Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo cem2140p płaska linia na ekranie...

Balu 10 Sie 2007 20:59 1203 9
  • #1 10 Sie 2007 20:59
    Balu
    Poziom 38  

Witam, już kiedyś w tym TV poprawiałem zimne luty na głowicy. A dziś coś nowego - pozioma linia, jak się rusza płytą główną znika i się pojawia - jakby jakiś zimny lut gdzieś siedział. Jak jest pozioma linia (na tuner ustawiony) to wtedy po przelaczeniu na av nie widac osd (obrazu przypuszczam, że też ale nie podłączałem nic pod av in) jak się porusza płytą pojawia się OSD.

Tak samo, jak się puka w obudowę pojawia się czasem pozioma linia... jest wtedy głos... Więc wnioskuję że to coś z odchylaniem...

Model ref. sanyo cem2140p-00.

Przypuszczam, że zimny lut, tylko który?:)
    Poprawiłem luty na capach w zasilacze po jakimś serwisie... ale nie pomogło...Pewnie zaproponujecie wymianę capów - jutro to mogę zrobić jak kupię... A może coś innego?:)

Pozdrawiam Łukasz.

0 9
  • Pomocny post
    #2 10 Sie 2007 21:13
    Krzychu7
    Poziom 39  

Usterka jest w odchylaniu pionowym. Sprawdź zwłaszcza wtyk cewek odchylających (zimne luty, pęknięta ścieżka).

0
  • #3 10 Sie 2007 21:46
    Balu
    Poziom 38  

Przelutowałem złącze (DY) idące do cewek obejrzałem przewody - wyglądają zdrowo... jak pukam w kineskop to nie paskudzi się, jak pukam w p. glowna to sypie sie to odchylanie...

0
  • Pomocny post
    #4 10 Sie 2007 21:52
    landar
    Poziom 18  

Dlaczego przelutowałeś tylko złącze cewek

Krzychu7 napisał:
    Usterka jest w odchylaniu pionowym.

Sprawdź resztę układu odchylania (scalak, jego zasilanie)

Pozdrawiam,

0
  • #5 10 Sie 2007 22:48
    Balu
    Poziom 38  

Przelutowałem całą okolicę trafa i wszystko co odchodziło od tego złącza na płycie... aż do q432...

Przelutowałem ic451 i otoczenie i działa;)

Jednak nie do końca... tzn już się nie robi kreska... tylko osd się zrobiło czerwone... i całość jakaś taka dziwna kolorystycznie... :/

Co zwarłem?:> jak pukam nic się nie zmienia;)

OSD jak jest np. przygłaśnianie, to jest od lewej czerwone zmienia się w pomarańcz i przy prawej krawędzi w czerwień ponownie...

Dodano po 40 [minuty]:

Hmmm badanie organoleptyczne wykazało, że nic nie zwarłem... a za to, jak obracam tv to zmienia kolor:>
    Powiecie mi koledzy, jak zrobić, żeby normalnie mieć zielony kolor, a nie jak tv lezy na boku?:>

Dodano po 7 [minuty]:

Sam nabiera kolorów powoli:)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc;)

0
  • Pomocny post
    #6 10 Sie 2007 23:32
    ALUŚ
    Poziom 36  

Witam !

Sprawdź układ rozmagnesowania , podmień pozystor , przerwy i zimne luty .

A najpierw wyłącz wyłącznikiem sieciowym po godzinie włącz zobaczysz czy się poprawi , jeżeli nie to pętlą rozmagnesowującą zewnętrzną .

Jeżeli to wszystko nie pomoże to może być odkształcona maskownica .

0
  • #7 10 Sie 2007 23:43
    Balu
    Poziom 38  

Już jest prawie wypas - został jeszcze prawy górny róg lekko różowy... mam nadzieję, że mu przejdzie do rana zupełnie:)

0
  • #8 11 Sie 2007 00:14
    ALUŚ
    Poziom 36  

Ale na noc wyłącz wyłącznikiem sieciowym .

Pozdrów ulicę Kazimierza Wielkiego tam byłem w internacie :D

0
  • #9 11 Sie 2007 00:32
    Balu
    Poziom 38  

Spoczko:)
    Nawet go z prądu wyłączę:) A co:)

0
  • #10 11 Sie 2007 17:04
    Balu
    Poziom 38  

Dziękuję:) Wszystko rano aż miło śmigało - punkty przydzielone:)

Do zamknięcia;)

0