Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Pioneer XV-DV232 - błąd regionu

11 Sie 2007 16:21 3308 6
  • Poziom 14  
    Witam
    Po naprawie zasilacza w/w dvd zgłasza błąd regionu:

(players region setting)
    2:region
    4:region
    5:region
    pick out any one of these!

Nie reaguje na wciśnięcie jakiegokolwiek klawisza na pilocie.
    Z tego co znalazłem w necie konieczna jest zmiana zawartości pamięci.
    Może ma ktoś z Was sposób na szybszą naprawę?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 19  
    zmiana pamieci albo pilot serwisowy
  • Specjalista - kamery
    Właśnie walczę z takim urządzeniem i temat jest dość prosty, ale uciążliwy.Ten model lub DCS-232 (może i inne pionieery) lubi sobie narobić baboli w pamięci eeprom(24C04), stąd te komunikaty. Na szczęście łobuz jest na procku MT i można na nim eksperymentować do woli przez RS`a. Wszelkie informacje jakie znalazłem w czeluściach netu to "wymaina oprogramowania". Biorąc to pod uwagę nasciągałem zawartości flashy i pakowałem BEZ SKUTKU. Dopiero kiedy zabrałem się za eeprom i zapakowałem jakimś "innym" wsadem urządzenie ruszyło ale jedocześnie stało się wersją na US-region 1 i NTSC. Wniosek jest prosty i logiczny, firma jakoś zapisuje fragment kodu programu w pamięci eeprom bardziej wrażliwej (szyna I2C szeregowa) na zakłócenia, resety itd. Stąd te problemy i późniejsze komunikaty. Wystarczy wymienić wsad pamięci eeprom podobnie jak to się robi w telewizorach. Tylko czy ktoś ma taki wsad do 24c04 w wersji europejskiej bo do flasha to pewnie tak. Pomijam takie możliwości jak pilot serwisowy czy wynalazki jak wgrywanie kodów przez jakiegoś palmtopa.
  • Specjalista - kamery
    No i jest rozwiązanie tego problemu dokładnie opisane na stronach o MT i pioneerach. Wystarczy odpalić MTKtool i połączyć się z odtwarzaczem, zaadresować 8032 i po sprawie.
    Powodzenia.
  • Poziom 11  
    Nie trzeba wsadu do pamięci eeprom.
    Wystarczy to co napisał Sting. Kabel Danych + MTKTool.
    Dokładną instrukcję , krok po kroku znaleźć mozna na http://forum.pioneerdivx.net w Download. Trzeba się zarejestrowac, zeby ją pobrać.
    Pozdrawiam