Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TestoTesto
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak iskry w motorowerze Komar

10 Aug 2007 14:18 10457 5
  • Level 2  
    Witam
    W ostatnim czasie z kolegą podjęliśmy sie renowacji komara który nie był odpalany od jakiś 15 lat. W Komarze brakowało takich części jak kolo magnesowe, iskrownik, gaźnik i linek od gazu i sprzęgła. Po zakupieniu tych części złożyliśmy go i podłączyliśmy kabel wysokiego napięcia (stary był zły więc zamieniliśmy go kablem wysokiego napięcia z Fiata 125P). Po wykonaniu tych czynności brakowało iskry ale przy ruchu kopnikiem świecily się światła. Postanowiliśmy sprawdzić czy w fajce jest prąd próbówką - śrubokrętem. Okazało się że prąd jest ale słaby czyli nie wystarczający do zrobienia iskry. Jakie mogą być tego powody. Proszę o opinie.
  • TestoTesto
  • Level 18  
    Uszkodzony kondensator, niewłaściwa przerwa na platynkach.
  • TestoTesto
  • Level 25  
    Podłącz pod diagnoskop to dowiesz się. To forum obniża poziom niedługo będziemy dyskutować o awari próbnika instalacji elektrycznej. Masz tam cewkę, przerywacz, kondensator i jeszcze co bardzo ważne koło zamachowe z magnesami stałymi i też mogą one być za słabe już. Pozatym napięcie na przewodzie wysokiego napięcia sprawdzasz kontrolką ???? wsadz palca jak pieprznie to masz tam kilka kV. jak nie to za mało.
  • Level 2  
    Kondensator raczej nie bo próbowałem na dwóch. A koło magnesowe także jest nowe więc tez nie może być za słabe. Proszę o dalsze podpowiedzi.
  • Moderator of Cars
    A ja uważam, że to ciekawy temat - w końcu renowacja zabytku ;). Tam masz tylko kilka elementów. Sprawdź miernikiem cewkę, czy ma przejście. Sprawdź, czy odczep cewki (który służy do gaszenia silnika) nie jest zwarty do masy przez niewłaściwie działającą/ źle podłączoną instalację lub zepsutą stacyjkę. Jak pisał kolega wcześniej - może być za duża przerwa na przerywaczu i nie będzie iskry, lub uszkodzony kondensator, który można zastąpiś praktycznie dowolnym kondensatorem od aparatu zapłonowego (np 0,22uF od starego malucha). Przewód WN to nie problem, nie takie rzeczy się kiedyś zakładało i sprzęt jeździł.
  • Level 2  
    Dzięki Maciek jutro sprawdzę ale może mi sie nie udać bo jestem lajkiem. Ale przekaże to osobie która może to zrobi. Wielkie dzięki za dobre spojrzenie na temat w przeciwieństwie co do kolegi wcześnie...