Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie LPG poldek nie mogę sobie poradzić.

AddaMM 10 Sie 2007 15:34 783 1
  • #1 10 Sie 2007 15:34
    AddaMM
    Poziom 9  

Witam! Chce podłączyć instalacje gazową do poloneza z silnikiem 1,4 16V MPI. Mam problem z elektryką , chce podłączyć to wszystko bez emulatra wtrysku... Jest to instalka bez kompa posiada tylko : wielozawor i butle, przełącznik(ten co w kabinie jest) i zawór lpg (z filterkiem), mikser i przekaznik do odcinania wtryskow. Wszystko mam rozmieszczone została elektryka , moze ma ktoś pomysł jak to ogarnąć??

Próbowałem odpalic auto po wyciagnieciu bezpiecznika od wtryskow i podłaczenia + i - do wielozaworow , gaz leci a auto nie odpala?Co mu jeszcze potrzeba? Skoro gaz ma ,iskre tez a nie pali? Dlaczego? Prosze o pomoc...pozdrawiam Adam

• #2 10 Sie 2007 15:58
    MakroSerwis
    VIP Zasłużony dla elektroda

Powinieneś taką instalację przeprowadzić pod okiem kogoś, kto się na tym zna. Emulator pracy wtryskiwaczy informuje ECU, że wszystko jest ok, to znaczy, że wtryskiwacze pracują. Jeżeli tylko je odetniesz przekaźnikiem, to ECU różnie może się zachować. Nie wiem, jak w tym przypadku reaguje 1,4 MPI, ale zasadniczo uruchamiany jest tryb awaryjny pracy silnika.
    Aby silnik zapalił na LPG, musisz mieć dobrze wyregulowany reduktor (parownik), a w taki sposób tej operacji nie przeprowadzisz i prawdopodobnie skład mieszanki uniemożliwia zapłon Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup emulatora i sterownika odpowiedniego dla tego silnika.
    Samodzielna instalacja zasilania LPG, bez stosownej dokumentacji, może przysporzyć Ci sporo kłopotów w przypadku kontroli drogowej, z powiezieniem auta lawetą włącznie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME