Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie zestwu 2.1 w samochodzie.

12 Sie 2007 00:26 1430 10
  • Poziom 12  
    Cześć Wam..

Mam taka mała prośbę...może ktoś już sie bawił w takie coś i mi pomoże...

Posiadam taki zestaw : http://allegro.pl/item223354364_glosniki_creative_i_trigue_3400_nowe_wawa_gwara.html

mam go podłączonego pod komputer i jestem z niego zadowolony...I chciałbym go podłączyć w samochodzie..

Nie mam żadnego radia...sygnał doprowadzony byłby z mp4/mp3...Wydaje ni mi sie ze w samochodzie nie grało by to tak samo jak z kompa...

Co zrobić żeby efekt w samochodzie był porównywalny z efektem z komputera??

Z góry dziękuje za pomoc..pozdrawiam :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Tego typu zestawy obsługują niższe źródła dźwięku (np. zestaw 4.1 obsłuży 2.0, 2.1, 4.0 i 4.1), więc podłączenie to żaden problem. Nawet w opisie tego zestawu masz napisane, że można podłączyć przenośny sprzęt stereo. Problem jest taki, że tego typu sprzęt wymaga stabilnego napięcia, więc podłączanie na surowo pod instalację samochodową nie jest dobrym pomysłem. Pomijam kwestie estetyczne, bo to nie mój samochód i nie mnie ma się podobać. Natomiast subwoofer w samochodzie to parodia audio - otrzymujemy w ten sposób przepiękny głośnik na 4 kołach z wesoło pobrzękująca metalową obudową w postaci karoserii (nie ta kubatura do dobrego odsłuchu - czasem nawet pokój 6x6x3 m to za mało). Lepszym pomysłem byłyby dobrej jakości nie za wielkie basówki w odpowiednio zestrojonych skrzynkach plus średnie/wysokie w newralgicznych punktach.
    Ale to już Twój wybór.
  • Poziom 12  
    Zamierzam kupic radio wraz z glosnikami ram fundusze)...ale potrzeba czasu..za kilka dni czeka mnie dluga trasa i nie mam zamiaru sluchac muzyki na komorki...wiem ze nie zaladnie to wygla :/...ale to ma byc chwilowe..

Cytat:
    Problem jest taki, że tego typu sprzęt wymaga stabilnego napięcia, więc podłączanie na surowo pod instalację samochodową nie jest dobrym pomysłem.

Napiecie podane z zapalniczki samochodowej według mnie jest stabilizowane :)...

Cytat:
    Nawet w opisie tego zestawu masz napisane, że można podłączyć przenośny sprzęt stereo.

Wiem ze mozna podlaczyc...bo podłączałem to w domu...
    Sygnal podawany z mp3/mp4 na pewno nie będzie taki sam jak uzyskany z karty dziwekowej..Moje pytanie brzmi jak uzysakc taki sam efekt jak z komputera w samochodzie??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Ten subwoofer jest aktywny i wewnątrz posiada prostownik...wiec raczej nie potrzeba przetwornicy...
  • Poziom 27  
    prezessc napisał:
    Wiążą się one z zastosowaniem przetwornicy samochodowej 12DC/220AC

Większość zestawów Creative, jak i ten, jest podłączana przez zasilacz 12V, więc problem przetwornicy znika.

Co do jakości dźwięku - jeżeli masz MP3 z dobrym przetwornikiem dźwięku, to nie będzie źle, ale efekt nigdy nie będzie taki jak przy odtwarzaniu z kompa (MP3 ma być kompaktowy, a więc maksymalnie uproszczony i pobierać mało prądu). W końcu są to głośniki do komputera / DVD.

Co do stabilności napięć - sprawdź miernikiem, bo możesz się zdziwić (widziałem na wejściach zapalniczek pełen zakres od 11,3 do 14,4 V).
  • Poziom 12  
    Napiecie sprawdze..

Jesli nie mam mp3 z dobry przetwornikiem dziweku to mozna dolozyc zeby polepszyc ten sygnal??
  • Poziom 27  
    Jeżeli dźwięk nie będzie zadowalający, to niewiele możesz zrobić poza zmianą całego MP3 na inny. 70% tanich odtwarzaczy MP3 i tak wykorzystuje ten sam przetwornik, więc... Zrozum, że sprzęt oferujący wysokiej jakości dźwięk potrzebuje odpowiednich warunków pracy, i ma swoje gabaryty.
    Jeżeli koniecznie chcesz w samochodzie mieć dźwięk jak z kompa, to podłącz zestaw do laptopa.
  • Poziom 12  
    Jak myslisz..moze sygnal podany z discmana bedzie lepszy niz z taniej mp3??
  • Poziom 27  
    Wypróbuj wszystkie możliwości i wybierz tę dla Ciebie najodpowiedniejszą.