Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio morskie Garmin VHF 725 jak otworzyć?

14 Sie 2007 08:22 1719 2
 • Poziom 19  
  Po wyjęciu baterii, odkręceniu śrub mocujących można lekko podnieść tył obudowy gdzie mieściły się baterie, ale dalej jest silny opór. Pewnie jest jakaś sztuczka z ukrytym zaczepem otwieranym przez jakiś otwór albo coś w tym stylu. Radio jest wodoodporne i nie chcę próbować "na siłę". Traci zasięg, podejrzewam kiepski lut na gniazdu antenowym więc muszę je otworzyć. Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 33  
  Może jakaś śruba pod nalepką/zaślepką?
  A wkręty mocujące uchwyt do paska?
 • Poziom 19  
  Link do manuala http://www8.garmin.com/manuals/VHF725_OwnersManual.pdf Uchwyt odkręciłem, zostały otwory pod śrubami, ale jakoś plastik pod spodem nie chce się poddawać naciskowi prze nie; dwie naklejki delikatnie odkleiłem ale niestety nie ma pod nimi śrubek. Podobnie dwie śruby na dole radia. Być może należy uparcie ale delikatnie popracować nad ostatnim zaczepem na końcu pojemnika na baterie, ale nie jestem zwolennikiem metod siłowych. Podobnie pierwsze otwarcia gigasetów kosztowały mnie trochę potu i sporo czasu... Niestety nie mogę nigdzie znaleźć na necie jakiegoś serwis manuala który pomógłby rozwiązać problem.

  ...Trochę czasu minęło, po przepiłowaniu (hi) radia okazało się że mocowanie to trzy śruby których łby wychodzą w przestrzeni akumulatorów, dwie są stykami do zasilania. Wystarczy mieć długiego imbusa o średnicy ok 1 mm 1.5 mm i po prostu odkręcić. Dobrałem nowe śruby i po naprawie radio śmiga aż miło. Śruby mają dziwny gwint (pewnie calowy) pasują od plastikowych obudów DB25 czyli np. rs-ów.