Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie procesorów głośnikowych

zyzio16 13 Sie 2007 20:16 750 3
  • #1 13 Sie 2007 20:16
    zyzio16
    Poziom 17  

Tak jak w temacie interesuje mnie czy można zrealizować coś takiego. Chodzi mi o to że jeżeli chciałbym zbudować rozbudowany system nagłośnieniowy czy moge między sobą łączyć jakoś procesory.
    Wiem, że istnieją 2 inne rozwiązania takie jak: łączenie równoległe zestawów głośnikowych czy też samych wzmacniaczy mocy.

Ale mnie interesuje łączenie procesorów. Chętnie zobacze to na jakims przykładzie.

0 3
  • #2 13 Sie 2007 20:49
    drakston
    Poziom 18  

A dokładnie jakie procesory masz na myśli ?

Dam na przykład procesor behringera DCX2496. Procesor ma 3 wejścia(+1 wirtualne) i 6 wyjść, można kilka takich procesorów połączyć ze sobą jak urządzenia sieciowe za pomocą zwykłej skrętki i sterować z poziomu komputera programem do tego procesora.

0
  • #3 14 Sie 2007 07:26
    zyzio16
    Poziom 17  

Jesli chodzi o tego Behringera to wiem ze mozna je tak laczyc. Ale mnie interesuja inne procesory np. DBX. Jesli nie istnieje mozliwosc ich laczenia to rozumiem ze najpierw trzeba podac sygnal na splitter a dopiero na procesory glosnikowe.

0
  • #4 14 Sie 2007 10:45
    Tremolo
    Poziom 43  

Myślałeś o szeregowym połączeniu procesorów? Jeden w drugi? Wejścia do pewnej stosownej ilosci powinno się dac rozdzielić zwykły rozdzielaczem. I potem bedziesz miał 4 wyjścia z 2 procesorówZ 2 kanałów zrobią sie 4 wirtualne. Nastepnie wyjscia wpiąć do wzmanciaczy lub kolumn aktywnych tak jest najprościej.

Można też z jednego procesora na drugi, jakby się chciało zastosować dwa takie same efekty, lub dwa efekty, których normalnienie można wlaczyć razem, miałem niedawno fajnego behringera DSP 2024 bodajże, jakosć zadowalająca, nieco szumiał, problemy z buczeniem, na szczęście łatwe do uniknięcia, ale nie można było dwóch efektów na raz właczyć - przynajmniej nie wiedziałem jak. Jakby były dwa to szłoby je spiąć w szereg. Lub równolegle przez jakiś mikser i kombinować.

0
  Szukaj w 5mln produktów