Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 320i alarm zaczyna wyć po kilkunastu minutach?

mlr1 11 Sie 2007 07:08 1695 8
  • #1 11 Sie 2007 07:08
    mlr1
    Poziom 2  

Witam wszystkich, przejrzałem posty na forum ale nie znalazłem swojego problemu, mianowicie od tygodnia posiadam BMW 320i 2.0 94r., sprowadzony z anglii po przekładce i jest w nim "cudowny" oryginalny alarm z pilota który zamyka szyby, cent. zamek, i posiada immobiliser.

Walczę z tym alarmem od tygodnia najpierw miał czujki w drzwiach zrypane naprawione (przynajmniej tak mi się zdaje).

w każdym razie teraz jest teoretycznie dobrze bo alarm się uzbraja i jest ok problem polega na tym że zaczyna wyć po iluś tam minutach wczoraj stałem i mierzyłem i czasy sa różne 7.30min. 14min. 30min. raz godzina ;)

podejrzewam że jest to wina nadawania innych alarmów bądź też cb (chyba że macie inne pomysły)

a pragnę nadmienić że alarm jest testowany w samym centrum warszawy pod samym praktycznie pałacem a tu to nawet karaluchy nadają jakieś sygnały.

Byłbym wdzieczny za pomoc co z tym fantem zrobić bo trochę szkoda mi wycinać teoretycznie działający alarm tym bardziej że jest orginalny.

0 8
  • #2 13 Sie 2007 00:10
    bartek_p
    Poziom 31  

Orginalny... tym bardziej go wywal. Ten alarm to żenada.

Co do puszczania się, to może przy przekładce jakiś przewód się przetarł i teraz są takie cyrki. Po takiej akcji wszystko jest możliwe.
    Ja bym go wywalił w wsadził coś porządnego.

0
  • #3 14 Sie 2007 20:25
    pkhenr
    Poziom 32  

tam pewnie na kilku kablach wchodza wył drzwi maże je po jednym odcinac od centrali ,a njpierw odłacz ten od maski przód może jest w zamku i zgnił ?

0
  • #4 15 Sie 2007 08:19
    mlr1
    Poziom 2  

Przepraszam ze tak późno odpowiadam ale jestem na urlopie i zbytnio nie mam czasu siedzieć w necie.

co do czujek to wszystkie są chyba w porządku (oprócz jednej w drzwiach którą odłączyłem) bo elektryk mi je wszystkie rozebrał i przeczyścił, poza tym alarm wariuje tak jakby to nie była czujka bo jeśli czujka to daje znać pikając a tu normalnie się uzbraja??? i nie w określonym czasie. Elektryk też jest w szoku a widać że chyba zna się na sprawie bo tylko same bety stoją u niego do naprawy. Naprawdę wygląda na wporzo gościa.

Jeżeli mam już wymienić (o czym powoli dochodzę do tego wniosku) to czy wystarczy wymienić tylko centralkę jak już okablowanie mam czy też całość i na jaki??

A może lepiej wsadzić - blokadę skrzyni (automat) chyba to się nazywa multilock.

A może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły czy warto reanimować ten alarm?

Z góry dzięki!!

0
  • #5 15 Sie 2007 08:24
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Teraz tylko pytanie, czy: czy to wariactwo zaczęło się po przekładce, czy działo sie już przy oryginalnym ustawieniu. Od tego pytania należało by zacząć, a nie szukać po kablach.

0
  • #6 20 Sie 2007 08:22
    mlr1
    Poziom 2  

urlop urlop i po urlopie..... :cry:

Niestety prawdopodobnie się nigdy nie dowiem bo klient wyjechał już do GB a zresztą to był taki właściciel który wsiadał i jeździł więc mógł na to nie zwrócić uwagi bo alarm wyje tylko przez minutę potem znowu się wyłącza aż do następnego uzbrojenia, a ja trzymam samochód na podwórku w zabudowie kominowej i sąsiadów budzę za każdym razem.

0
  • #7 23 Wrz 2007 16:29
    chrzanów
    Poziom 10  

mlr1 napisał:

... alarm się uzbraja i jest ok problem polega na tym że zaczyna wyć po iluś tam minutach wczoraj stałem i mierzyłem i czasy sa różne 7.30min. 14min. 30min. raz godzina ;)

Mam podobny problem - preszukałem różne fora i niestety nic konkretnego nie znalazłem. Autko też mam w sumie od tygodnia i nie wiem też dokładnie czy ma to ew. jakieś powiązania z programowaniem kluczyka czy innymi ustawieniami itp.
    Czasami ryglowanie mi działa a czasami nie, tak samo jest z domykaniem szyb z pilota. Na początku działało teraz już niestety nie.

Może ktoś ma jakiś schemacik do oryginalnego alarmu lub wie co i jak wyciąć lub.i ew. przepiąć pod nowy aby wszytko działało

0
  • #8 24 Wrz 2007 07:25
    mlr1
    Poziom 2  

nie wiem czy dasz rade to naprawić bo jak glupieje to juz glupieje moj alarm przegladalo z trzech alarmowców i każdy po jednym dniu się poddawał nie mając zielonego pojęcia co jest grane.
    Skończyło się na tym że wydałem 600 zł (wiadomo warszawka ale uważam że to i tak tanio bo u jednego to krzykneli mi 1500zł) i mam nówkę alarm z całym comfortem i odcięciem zapłonu.

Niestety za przeglądy też musiałem zapłacić i żałuję bo gdybym się szybciej namyślił to 200 zł byłbym do przodu a tak w plecy cóż życie.

Moja rada zastanów się poważnie nad zakupem nowego alarmu bo jednak z starym alarmem możesz mieś zawsze problem.

0
  • #9 25 Wrz 2007 22:27
    chrzanów
    Poziom 10  

Ale kupując nowy też pasowało by znać rozpiske kabli - jaki odciąć i który i gdzie wpiąć.

A może ktoś ma instrukcje jak to cudo programować?

0