Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echostar i TWIN, instalacja typu gwiazda, brak kilku kanałów

13 Sie 2007 08:41 2570 16
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam problem z dekoderem jak w tytule. Pracował wcześniej z pojedynczym konwerterem i odbierał wszystko co daje Polsat w pakiecie familijnym. Teraz wykonałem instalację opartą na wzmacniaczu Telmor-u WWK-861 i multiswitchu 5x8 4408A, instalacja typu gwiazda. Zastosowanie tego wzmacniacza wymusiło wymianę konwertera na TWIN-a. Cyfra + podłączona do tej instalacji działa bez problemu, natomiast na Polsacie brakuje kilku kanałów min TVP1, TVP2, Jetix itp. Próbowałem grzebać w menu tunera (zmiana liczby LNB, typu przełącznika: 0/22, Diseqc) i nic nie pomaga. Jaki popełniam błąd w konfiguracji tunera, instalacji nie podejrzewam.
  • Poziom 21  
    A dlaczego zastosowanie tego wzmacniacza wymusiło zastosowanie konwertera typu twin.Do twojej instalacji potrzebny jest quattro
  • Poziom 15  
    Zamieszałem - to multiswitch wymusił - brakowało kanałów na Cyfra+ - teraz są wszystkie na konwerterze twin.
    Czy do Polsatu potrzebny będzie quattro ? Bo jeśli tak to będzie problem z okablowaniem - dom jest po remoncie i do anteny SAT dociągnięte mam tylko 2 kable :( .
  • Poziom 35  
    Do multiswitcha potrzebujesz konwertera quattro,nie ma innej mozliwości.
  • Poziom 15  
    Dlaczego w takim wypadku Cyfra+ działa bezproblemowo na konwerterze twin ?
  • Poziom 17  
    Może i się myle, ale sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Twin ma 2 wyjścia, które w Twoim przypadku obsługują C+. Jak podmienisz na konwerter quatro (4 wyjścia), powinno ruszyć i na polsacie.

Podrawiam.
  • Poziom 14  
    nero541 napisał:
    Dlaczego w takim wypadku Cyfra+ działa bezproblemowo na konwerterze twin ?

Zbieg okoliczności że działa.
    Ile masz tunerów do podłączenia?
  • Poziom 15  
    W tym samym czasie mają pracować dwa tunery: Cyfra+ i w innym pomieszczeniu Polsat.
  • Poziom 35  
    nero541 napisał:
    W tym samym czasie mają pracować dwa tunery: Cyfra+ i w innym pomieszczeniu Polsat.

W takim razie potrzebujesz twina i tylko twina, nie wiem po co ci pozostałe elementy Twojej instalacji.
    Myślę, że niepotrzebnie tak to rozwiązałeś, chyba że masz zamiar później to rozbudować.
  • Poziom 15  
    KIEROWCA_VW napisał:

W takim razie potrzebujesz twina i tylko twina, nie wiem po co ci pozostałe elementy Twojej instalacji.
    Myślę, że niepotrzebnie tak to rozwiązałeś, chyba że masz zamiar później to rozbudować.

Instalację mam rozprowadzoną po całym domu, do tego mam wpuszczony sygnał z 3 anten TV naziemnej i z 1 SAT. W domu mieszkają 2 rodziny i cała budowa instalacji miała na celu dostarczenie sygnału do wszystkich pomieszczeń, gdzie są /mogą być używane odbiorniki RTV.

Wracając do tematu brakujących kanałów - tuż po uruchomieniu instalacji okazało się, że na tunerze Cyfra+ brakuje kilkunastu programów - konwerter był wtedy jeszcze pojedynczy. Przepiąłem konwerter do innego wejścia multiswitcha i pojawiły się brakujące kanały, zniknęły natomiast te, które były na początku. Dlatego kupiłem konwerter twin, podłączyłem do obu wejść multiswitcha i cała Cyfra+ zadziałała. Potem podłączyłem Polsat i byłem pewny, że będzie działał - a tu zonk. Mam wrażenie, że to wina konfiguracji Echostara. Jak należałoby go skonfigurować pod konwerter twin ?
  • Poziom 21  
    TO NIE JEST WINA KONFIGURACJI TUNERA TYLKO BRAKU KONWERTERA TYPU QUATTRO.Multiswich poprostu wybiera ci część pasma z konwertera twin i dlatego podłączyłęś oba wyjścia bo inaczej nie działało.To że chodziła cyfra to tolko przypadek.
  • Poziom 15  
    grzesiulek5 napisał:
    To że chodziła cyfra to tolko przypadek.

Cyfra+ chodzi cały czas bez problemu - to mała uwaga tak na marginesie.

Co do konwertera quattro - da radę podłączyć go do multiswitcha po 1 lub 2 kablach z zastosowaniem np. przełącznika Diseq ?
    Czy przy zastosowaniu Diseq-a wystarczyłby pojedynczy konwerter ?
    Czy tunery: Echostar i Philips 6010 współpracują z Diseq ?
  • Poziom 28  
    Po co montować diseq? Poczytaj do czego on służy.

Najpierw zobacz jak ma wyglądać instalacja na multiswitchu, potem montuj.

Przykład:
    Echostar i TWIN, instalacja typu gwiazda, brak kilku kanałów
  • Poziom 35  
    nero541 napisał:
    grzesiulek5 napisał:
    To że chodziła cyfra to tolko przypadek.

Cyfra+ chodzi cały czas bez problemu - to mała uwaga tak na marginesie.

Co do konwertera quattro - da radę podłączyć go do multiswitcha po 1 lub 2 kablach z zastosowaniem np. przełącznika Diseq ?
    Czy przy zastosowaniu Diseq-a wystarczyłby pojedynczy konwerter ?
    Czy tunery: Echostar i Philips 6010 współpracują z Diseq ?

Człowieku kup quattro i przestań kombinować bo nic Ci z tego nie wyjdzie.
    Wymyślasz jakieś dziwne rozwiązania które nie maja prawa działać.
  • Poziom 15  
    Szukam rozwiązania problemu z prozaicznego powodu - mam rzucone tylko dwa kable do anteny SAT, dom jest po remoncie i byłby poważny kłopot z dołożeniem dodatkowych 2 przewodów i dlatego szukam jakiejś możliwości uruchomiania quattro na istniejącej instalacji.
  • Poziom 15  
    A jak by wyglądałaby sprawa z dołożeniem dodatkowej anteny z konwerterem twin - czyli w sumie byłyby 2 anteny z 2 konwerterami twin ?

Uprzedzając komentarze na temat celowości dokładania drugiej anteny proszę tylko o opinię na temat, czy takie rozwiązanie funkcjonalnie odpowiada jednej antenie z konwerterem quattro ?
  • Poziom 21  
    tak,dletego że wtedy bedziesz miał jakby cztery konwertery przy czym każdu tylko z jedną polaryzacją.Mimo to potrzebne są cztery kable.A nawiązując do cyfry to to że ona poprawnie pracowała wynikło z tego iż trafiłeś z ustawieniem konwertera w stosunku do multiswicha z częstotliwościami na których pracuje cyfra