Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai MS-21A pion, zwęża się obraz.

10 Sie 2007 20:39 1357 7
  • Poziom 12  
    Jest to TVC Funai MS-21A pricek TMP47C434N-R214, pion LA7830, oraz CXA1213BS.Usterka objawia się tym, że po włączeniu z kazda minutą pracy robi się węższy prawie jak panorama ok.5cm i w takim stanie może grać przez wiele godzin dalej się nie zmniejsza. Wymieniłem scalak LA7830, wszystkie elki przy nim i na zasilaniu 29V, wyjściowy na cewki itp.
    Proszę o podpowiedz i pomoc , może ktoś miał podobne uszkodzenie.
    Pozdrawiam....

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

Czy nikt nie pokusi się o jakieś sugestje?
  • Poziom 43  
    C245, 246 też wymieniłeś?
    Może R291, 292 do wymiany? Czasami sam potencjometr tak potrafi namieszać.
  • Poziom 12  
    Wymieniłem R291,R292,VR204 wszystkie elki oraz C250, nic nie pomogło.
    proszę o dalsze sugestie i podpowiedzi.
    Pozdrawiam i czekam.......

• Poziom 11  
    Podstaw CXA1213BS on steruje odchylaniem
  • Poziom 43  
    Antenka, zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz?
    Choć możesz przez przypadek mieć rację to zastanów się nad kosztem Twojej propozycji.

Wiele wyjaśnił by oscyloskop, ale spróbuj napięciowo coś namierzyć - wyjście
    V z CXA, wejście na LA. Może się uda coś zauważyć.
    Pozostaje oczywiście sukcesywna podmiana /nie sprawdzanie!/ kolejnych elementów w pionie.

• Poziom 11  
    Wiem nie jest tani ale może ma go na stanie magazynowym (ja mam)wtedy to koszt podstawki - niewielki.
  • Poziom 12  
    Dzięki za podpowiedzi lecz problem nie tkwił w układzie odchylania pionowego lecz w zasilaniu CXA1213BS. Normalnie po włączeniu odbiornika na 19n CXA było 8,8V, po pewnym czasie gdy obraz był zwężony było 8,3V. Ta różnica dawała inne wysterowanie LA7830 i w efekcie zwężenie w pionie. Zasilanie na CXA idzie przez dwa stabilizatory 12V a następnie 9V i tu własnie było uszkodzenie. Stabilizator na 12V po czasie dawał około 1V mniej, po jego wymianie wszystko jest OK.
    Dzięki. Pozdrawiam.......