Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Więc jaką karte dźwiękową, żeby dobrze słuchać audio stereo?

12 Sie 2007 23:56 1966 7
  • Poziom 16  
    Poważnie zastanawiam się jaką kartę faktycznie kupić, bo zdanie jest podzielone, pomiędzy tych którzy mówią że potrzebna jest karta na PCM2702 lub E-mu 0404, a inni znów że wystarczy stara Yamaha lub SB LIVE... Jaka jest prawda??? Ja chciał bym zakupić kartę która która na prawdę super odtwarzała by dźwięk, ale nie potrzebuje znów super funkcji, udoskonaleń, czy mini studia nagraniowego. Chce zakupić coś bardzo konkretnego do odsłuchy audio i nie martwić sie też że za pół roku będzie już za słaba, czy no nie wiem co... Bardzo was proszę o konkrety.
  • Poziom 13  
    No cóż. Jeżeli potrzebujesz dobrej karty do odsluchu muzyki to polecałbym znaleźć na allegro lub na różnych portalach audiofilskich itp osoby ,która sprzedaje używaną profesjonalną kartę. Karta jeżeli ma dobrze odtwarzać muzykę musi mieć przede wszystkim dobry stosunek sygnał/szum,dobra dynamikę najlepiej gdzieś 110dB i wiecej.
    Co do firmy jest wiele np m-audio,esi, terratec, emu itp. Oczywiście nie mówię by od razu kupować RME lub lynx'a za kilka tysięcy. Myślę,że cos za 300zł-500zł się kupi. Tak do odsłuchu muzy wystarczy.
    Najlepiej jak kupisz używany dobry model po niższej cenie.
    Aha jeżeli ktoś powie,że dobra jest stara yamaha lub badziewny SB to chyba mu słoń na ucho nadepnął,albo nie słyszał jak może grać czysto muzyka z kompa. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Wielkie dzięki. Więc powiedz mi co ja mógł bym mieć tylko właśnie za 300 zł max... Czy E-MU 0404 na dobry początek przygody z odsłuchiwaniem Audio wystarczy??

Czy wszyscy się zgadzają z moim przedmówcą?
  • Poziom 16  
    Więc odnośnie już konkretnej kart, karta TERRATEC EWX 24/96 będzie jak najbardziej na miejscu? Nie jest to jaka miernej jakości z zawyżonymi parametrami w opisie producenta?
  • Poziom 13  
    Oczywiście sama karta to nie wszystko! musisz mieć dobre kable idące do wzmacniacza i oczywiście przyzwoity sprzęt audio.
    Najlepiej jak kupisz jednak zewnętrzną kartę podłączaną poprzez usb lub kabel spdif.Wtedy jest jeszcze mniejszy wpływ szumów z kompa.
    Jeżeli nie potrzeba ci dodatkowych kanałów i bajerów to raczej to rozwiazanie wydaje sie najkorzystniejsze. W sumie e-mu na dobry poczatek na pewno wystarczy,ale zachęcam do poszukania jeszcze innej karty. Patrz głównie na przetwornik D/A ile ma dB około 110 i powyżej znaczy ok!

Dodano po 2 [minuty]:

Co do terratec to raczej trzeba brać,ale te trochę droższe np z wersji phase. Ale ta E-mu na dobry poczatek mysle,ze jest dobra propozycja z uwagii na cenę. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Więc kupiłem E-MU 0404:) Mam nadzieję że posłuży mi do końca życia:) he he Zapłaciłem za nią 283 zł + przesyłka. Myślicie że przepłaciłem?? Karta jest jeszcze na gwarancji. Wielkie DZIĘKUJE za wszystko wam... PRZYJAŹNI LUDZIE:D
  • Poziom 13  
    Daj znac jak działa. A i dokup dobrze ekranowane kable. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Kupiłem Interkonekt Klotz LaGrange R-Audio 2x100cm z wtykami RCA Neutrik. Będzie to dobre (wystarczające) do tej karty?? A sama karta jeszcze nie doszła, spodziewam się jej jutro. Pozdrawiam.