Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant Ecotec 186/3-5 nie grzeje wody

13 Sie 2007 20:33 4357 5
  • Poziom 12  
    Witam ma kociolek jak w temacie i od rana nie grzeje mi wody w zasobniku .Ogrzewanie domu dziala prawidlowo . Dziwne nie pokazuje mi temp.wody w zasobniku .Sam czujnik sprawdzalem wyglada na dobry ( pod wplywem zmian temp .zmienia sie napiecie na jego zaciskach ) wyglada mi to na powazniejsza awarie elektorniki .moze ktos juz mial cos podobnego bardzo prosze o jakas porade ,sugestie .Probowalem odlaczac go od sieci i nastawy fabryczne ale tonic nie dalo
  • Poziom 13  
    Napisz jaki masz regulator, jeżeli kręcisz pokrętłem od ustawienia temp wody to na wyświetlaczu coś się zmienia? czy sygnalizuje jakiś błąd kocioł
  • Poziom 12  
    Regulator ectotec plus +regulator pokojowy calormatic 330 jak krece pokretlem ustawwiania temp wody na wyswiatlaczu sa normalne zmiany ustawienia temperatury . Kociol nie sygnaliazuje zadnego bledu .
  • Poziom 13  
    Najpierw odłącz reg. pokojowy i zobacz czy działa.
  • Poziom 12  
    po odlaczeniu regulatora .....kocial nadal niedziala .
    Uszkodzona plyta elektorniczna . koszt 730 zl w Vailancie
  • Poziom 1  
    Napiszę ciekawy przypadek do tego tematu (kociołek atmocompact). Dom, 150m2 kocioł zakupiony na jesieni 2008. Zainstalowany i uruchomiony jesienią zeszłego roku. Wszystko OK. Na wiosnę odstawiony do rezerwy :)- brak mieszkańców. Zrobiło się zimno i nastała konieczność uruchomienia... magiczny przycisk O/I i .... nic. Pompa CO praca (nawet 24h) a zasobnik zimny 8 stC, CO nie grzeje. Notorycznie wskazuje funkcję S.20 - czyli pompa na załadunek zasobnika. Brak błędu na wskazaniach synoptyki. Przestudiowałem książki serwisową, użytkownika, fora internetowe, no i telefon do przyjaciela czyli service. Okazało się że zablokowała się (mechanicznie) pompka ładująca zasobnik. Nie byłą używana przez okrągły rok. A nie jest to dla niej zdrowe. Obyło się bez większych kosztów. Tylko za wizytę. Stan zablokowania mechanicznego nie jest diagnozowany przez układ elektroniczny. Jak ma zimno w zasobniku, ani jemu w systemie grzać CO. Pozdrawiam i piszę z myślą że się komuś przyda taka informacja.