Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta ABIT chipset BX lutowanie Kraków

10 Sie 2007 10:53 1017 5
  • Poziom 21  
    Witam.
    Mam płytę j.w. słyszałem, że z czasem kulki układów bga pękają i często raz stykają, a raz nie i stąd moje pytanie gdzie w Krakowie można przelutować chipset BX ?
  • Pomocny post
    Spec Overclocking
    Ale masz problem z tą płytą, czy tak zapobiegawczo się na przyszłość martwisz?
    Szczerze, to bez sensu, te płyty są śmiesznie wręcz tanie w tej chwili, a koszt ew. wymiany byłby pewnie równy nowej płycie pod c2d.
  • Poziom 21  
    Możliwe, że masz rację ale to dobra płyta ( dopóki działała jak trzeba ) , a myślałem że lutowanie będzie w miarę tanie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Kulki pod układami nie pękają i odchodzą od laminatu lub od układu najczęściej gdy płyta poddana jest jakimś obciążeniom fizycznym. Przelutowanie układu pomoże, ale okres trwałości takiego lutowania to średnio 4 miesiące - potem problemy pojawiają się znowu. W serwisie zapłacisz za nie tyle ile za nową (nie starą) płytę - wymagany jest do tego specjalistyczny sprzęt, u magika który nie posiada drogiego sprzetu a ma umiejętności zapłacisz za to jak za używaną (starą) płytę. Wymiana układu już całkowicie nie opłacalna.
  • Poziom 21  
    Dzięki za opinie. Chyba dam spokój. ( kumpel robił coś podobnego ze swoją i mu się udało - opalarką podgrzał od spodu )