Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon

Obroos 15 Sie 2007 01:41 1043 4
  • #1 15 Sie 2007 01:41
    Obroos
    Poziom 2  

Witam :) Postanowiłem zlutować sobie mikrofon. Konstrukcja mikrofonu ma opierać się na wkładce elektretowej. Mikrofon będzie przeznaczony do nagrywania gitary elektrycznej na kompa. Chciałem spytać jakiej firmy wkładki najlepiej użyć bo jednak trochę tego jest. Chciałem spytać również czy istnieją jakieś inne, lepsze mikrofony (do takich celów) które można dość tanio zbudować samemu w domu ? I czy ktoś ma może w posiadaniu ewentualny schemat jak zmontować taki mikrofon ? I czy taki mikrofon jest lepszy jakościowo od mikrofonu do SKype'a ? Z góry dziękuję za informacje.

0 4
  • #2 15 Sie 2007 02:13
    foxiu
    Poziom 15  

1. Zależy jakiej jest jakości, zależy jakiej jakości jest ten od 'skajpa'. Generalnie może wypaść lepiej.
    2. Ile masz kasy?
    3. Celowałbym w wkładkę dynamiczną.

0
  • #3 15 Sie 2007 10:43
    Obroos
    Poziom 2  

Mikrofon do Skype to Hama jakiś za 30zł z Media MArkt. Słyszałem o mikrofonach dynamicznych ale z tego co wiem są bardzo drogie,a o możliwości kupienia takich wkładek nie wiedziałem. Mój budżet to 150zł.
    Tylko nie wiem jak taki mikrofon zrobić ani nie wiem gdzie dostać taką wkładkę,mam tylko schemat jak zrobić zwykły mikrofon z wkładką elektretową .

0
  • #5 15 Sie 2007 11:11
    Obroos
    Poziom 2  

No akurat przetworników nie zamierzam zmieniać sound z pieca mnie zadowala poza tym jestem zwolennikiem DiMarzio jeśli chodzi o pickupy.

0
  Szukaj w 5mln produktów