Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia problem z licznikiem

09 Sie 2007 23:35 31119 24
  • Poziom 10  
    Problem dotyczy analogowej czesci licznika w Octavii 2000 rok 1.9 TDI, tzn wszystkie wskazówki sa martwe. VAG i KTS nie wykrywaja zadnego błedu, ale nie mozna wykonac testu elementów wykonawczych. W bloku wartosci rzeczywstych widoczne sa wskaznia obrotów, poziom paliwa, predkosc i temperatura. Czy ktos spotkał sie juz z tym problemem? Ewentualnie moze ktos ma do sprzedania licznik o numerze fabrycznym:1u1919034G
    Prosze o pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 35  
    Jasne a immo i synchro to sobie potem wyczaruje ....
  • Poziom 30  
    do nowego wsadu sobie mozna dopisac stare wartosci gdzie potrzeba:)
  • Poziom 10  
    mieliscie taki przypadek? Nowy wsad pomogł?
  • Poziom 18  
    Na początek spróbuj przelutowac na płycie licznika wszystkie nóżki od wtyczki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    dokladnie - sprawdzij czy ni ma zimnych lutow, zwlaszcza w okolicy stabilizatora. To dosc czesta usterka .
  • Poziom 11  
    U mnie było podobnie. Czasami na zimnym silniku wskazówki opadały po przejechaniu kilku kilometrów i się nie podnosiły. Później nagle wskazywały. Zauważyłem, że po wlączeniu ogrzewania i skierowaniu na szybę po jakimś czasie wszystko wracało do normy. Wskazywało to na zimne luty. Po jakimś czasie wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej opadł i się nie podniósł. Wymieniłem czujnik, nie pomogło. Zdemontowałem licznik, przejrzałem płytkę drukowaną, okazało się, że jedna ze ścieżek jest przepalona i lekko odklejona od płytki. Mogło to powodować zwarcie i zakłucać pracę wskaźników. Po polutowaniu ścieżki wszystko wróciło do normy.

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam jeszcze, że ścieżka ta znajduje się w prawym górnym narożniku (widok płytki z tyłu), prowadzi od gniazda do małej czarnej kostki (możliwe, że to tranzystor). Najlepiej przejrzeć płytkę przez szkło powiększające i sprawdzić miernikiem. Powodzenia.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Jak mam rozumieć "wgraj nowy wsad"?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    wgranie nowej zawartości niczego nie wnoszą do tego problemu, tylko ingerencja w płytę licznika
  • Poziom 14  
    Witam
    Postanowiłem nieco odświezyć temat i dodać nowy post z pytaniem :)
    Może ktoś mi poradzi jak zdjąć wskazówki w tym liczniku a dokładniej od predkościomierza i obrotomierza ?
    Z góry dzięki za pomoc.

• Poziom 19  
    z tym widelcem to moze troche nie do konca dobry pomysl. Myslę, że łatwiej ciągnąć do siebie przekręcając lekko w lewą stronę (coś jak wykręcanie śrubki). Rozbierałem swoje już z 15 razy i się trzymają :)
  • Poziom 22  
    tak się robi, kręcić i pociągać.
  • Poziom 10  
    miałem takie problemy z octawiami używany licznik kosztuje od 100 do 150 złoty przelutuj eprom ze swojego i powinno być dobrze
  • Poziom 22  
    I padnie za jakiś czas, albo od razu kupisz uwaloną szafę.
    A naprawa to góra 20 min.

• Poziom 19  
    w moim przypadku standardowa usterke udalo mi sie usunac, zegary dzialaja caly czas ale nie do konca dobrze. Wzkazowka od predkosci lezy na 0 a stan km na wyswietlaczu sie nie zmienia, do tego podswietlenie obrotomierza pulsuje w zaleznosci od predkosci. Ktory element jest odpowiedzialny za odbieranie tych impulsow i obliczanie predkosci?
  • Poziom 1  
    Witam pierwszy raz
    Widzę że problem z licznikami dręczy wielu, a odpowiedzi konkretnej chyba się nie dostanie.Czytałem o zimnych lutach,kontaktach na stykach,grzaniu całej płytki,ale tak naprawdę nic konkretnego się nie dowiedziałem.Piszą o stabilizatorze napięcia żeby poprawić luty i że jest na nim tylko nazwa producenta, ale na moim liczniku jest i nazwa "siemens" i symbol "TLE 42766" i gdyby ktoś znalazł zamiennik(lub oryginał) to mógł by podać jakieś namiary może faktycznie jego wymiana by pomogła
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Nie pomoże. Problem nie w nim. usunięcie usterki to 20 min lacznie z wyjęciem zegarów, i na upartego może się obejśc bez lutownicy
  • Poziom 31  
    monrant napisał:
    Nie pomoże. Problem nie w nim. usunięcie usterki to 20 min lacznie z wyjęciem zegarów, i na upartego może się obejśc bez lutownicy

nie no to jest znęcanie się :D -przepraszam nie mogłem się powstrzymać
  • Poziom 22  
    Przecież nie napisze co i jak. Taki dobry wujek to ja nie jestem.

• Poziom 19  
    juz naprawilem, grzalem plytke az smierdzialo ale wszystko dziala :) chyba byla to wina braku przejscia miedzy warstwami. Przy okazji zmienilem podswietlenie na bialo-czerwone - polecam, dobrze wyglada
  • Poziom 2  
    witam.Mam problem z licznikiem od skody octavi 2000 r wskazówki opodaja raz sie podnosza raz nie prosze o odpowiedz co to za usterka prosze niech ktos sie odezwie i powie co zrobil w takim przypadku jak ja usunac naprawiac cokolwiek pozdrawiam:cry::cry: