Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mogę podłączyć gitarę elektryczną do tego amlitunera?

emil_333 11 Sie 2007 14:09 4958 7
  • #1 11 Sie 2007 14:09
    emil_333
    Poziom 13  

Czy mogę zwykłą gitarę elektryczną (zwykłe pasywne pickupy) podłączyć pod wejście aux do wzmacniacza? tu opis wejść, najlepsze byłoby chyba mikrofonowe ale nie ma
    http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/av/english/re/RX-V420RDS.pdf
    oczywiście trzeba by było zrobić przejściówkę jack mono na chinch

0 7
  • #2 11 Sie 2007 14:35
    fuutro
    Poziom 43  

Jak bez jakichś efektów to mikrofonowe byłoby lepsze ale do AUX też możesz, tyle że za dużo nie usłyszysz, a jak pogłośnisz to wzmak wychwyci też różne śmieci. Pozatym domowe nagłośnienie to nie piecyk.

0
  • #3 11 Sie 2007 16:31
    Shanleaf
    Poziom 17  

Jeżeli koniecznie chcesz tak łączyc, to polecam chociażby najprostszy przedwzmacniacz gitarowy, oraz cabsim, czyli symulator głośnika gitarowego.

0
  • #4 11 Sie 2007 23:05
    Tremolo
    Poziom 43  

To jest wzmacniacz kina domowego, po co Ci tyle kanałów? generalnie możesz podpiąć bez problemu powiedzmy przez efekt ZOOM G1, ZOOM 505II, Digitech 2002 są to stereofoniczne efekty z preampami. Potrzeba przejściówkę duzy jack -> mały jack i kabel mały jack 2x cinche (zwany też RCA)

bez tego musisz mieć:

a) potężne przystawki gitarowę za cenę taniej gitary (400złotych) lub najtańszego piecyka z wbudowanymi efektorami, potężne przystawki to: jednak będziesz cierpiał na brak artykulacji i dynamikę sygnału pod tym wzmacniaczem, będzie to grało pogoli ospale bez polotu bez środka, mulasto, jak stara dziurawa gitara klasyczna.
    b) lub dodatkowy przedwzmacniacz.

Powiedz co to za gitara.

Jeżeli bedziesz robił CabSim i przedwzmacniacz potrzebujesz przejściówkę z rozdzielaczem na 2x Cinche z Jacka mono lub z jakiegoś innego złącza jaki zamontujesz w swoim preampem.

Oryginalne preampy gitarowe kosztują podobnie jak wzmacniacze. Mozna spróbowac podpinając silny przester lub inny efekt. Ale lepiej kupic efekt elektroniczny z wbudowanym przedwzmacniaczem i jakims Pseudostereofonicznym efektem. Po załączeniu jakiejś opcji DTS na kinie domowym możesz miec ciekawe możliwości przestrzenne. Takie efekty można kupić, ale kosztują słono i trzeba mieć 4-5 pieców gitarowych. to juz lepiej zrobić samemu piec 15Watów i będzie to lepiej grało.

jesli masz słabe Pickupy, to ani nie podchodź do tego amplitunera i nie wkładaj tam przejściówek.

0
  • #5 12 Sie 2007 01:48
    emil_333
    Poziom 13  

squier telecaster, dwa pasywne single, chyba jednak nie obędzie się bez pieca, trzeba by mieć wejście jak na mikrofon, potrzebowałbym coś małego do gry w domu, na próbach mam odpowiedni ale samemu też muszę grać, co myślicie o tych kilkunastowatowcach tranzystorowych (wiem ze słabe i bez kopa ale to tylko gla mnie, nawet na słuchawkach) są te małe trochę lepszych firm, peavey, fender, vox itd. jest szansa żeby to dobrze brzmiało? oczywiście wiem że do prawdziwej zabawy z elektrykiem potrzeba te kilkadziesiąt watt

0
  • #6 12 Sie 2007 08:42
    Shanleaf
    Poziom 17  

Do domu te kilkanascie Watt jest zupelnie wystarczajace, w pewnych sytuacjach, to nawet za wiele. O samych piecach się nie wypowiem, bo nie mam jeszcze dużego doświadczenia w tym zakresie. Słyszałem ostatnio piec Peavey Blazer 158 chyba, no i co moge o nim powiedziec... gra, ale czy ladnie? czy dzwięk Cie zadowoli, to nie wiem.

0
  • #7 12 Sie 2007 12:11
    Tremolo
    Poziom 43  

Peavey bandit jest przereklamowane, lepsze i tańsze są behringery. Jak Peavey to kupisz combo w pełni lampowe za jakieś 1600~ 50W. Ale do domu 4W na krój Red barona starczy.

0
  • #8 15 Sie 2007 10:07
    rosim
    Poziom 15  

mozna podłączyć, sam kiedys spokojnie jako przedwzmacniaca używałem magnetofonu ZK 140 a końcówkiradia Zodiak, chociaż koledzy grali nawet na radiach Sudety....ale to zamierzchłe czasy

0
  Szukaj w 5mln produktów