Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant Ecotec 186/3-5 nie grzeje wody

marko30 13 Aug 2007 20:33 4969 5
    marko30
    Level 12  
    Witam ma kociolek jak w temacie i od rana nie grzeje mi wody w zasobniku .Ogrzewanie domu dziala prawidlowo . Dziwne nie pokazuje mi temp.wody w zasobniku .Sam czujnik sprawdzalem wyglada na dobry ( pod wplywem zmian temp .zmienia sie napiecie na jego zaciskach ) wyglada mi to na powazniejsza awarie elektorniki .moze ktos juz mial cos podobnego bardzo prosze o jakas porade ,sugestie .Probowalem odlaczac go od sieci i nastawy fabryczne ale tonic nie dalo
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Franc_ms
    Level 13  
    Napisz jaki masz regulator, jeżeli kręcisz pokrętłem od ustawienia temp wody to na wyświetlaczu coś się zmienia? czy sygnalizuje jakiś błąd kocioł
    marko30
    Level 12  
    Regulator ectotec plus +regulator pokojowy calormatic 330 jak krece pokretlem ustawwiania temp wody na wyswiatlaczu sa normalne zmiany ustawienia temperatury . Kociol nie sygnaliazuje zadnego bledu .
    Franc_ms
    Level 13  
    Najpierw odłącz reg. pokojowy i zobacz czy działa.
    marko30
    Level 12  
    po odlaczeniu regulatora .....kocial nadal niedziala .
    Uszkodzona plyta elektorniczna . koszt 730 zl w Vailancie
    emulator67
    Level 1  
    Napiszę ciekawy przypadek do tego tematu (kociołek atmocompact). Dom, 150m2 kocioł zakupiony na jesieni 2008. Zainstalowany i uruchomiony jesienią zeszłego roku. Wszystko OK. Na wiosnę odstawiony do rezerwy :)- brak mieszkańców. Zrobiło się zimno i nastała konieczność uruchomienia... magiczny przycisk O/I i .... nic. Pompa CO praca (nawet 24h) a zasobnik zimny 8 stC, CO nie grzeje. Notorycznie wskazuje funkcję S.20 - czyli pompa na załadunek zasobnika. Brak błędu na wskazaniach synoptyki. Przestudiowałem książki serwisową, użytkownika, fora internetowe, no i telefon do przyjaciela czyli service. Okazało się że zablokowała się (mechanicznie) pompka ładująca zasobnik. Nie byłą używana przez okrągły rok. A nie jest to dla niej zdrowe. Obyło się bez większych kosztów. Tylko za wizytę. Stan zablokowania mechanicznego nie jest diagnozowany przez układ elektroniczny. Jak ma zimno w zasobniku, ani jemu w systemie grzać CO. Pozdrawiam i piszę z myślą że się komuś przyda taka informacja.