Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka do trawy-bez kondensatora?

lisos 12 Sie 2007 16:53 3990 5
 • #1 12 Sie 2007 16:53
  lisos
  Poziom 22  

  jak się włączy słychać zamknięcie zwory obwodu magnetycznego, silnik ma 900W i ładnie kosi, pierwszy raz widzę taką niemiecką konstrukcje silnika, może ktoś wie jak to działa

  0 5
 • #2 12 Sie 2007 17:12
  jony15
  Poziom 23  

  może " fazą rozruchową " steruje wyłącznik odśrodkowy

  1
 • Pomocny post
  #4 18 Sie 2007 20:39
  wmazek
  Poziom 14  

  Witam wszystkich!
  Na wirniku nakręcona jest tarcza hamulcowa . W momencie podłączenia napięcia zasilania , zwora hamulca przyciągana jest przez uwydatnione bieguny uzwojenia roboczego.W ten sposób luzowany jest hamulec i słychać charakterystyczne klapnięcie. Silnik by mógł wystartować posiada
  uzwojenie rozruchowe w postaci jednego zwartego zwoja ,wykonanego grubym drutem. W związku z tym, że jest to zwój zwarty , nagrzewa się do wysokich temperatur. Ogólnie silniki kosiarek elektrycznych pracują w podwyższonych temperaturach , dlatego należy po sezonie wnętrze kosiarki wyczyścić z resztek trawy. Przewietrzenie wówczas będzie bardziej skuteczne.
  Pozdrawiam wmazek.

  0
 • #5 19 Sie 2007 16:35
  lisos
  Poziom 22  

  o i to jest dobra odpowiedź, dzięki wmazek,czytałem kiedyś , że silniki ze zwojem zwartym to w malutkich silniczkach np.magnetofon szpulowy, czego to Niemcy nie wymyślą, jeszcze spytam dlaczego mi się przy przeciążeniu wyłącza, a po wystygnięciu mogę już uruchomić, czy ma jakiś wbudowany termik i jak sie do niego w razie awarii dobrać?

  0
 • #6 20 Sie 2007 21:49
  wmazek
  Poziom 14  

  Przezwajam dużo silników , między innymi i do kosiarek. Niektórzy producenci wstawiają termiki na wspólnym przewodzie uzwojenia silnika.
  Może być tak ,że silnik ma skrót na uzwojeniu i szybciej sie przegrzewa.Winne mogą być również zatarte bądź rozbite łożyska , które powodują że wirnik trze o stojan . W silnikach tego typu , gdzie hamulec jest luzowany przez pole magnetyczne stojana , silnik szybciej się przegrzewa i ulega awarii. Należy pilnować aby wnętrze komory silnikowej było drożne dla przepływu powietrza. Robiłem silniki tego typu o mocy 1,5 kW. Na ogół rolą tego termika jest trwałe przerwanie obwodu.Jeżeli chodzi o wymianę to jest taka możliwość po podgrzaniu uzwojenia do temperatury , przy której można oddzielić termik od uzwojenia.
  pozdrawiam wmazek.

  0
  Szukaj w 5mln produktów