał mnie Vista któremu skoczył się czas do jakiego należy zarejestrowac tę wersje, poza tym podaje mi ze produkt nie jest orginalny(kupiony w jednej z sieci hipermarketow) Jedyne co mogę zrobić to wyłączyc go, wpisac klucz, lub opcja trzecia ktore pozwala na wlaczenie przeglądarki i zakup klucza. (śmieszne bo nic nie moge pobrac gdyz najpierw tzreba zainstalowac neostrade). Razem z laptopem jest dołaczony Knopix, ktorego znajoma nie chce instalowac. Chciałbym zainstalowac win XP ale po zbotowaniu plyty CD, skopiowaniu sterownikow, i w momecie kiedy powiniwn wyswietlic komunikat o tym czy chcę instalować system(przed wtswietleniem partycji) wyskakuje niebieski ekran, jedyne co moge zrobic to uruchomic w trybie awaryjnym lub skontaktowac sie z serwisem lub jakoś tak.
    Moje pytanie jak wywalic Viste z laptopa, i klasycznie zainstalowac windows XP??

Jest to wersja z procesorem C2D, pamięcia 512 RAM, oraz dyskiem 80 GB SATA.
  • SterControl
  • Poziom 10  
    Pierwsze co powiem to że komputerów nie kupuje się w markecie. Taka życiowa rada. Po drugie to bym zadzwonił do microsoftu i powiedział jaka jest sytuacja - numer 0801308801. Po trzecie knopixa nie trzeba instalować bo jest to linux który uruchamia się z płyty. Jeżeli chodzi o usunięcie Visty, w pierwszej kolejności sprawdź czy są sterowniki do notebooka pod XP. Mogą być problemy bo producenci notebooków przymuszają do przejścia na Vistę coraz częściej.

Skoro nie możesz poprawnie uruchomić instalacji XP to usuń partycję z Knopixa i wtedy spróbuj zainstalować XP. Możesz też poszukać jakiegoś programu do zarządzania partycjami jak Partition Magic. Zrobić płytę bootowalną i usunąć spod niego partycję Visty. No i można odnieść notebooka tam gdzie się go kupiło i powiedzieć że już dzwoniliśmy w tej sprawie do microsoftu :)
  • SterControl
  • Poziom 10  
    Dzięki za linka Nirwanoviec, nigdy bym nie znalazł tego tematu, a od 3 godzin szukam na elektrodzie. Mam pytanie czy pomagałeś w integracji sterowników Koledze fredsdb, chodzi mi konkretnie czy są to sterowniki do SATA ze strony Fujitsu Siemens, bo ich tam nie widzę, chyba, że te od chipsetu sluza do SATA.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Tak mam płyte ze sterownikami, jeszcze jej nie przeglądałem gdyż nie miałem pojęcia, że może to byc wina braku sterownikow. Czyli teraz należy tylko zintegrowac z windowsem. Integracja z SP 2 jest konieczna czy mozna ją sobie odpuścić?
  • Poziom 10  
    Witaj kolego.
    Mam ten sam komp. Razem z Nirvanowcem cały tydzień męczyliśmy się nad tym. Okazało się że u mnie problem był w sterownikach. Musisz odpowiednie stery z tej plyty zintegrowac z widowsem XP i service pack`iem 2 za pomocą najlepiej NLite. Powinno dzialac. Ja mialem do wyboru dwa rodz. U mnie napewno nie byłu to RAID.
  • Poziom 10  
    Dziękuje Kolegom za pomoc, teraz przynajmniej wiem od czego zacząć. Spróbuję integracji w weekend. Nirvanowiec, jeszcze nie miałem do czynienia z nLite, jak nic mi nie wyjdzie, to pozwolę sobie kliknąć do Ciebie.

Jeszcze jedno pytanie fredsdb, nie pamietasz jakie sterowniki integrowałeś? Tylko od SATA? Jeśli masz wersje z 80GB dyskiem to może powinienem użyć tych samych.