Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet-MiniMax prosze o pomoc-Problem c.w.u.

12 Sie 2007 12:30 22157 15
  • Poziom 2  
    witam wszystkich na forum.
    mam problem zdwuobiegowym piecem Termet minimax rok produkcji 2000r. wiec starszy model,problem polega na tym że piec ostatni żyje swoim życiem tzn. czesto pojawia sie bład E1 . Wygląda to tak że jeżeli juz zaczyna szwankować to objawy sa nastepujące:po właczeniu ciepłej wody piec uruchamia się na jakieś 5 sekund normalnie zapala sie gaz i zaczyna grzać po czym gaśnie i na wyświetlaczu pojawia sie E1, w instrukcji jest to opisane że jest to brak gazu lub żle podłaczony do instalacji elektrycznej,.
    Na pewno nie jest to problem z turbinką bo ta była ostatnio odkamieniana i działa ,nieraz wystarczy wyłączyc piec z gniazdka i wraca do normalnej pracy,ale ostatnio to nie pomagało dopiero po włączeniu C.O. piec po 4 odpaleniu ruszył na C.O. a potem zaczął normalnie działać na c.w.u ale nie wiem ile podziała. Prosze o jakąś mądrą poradę czy można to jakosśnaprawić lub przeczycić jakis czujnik. Może sie uda bez wezwania serwisu:) gdy miałem problem z kamieniem na turbince to poczytałem madre podpowiedzi i wykonałem to sam,. czekam na jakies madre podrady,za skuteczna stawiam piwo .Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Oczyść elektrodę jonizacyjną i palnik pod nią.
  • Poziom 2  
    witam,niestety wyczyszczenie tej elektrody nic nie dało,nadal na c.w.u zapala sie na chwile płomień i po jakiś 5 sekundach gaśnie i pojawia sie bład E1, na C.O. też sie już nie włącza ,piec zapala główny palnik ale iskrownik dalej działa i po 5 sekundach piec wyłącza sie i pojawia się błąd E1
    Proszę o pilna pomow ,z góry dziekuje
  • Poziom 25  
    problem tkwi w elektrodzie lub przewodzie sterownik nie dostaje sygnalu o wykryciu płomienia
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem.
    Niestety ani czyszczenie ani nawet wymiana czujnika na nowy nie dala spodziewanych rezultatow. Piec nadal wariuje. Wlacza sie pompa i palnik na okolo 5 sek, po czym palnik wylacza sie.
    Jakies rady?
  • Poziom 33  
    A czy ktoś przypadkiem nie grzebał w instalacji elektrycznej w domu lub może ktoś wymieniał gniazdo zasilające kocioł albo odwrócił wtyczkę w tymże gnieździe?

• Moderator na urlopie...
    TERMETy są wrażliwe na zmianę polaryzacji
    Ma być tak :
    Lewy - faza
    góra, środek - PEN,
    prawy - tzw. zero
  • Poziom 24  
    nie tylko Termety...to dolegliwość elektroniki w większości pieców
  • Poziom 21  
    witam
    objaw standarowy dla uszkodonej elektroniki (w pierwszych modelach wystepowala elektronika altronixa z gorzowa i niestety wlasnie to ona powodowala wyswietlenie wlasnie tego bledu )nalezy ja wymienic lub naprawic wrazie co dysponuje adresem czlowieka ktory je naprawia w gorzowie
    pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Ja mam ten problem, ze plomien sie nie zapala, wyskakuje E1. (termet uni-co-22)
    Kombinowalam z wtyczka, nic nie daje. Nie ma nikogo kto moglby sie na tym bardziej znac niz ja wiec prosze o odpowiedz co moge zrobic bo zamarzam...
  • Poziom 12  
    Szanowni Panowie. Miałem ten sam problem z zapalaniem mojego pieca. Piec odpalał się na parę sekund po czym gasł, podobnie było z wodą bieżącą. Też posiadam Termeta DUO. Elektronika w nich jest fatalna. Dzięki Bogu, że umiem trochę majsterkować w drucikach. Jeżeli elektrody jonowe są czyste, zabezpieczenia termiczne sprawne to proponuję wypakować płytkę elektroniczną. Należy wymienić wszystkie elektrolity. Następnie sprawdzić mostek prostowniczy (bardzo często psuje się). Do sprawdzenia wystarczy Omomierz lub miernik uniwersalny w którym jest opcja badania diod. Mostek można sprawdzić w tym przypadku nie demontując go, ale do tego należy mieć jakieś pojęcie o elektronice. Po wymianie wszystkich elektrolitów i mostka piec hula jak pszczółka. Jeżeli coś jest niezrozumiałe proszę napisać prywatną wiadomość.
    Pozdrawiam Crystalics.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Fajcia napisz coś więcej na temat usterki. Czy pojawia się iskra itp.????

