Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo espero- nie pracuje na benzynie

kvasec 13 Aug 2007 12:52 4681 11
    kvasec
    Level 11  
    Witam, niedawno za bardzo mala sume kupilem daewoo espero 96 z silnikiem 1.8 benz/gaz. Od samego poczatku auto nie pracowalo na benzynie wiec zaczalem szukac dziury w calym. Instalacja gazowa po sprawdzeniu u gazownika nie wykazala zadnych problemow (zreszta na gazie auto chodzi). Potem do elektrotechnika pojechal komputer, modul immobilisera, cewka im. oraz kluczyk - wszystko sprawne. Kolejnym krokiem bylo podstawienie komputera (tego zazyczyl sobie serwis) od nexii zeby bylo smieszniej byl to komp od innego silnika ale po kilku obejsciach zapalil na benzynie. Po podstawieniu kompa od identycznego esepero nie pracuje na benzynie. Pompa, wtryski napewno ok. Serwis stoi bo nie ma pomyslu, ja tym bardziej. HELP :(
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    czego brak paliwa czy iskry?
    kvasec
    Level 11  
    Paliwo jest, iskra tez. Wtryski nie podaja paliwa. Na poczatku myslelismy ze to cos z immobiliserem ale po wizycie u elektrotechnika wyszlo ze jednak jest ok. Jest to dla mnie tym bardziej dziwne ze po wstawieniu komputera z espero 1.8 nic sie nie zmienilo a na kompie z nexii i innej nawet pojemnosci z obejsciami odpalil
    erdaniel
    Level 14  
    pewnie nexia bez immobyła,zczytaj bledy 53-immo,tak mają że iikra jest a ster .wtrysku nie.jeśli immo po właczeniu zapł pompka tylko pyknie na chwilę a nie na dłużej.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    nie ma zasilania czy sterowania na wtryskach?
    kvasec
    Level 11  
    pompka chodzi przez chwilke, z tego co wiem nie pracuja wtryski, mimo ze sa sprawne. Przed chwila dzwonilem do serwisu, podobno grzebia ale co wymysla zaraz idzie psu pod ogon i sam juz nie wiem za co sie zabrac

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Prawdopodobnie kwestia zamyka sie gdzies w okolicach immobilisera ale u elekrtotechnika za kazdym razem zostal on rozblokowany wiec nie wiem. Jakies polaczenie moze, moze ktos juz odnotowal podobny przypadek? Ew. czy jest w instalacji jakis element ktorego niesprawnosc moglaby powodowac wyzej wym. objawy? Prosze o jakakolwiek pomoc
    erdaniel
    Level 14  
    tam chyba w immo są zwykłe przekażniki, można je ręcznie zrobić.
    ps. błędy sam zczytasz
    kvasec
    Level 11  
    O bledach nic mi nie wiadomo, przeynajmniej serwis mi takiej informacji nie przekazal. Co do immo slyszalem ze ten w daewoo jest wyjatkowo wredny i ciezko go usunac a podobno dziala :/
    Doktorr
    Level 35  
    Na sterowniku z innego espero nie odpali chyba że przełożysz go ze sparowaną z nim centralką immo.
    Twój sterownik po wyczyszczeniu z immo powinien odpalić bez podpinania centralki immo. Chyba, że uszkodzone jest kluczonanie masy dla wtrysków.
    kvasec
    Level 11  
    Dobra czyli nad tym juz popracuje, teraz dwie rzeczy: wyczutalem ze podobne objawy pojawiaja sie gdy uszkodzony jest modul zaplonowy (po czasie lub od razu wylaczaja sie wtryski). Czy to tez moze byc wina modulu zaplonowego? I o co chodzi z kluczowaniem masy wtryskow?
    Doktorr
    Level 35  
    Ad1.jeżeli to wina modułu to dlaczego chodził na sterowniku od Nexii.
    A2. Wtryskiwacze dostają + przez przekaźnik, natomiast sterownik silnika(komputer) podaje impulsy masy (kluczuje).
    od czasu trwania impulsu i ciśnienia paliwa na szynie paliwowej zależy wielkość dawki paliwa.
    kvasec
    Level 11  
    Bylem dzisiaj w serwisie, i a tego co wyciagnalem od elektrykow doszli to dosc ciekawej opcji. Podobno Espero w wersji 1.8 mialo 2 wersje wiazki: Obydwie kompatybilne z silnikiem i kompem 1.8 8v z tym ze jedna zaadoptowana z wersji 1.5 16v (lecz kompatybilna z 1.8 8v- przystosowane zlacze kompa) i ta normalna do wersji 1.8 8v. Z tego co ustalili to espero ktore bylo dawca kompa bylo z wiazka 1.8, ale na najblizszy poniedzialek umowione jest du z kompem 1.8 ale wiazka 16v. Jesli to nie pomoze to albo sie pochlastam albo wysadze serwis bo auto stoi ponad 2 miesiace :/