Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wylaczanie i zal.komputera o ustalonej godzinie

bolek11 14 Sie 2007 00:00 1530 4
  • #3 14 Sie 2007 00:51
    benbog
    Poziom 23  

Polecam KM Wakeup 1.4 MUI, używam go od dłuższego czasu, niezawodny - tyle że wprowadza komputer w stan hibernacji, a nie wyłączenia. Prawdę mówiąc, praktycznie dla mnie nie ma to różnicy.

0
  • #4 14 Sie 2007 10:50
    *mondzio*
    Poziom 30  

Gdzieś wyczytałem ,żę można i to bez dodatkowych programów:
    Czy jeśli komputer potrafi sam się wyłączyć to czy umie także sam się włączyć? Odpowiedź jest prosta: TAK

Wchodzimy do BIOSU - wybieramy: Power Management Setup => WakeUp by Alarm (zmieniamy Disabled na Enabled) => ustawiamy dzień tygodnia oraz godzinę w jakiej komputer ma się uruchomić. Na koniec zapisujemy zmiany - Gotowe :)

0
  • #5 14 Sie 2007 11:19
    Rudolfak
    Poziom 13  

*mondzio* napisał:
    Gdzieś wyczytałem ,żę można i to bez dodatkowych programów:
    Czy jeśli komputer potrafi sam się wyłączyć to czy umie także sam się włączyć? Odpowiedź jest prosta: TAK

Wchodzimy do BIOSU - wybieramy: Power Management Setup => WakeUp by Alarm (zmieniamy Disabled na Enabled) => ustawiamy dzień tygodnia oraz godzinę w jakiej komputer ma się uruchomić. Na koniec zapisujemy zmiany - Gotowe :)

Czasami w niektórych płytach głównych nie ma takiej opcji...
    wtedy można się pokusić o zrobienie małego układu czasowego włączanego między przycisk on komputera a pł. główną, który zewrze przycisk o określonej godzinie.
    chyba, że chcemy włączyć laptopa...

0