Dodano po 28 [minuty]:

W kotłach firmy Termet z uwagi na fakt, iż przepływ prądu z elektrody jonizacyjnej następuje na obudowę palnika, polaryzacja jest bardzo ważna i koledzy mają rację. Czystość elektrody jonizacyjnej również, gdyż wszelkie nagary stanowią izolację, która uniemożliwia przepływ prądu. Bardzo częstym powodem nie odpalania kotła jest również zabrudzony kurzem palnik. Palnik należy przedmuchać w kierunku przeciwnym do kierunku przepływu gazu. Takie palniki przedmuchuję ustami, gdy widzę taką potrzebę. Gdy pojawiający się na palniku płomień straci swoją dynamikę i po płomieniu widać, że mieszanka jest zbyt bogata w gaz. Kolejną przyczyną pojawiania się tego komunikatu może być, zbyt mały strumień gazu spowodowany zabrudzeniem filtra gazu na instalacji gazowej lub w samym zaworze gazowym. Identyczną usterkę miałem w sytuacji gdy zawór gazowy był minimalnie otwarty i następował szybki spadek ciśnienia gazu w instalacji. Zalecam podłączenie przyrządu pomiarowego pod zawór gazowy i sprawdzenie czy ciśnienie gazu dopływającego do kotła jest stałe i o odpowiednim ciśnieniu. Podobne objawy może również wywołać spadek ciśnienia gazu w instalacji lub nieprawidłowe ustawienie mocy startowej kotła. Należy to sprawdzić..... I na koniec jeszcze jedna rada. Jeżeli wymiennik ciepła spaliny-woda jest mocno zabrudzony i niedrożny, wówczas może nastąpić duszenie płomienia spalinami, które nie mogąc wydostać się poprzez ten wymiennik wypływają spodem komory spalania uniemożliwiając w ten sposób napływ świeżego tlenu potrzebnego do spalania i kocioł dusi się. Wówczas należy wyczyścić wymiennik.
  • Poziom 12  
    Witam panów!
    Panowie jak mówicie, że obracanie wtyczki zasilającej elektronikę pieca wpływa na jego pracę; to ja go już bym nawet nie dotknął!
    Racją jest, że lewy otwór gniazda to L prawy N a bolec zainstalowany na górze PE. ale co się dzieje gdy w kuchni w odległości 0,6m od pieca zainstalowane jest gniazdo podwójne (nie bryzgoszczelne) otwarte 16A? Na dolnym gnieździe warunki ww są spełnione ale na górnym tylko PE natomiast L i N są przestawione wobec PE. Tylko raz spotkałem gniazda otwarte podwójne gdzie system połączeń sąsiadujących gniazd był krzyżowy tzn. wtyczka włożona do któregokolwiek gniazda; na odpowiednich bolcach miała L i P, PE zostawało bez zmiany.
    Następna sprawa :na kierunek jonizacji nie ma wpływu "obracanie" wtyczką, jonizacja-jej kierunek jest ściśle określony elektroniką pieca!
    Elektronika jest poprzedzona na wstępie transformatorem, który ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo użytkownika jednocześnie obniża napięcie do minimum pracy podzespołów elektronicznych (separuje sieć elektryczną od elektroniki i użytkownika). Dodam, że każda końcówka na wyjściu transformatora musi być bezpieczna (DOTYKANIE JEDNEJ LUB DRUGIEJ NIE SPOWODUJE PORAŻENIA), na nich nie ma L! i N!
    Pozdrawiam Wszystkich!
    Słodka jest niewiedza. Układ kontroli płomienia i generator iskry nie są zasilane przez transformator! Obniżenie napięcia następuje poprzez zastosowanie odpowiednich rezystorów!!! Wystarczy otworzyć sterownik i spojrzeć. Pozdrawiam!
    Crystalics napisał:
    Witam panów!
    Panowie jak mówicie, że obracanie wtyczki zasilającej elektronikę pieca wpływa na jego pracę; to ja go już bym nawet nie dotknął!
    Racją jest, że lewy otwór gniazda to L prawy N a bolec zainstalowany na górze PE. ale co się dzieje gdy w kuchni w odległości 0,6m od pieca zainstalowane jest gniazdo podwójne (nie bryzgoszczelne) otwarte 16A? Na dolnym gnieździe warunki ww są spełnione ale na górnym tylko PE natomiast L i N są przestawione wobec PE. Tylko raz spotkałem gniazda otwarte podwójne gdzie system połączeń sąsiadujących gniazd był krzyżowy tzn. wtyczka włożona do któregokolwiek gniazda; na odpowiednich bolcach miała L i P, PE zostawało bez zmiany.
    Następna sprawa :na kierunek jonizacji nie ma wpływu "obracanie" wtyczką, jonizacja-jej kierunek jest ściśle określony elektroniką pieca!
    Elektronika jest poprzedzona na wstępie transformatorem, który ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo użytkownika jednocześnie obniża napięcie do minimum pracy podzespołów elektronicznych (separuje sieć elektryczną od elektroniki i użytkownika). Dodam, że każda końcówka na wyjściu transformatora musi być bezpieczna (DOTYKANIE JEDNEJ LUB DRUGIEJ NIE SPOWODUJE PORAŻENIA), na nich nie ma L! i N!
    Pozdrawiam Wszystkich!

Proponuje szybki kurs z elektryki, elektroniki.Prosze nie wprowadzaj ludzi w błąd wywodami które nie są poparte żadną wiedzą.
  • Poziom 10  
    Witam. Nie trzeba wymieniać zadnej elektroniki. Bardzo często ten błąd jest spowodowany brakiem styków elektrod z przewodem trajsmisyjnym oraz samym zabrudzeniem tych elektrod, zwłaszcza tej srodkowej, podpiętej u mnie do niebiueskiego kabla. Miałem ten nproblem i teraz co roku przed sezonem czyszcze wszytskie styki i elektrody w tym piecu. Nie występuje żaden błąd.
    KONSERWACJA. Też mi serwis chciał wymienić sterownik.....ale podziękowałem.
    Zrobiłem elegncka osobista konserwacje i piec Hula....poprzedni serwisant, przyszedł otworzył,omiutł palniki i poszedł....Trol jeden a i wzioł kase...pozdrawiam...