Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki powinien być element w pastuchu elektrycznym?

13 Aug 2007 12:18 2229 6
  • Level 15  
    Jest to pastuch firmy "HORIZONT, nie jestem pewny czy to jest tyrystor czy triak oznaczenie BBC CS 3.5-06.
    Ale do pastucha to raczej tyrystor powinien być.
    Naprawiał ktoś kiedy takiego pastucha?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 26  
    W ktorym miejscu on siedzi ?
    Jesli jest pomiedzy kondensatorem przetwornicy a gownym transformatorem to na bt136 tez powinno chodzic.

Pozdrawiam.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 15  
    Wsadziłem Bt150 i jakoś nie "lata", nie kapuje w ogóle tego układu??? Z Polskimi daje sobie rady, ale przy tym "leżę i kwiczę"???:D
  • Level 26  
    Zrysuj moze kawalek schematu to ktos cos doradzi.
  • Level 15  
    No więc właśnie w "pastuchu" triak raczej nie pochodzi i wsadziłem tyrystor.Ale to już nie ważne, nie zamykam tematu bo może ktoś kiedyś będzie robił z takim pastuchem i podzieli się "wrażeniami" ?:D
  • Level 13  
    Naprawiałem kilka różnych "pastuchów" i każdy był innej konstrukcji. W każdym był tyrystor. W Twoim przypadku sprawdź jak rozmieszczone są wyprowadzenia na płytce drukowanej pod tyrystor. W jednym przypadku miałem nietypowe wyprowadzenia. Warto sprawdzić wszystkie elementy w układzie, łącznie z transformatorem wyjściowym. Sprawdź następnie jakie są napięcia dochodzące do tyrystora. Myślę, że rosyjski tyrystor ma inny system wyprowadzeń a jego oznaczenie sugeruje 3,5A i 600V. Prawdopodobnie tu tkwi problem.