Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy jest sens kupowac drukarkę wielofunkcujną?

georgebraun 10 Aug 2007 23:47 1722 4
 • #1
  georgebraun
  Level 11  
  Witam.
  Chciałbym kupic urządzenie wielofunkcyjne. Osobiście drukuję bardzo różnie. Albo 50 stron co kilka dni albo 100 stron albo przez nawet dwa miesiące nic. Raz na jakiś czas chciałbym cos zeskanowac lub skopiowac. Nie zależy mi na drukowaniu zdjęc. Najczęściej drukuję tekst plus różne wykresy, czasami jakis obrazek. Czy jest sens kupna jakiejś drukarki wielofunkcyjnej ze skanerem i kopiarką, czy lepiej pozostac przy starej drukarce Lexmark5700 (już nieciekawie drukującej) i kupic skaner? Atramenty do Lexmarka są obrzydliwie drogie. Czy np. Epson DX5050 lub 6050 jest cokolwiek wart? Na różnych forach wyczytałem, że bardzo szybko kończą mu się atramenty chociaż teoretycznie powinien byc bardzo ekonomiczny. Posiadam fundusze do 400zł i chciałbym coś kupic. Najważniejsze jest dla mnie aby drukowac jak najbardziej ekonomicznie uwzględniając zmienną częstotliwośc drukowania.
  Czekam na sugestie i porady.
  Pozdrawiam.
 • #2
  any56
  Level 39  
  Tak!
  Ale przeanalizuj inne modele...
 • #3
  wladek83
  Level 32  
  Epson CX lub Canon IP są bardzo dobrymi urządzeniami wielofunkcyjnymi. A ich nadmierne zużywanie tuszu spowodowane jest odłączaniem kabla zasilającego do sieci 230V. Gdy pracują na tzw. standby ( włączane/wyłączane przyciskiem) algorytm sprawdzania tuszy/głowicy i czyszczenia jest bardziej oszczędny w plucie tuszem. Osobiście używam urządzenia wielofunkcyjnego i nie widzę konieczności zagracania powierzchni dodatkowymi skanerami ( nie wymagam Bóg wie jakich rozdzielczości czy szybkości skanowania ). Przy zakupie warto zapytać o możliwość stosowania tuszy/kartridży zastępczych lub łatwo napełnianych czy też łatwo resetowanych. Ceny oryginałów są jednak dosyć wysokie.

  Pzdr.
 • #4
  georgebraun
  Level 11  
  I jednak kupiłem HP PSC 3180 i jak na razie jestem tylko trochę zadowolony. Miałem kilka próbnych papierów foto i zdjęcia wyszły wg mnie bardzo dobrze. Jednak jakość druku przy najszybszym ekonomicznym drukowaniu pozostawia sporo do życzenia. Pionowe linie są bardzo przegięte i poszarpane.(Właściwie nie uświadczymy tutaj pionowej lini) Nie pomaga kalibrowanie głowicy. Sporo się na tej drukarce zawiodłem. A według testów z "fachowych pism" wypadała idealnie. !!!
  Chyba, że to tylko mój model tak ma.
 • #5
  wladek83
  Level 32  
  "Fachowe pisma" mają sponsorowane testy. Nie mogą wypaść inaczej niż oczekuje tego udostępniający sprzęt. Dlatego należy traktować je z przymróżeniem oka, zwłaszcza tzw. test Economo" - najlepszy jest najtańszy chłam... Nalepszym testem jest test na "własnej skórze". Szkoda, że kosztowny. Powodzenia i zadowolenia.

  Pzdr.