Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio CCRT 700 wyłacza się po przekręceniu kluczyka w stacyj

Floyds 12 Aug 2007 19:38 1889 3
 • #1
  Floyds
  Level 10  
  Witam.

  Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Kupiłem w niemczech Astrę II G z radyjkiem Philipsa CCRT 700. Radio grało, ale nie działał wyświetlacz. Z bratem wyłaczyliśmy napięcie (klemy z akumulatora), ponowie właczyliśmy i wyświetlacz z radiem uruchomił się. Wpisaliśmy kod i było z godzinę OK. Teraz znów wyświetlacz nie działa, a radio gra tylko na wyłaczonej stacyjce. Jak przekręcam kluczyk do zapłonu to radio gaśnie i całą drogę milczy (nic nie świeci, nie działają przyciski). Wyjmę kluczyk i radio gra - tylko bez wyświetlacza. Co to może być? POMOCY.

  Tomek (FLOYDS)
 • #2
  SlaweK
  Level 43  
  Należało by najpierw spawdzić zasilanie po kluczyku czy radio dostaje je prawidłowo na odpowiedni styk kostki zasilajacej.

  SławeK
 • #3
  Floyds
  Level 10  
  Witam ponownie.

  Sprawdzałem napięcia i jest OK. Po załączeniu stacyjki jest napięcie. Jednakże zauważyłem, iż prawdopodobnie coś nie kontaktuje w okolicach kostki. Na próbę rozmontowałem kieszeń i podłączyłem "od razu" kość - radio. Myślałem że to rozwiąże problem, ale niespodzianka - radio gra i za parę chwil wyłącza się. Dociskam kość i dalej gra. Oczyszczam styki w radyjku papierem ściernym, podłączam - gra i po chwili gaśnie. Dociskam radio - gra ale za parę chwil gaśnie.
  Już nie wiem co mam wetknąć, ścisnąc etc. aby zadziałało.
  Proszę o pomoc.

  Tomek G. (FLOYDS)
 • #4
  SlaweK
  Level 43  
  Podejrzewam że w okolicy kostki zasilającej jest jakiś zimny lut, na to wskazuje takie zachowanie i to na plusie stałym.

  SławeK