Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TC - kontrola trakcji w OMEGA B z 95r.

12 Sie 2007 13:32 2466 3
  • Poziom 12  
    Witam!

Może ktoś z kolegów podpowie jaka powinna być pompa ABS TC do omegi b z 95 r wersja CD, X20XEV... chodzi mi o symbol, bo założyłem XD numer bosch 0 256 203 002....

Z tego co ustaliłem to prawdopodobnie powinienem mieć DY ale nie wiem czy takie pompy są z TC....

Podobno różnica polega na układzie sterowania (czy jest to powiązane z moim SIMTEC)?

W chwili obecnej wszystko testuje sie jak należy (włączony zapłon), ale po uruchomieniu silnika wyskakuje błąd - coś związanego z automatyczną skrzynią biegów - mam manuala.

Czy któryś z kolegów mógłby się podzielić swoją wiedzą na ten temat... lub w chwili wolnego czasu poszperać w jakimś ECP lub podobnym....
  • Poziom 21  
    Po wymianie pompy trzeba ją zakodować ze sterownikiem. KTS robi to ładnie

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    I nie ma różnicy jaki model pompy? TC czy TC+ podobno znacznie sie różnią (duszenie obrotów silnika przez odcięcie paliwa, wymuszenie hamowania danego kółka).
  • Poziom 30  
    TC+ a TC to zupelnie inne pompy TC+ z tego co pamietam jest 4 kanalowa TC jest 3 (tylne kola sa na jednym kanale) Pompy te nie sa zamienne. TC+ przyhamowuje dane kolo TC tylko dlawi silnik. Jak mozesz to spisz i numer czesci zaczyna sie od 90... to podam Ci jaka pompe posiadasz.
    Co do bledu automata - wyskakuje Ci on na MID-zie (komputer pokladowy), czy odczytujesz go z kodow blyskowych lampki zwarcie pinu 5 i 6 (w prawym rzedzie liczac od gory) w gniezdzie diagnostycznym i wlaczenie zaplonu, lub moze jakims interface?

Po reszte zapraszam na www.opelomegaforum.pl