Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen berlingo 2.0HDi

gitek 14 Aug 2007 09:38 5044 5
    gitek
    Level 11  
    mam mianowicie taki problem, berlingo po lekkim "dzwonku" z prawej strony zostalo poskladane, silnik odpalal na dotyk, auto wyjechalo z warsztatu i zerwal sie pasek klinowy z powodu zatarcia sie alternetora, ktorego oska bylo skrzywiona, co nie zostalo zauwazone...od tej chwili silnika nie da sie uruchomic, nowy alternator i pasek zostaly zalozone, i dalej nic, berlingo bylo na komuterze, ktory to pokazal m.in. bledy elektorzaworu na pompie i kilka innych nieidentyfikowalnych, komputer pokazal rowniez slabe cisnienie na pompie,ale uszkodzenie pompy wykluczam, i wydaje sie, ze jest to sprawa strerowania, czy ktos mial podobny problem? czy posiada ktos wiedze jak usunac usterke?
    wojtekryba
    Level 32  
    czy z tym zerwanym paskiem autko jeżdziło ?? bo coś mi tu smierdzi rozrządem
    gitek
    Level 11  
    nie, auto juz nie zapalilo i jezdzilo tylko na holu, rozrzad wykluczam, bo niby czemu mialby sie przesunac
    hybryda 2000
    Level 15  
    test na inteligencje -jaka jest odleglosc paska osprzetu od rozrzadu-sprawdz rozrzad.Jedno pytanie w bledach nie bylo bledu synchronizacji walka rozrzadu?
    vvaldek
    Level 28  
    sprawdz pasek rozrzadu ...kawalek paska mogl dostac sie pod oslone rozrzadu ,ja bym zaczol od paska . sprawdz czy uklad paliwowy nie jest zapowietrzony ,niewiem czy tam jest wylacznik uderzeniowy jesli tak to sprawdzic czy nie wyskoczyl, sprawdzone bylo czy obraca sie walek rozrzadu?
    gitek
    Level 11  
    nie bylo bledow synchronizacji rozrzadu