Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płytka pod CC1100

pawwik 13 Aug 2007 19:04 1505 2
    pawwik
    Level 11  
    Czy uzyskanie poprawnej pracy na wlasnorecznie zrobionej plytce pod ten uklad jest mozliwe ?

Zastanawia mnie takze cel robienie otworow w masie. Sa one w jakims waznym celu tworzone ?

Czy ulozenie oraz wielkosc pozostalych elementow gra kluczowa role ?
    Poniewaz ciezko znalesc kondensatory 0402 w normalnych ilosciach, to chcialbym zastosowac 0603. Wiec rozmieszczenie elementow sie zmieni.

Zna ktos w polsce jakis sklep internetowy z elemetami indukcyjnimi smd w nie duzych ilosciach?
    cecen
    Level 11  
    czesc, ja wlaśnie popełniłem taką płytkę własnej konstrukcji pod CC1101, elementy też są 0603, cewki kupisz w firmie MARITEX. a co do tych otworów, to tak właściwie nazywają się one przelotkami i łączą płaszczyzny masy górnej i dolnej warstwy płytki. w wykonaniu amatorskim nie da sie zrobić przelotek tak jak to jest w tym refenencyjnym dizajnie czipkona, który podesłałeś. można je zrobić inaczej, trzeba troche pomysłowości i srebrzanki. no i oczywiscie trzeba przeprojektować płytkę po swojemu.
    pozdrawiam!!

Dodano po 9 [minuty]:

a i jeszcze jedno- polecam Ci zejście z częstotliwości 868 na 433, im większa częstotliwość tym większy wpływ(i niestety przeważnie negatywny) kształtu płytki na parametry układu