Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lite-On nie nagrywa DVD-R

weryfany 15 Aug 2007 05:51 7275 17
 • #1
  weryfany
  Level 26  
  Podczas próby wypalenia na nośniku DVD-R słychać odgłośy jak by laser nie widzial płyty i tak przez około 2 minuty czasem zdaży sie że zacznie wypalać (ale podczas zapisu i tak wysunie płyte), albo wysunie nośnik.  Na początku nagrywarka była pod kontrolą Nero 7, zrobiłem format i zainstalowałem Nero 6, ale problem jest nadal.
  Więc zmieniłem nagrywarkę na LITE-ON DVDRW LH-20A1H.
  Lecz bez zmian problem pozostał dalej i nie ma znaczenia czy są to markowe płyty.
  Natomiast płyty DVD+R wypala bez problemu.
  U koleżanki jest ten sam problem ale w innnym modelu.
  Coś o sprzecie z everesta:

  Quote:
  Pole Wartość
  Komputer
  Typ komputera Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI
  System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
  Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2
  Internet Explorer 6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2)
  DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

  Płyta główna
  Typ procesora AMD Athlon XP, 2166 MHz (13 x 167) 2700+
  Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7N400-L (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)
  Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400
  Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
  Typ BIOS'u Award Modular (08/02/04)

  Ekran
  Karta wideo NVIDIA GeForce4 Ti 4200 with AGP8X (64 MB)
  Akcelerator 3D nVIDIA GeForce4 Ti 4200 with AGP8X
  Monitor Dell E771p [17" CRT] (51RNH15FB0FA)

  Multimedia
  Karta dźwiękowa Realtek ALC655 @ nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface

  Magazyn
  Kontroler IDE NVIDIA NForce 2(tm) SPP/IGP ATA Controller
  Dysk fizyczny ST3250824A (250 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
  Dysk fizyczny ST340016A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
  Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B (16x/52x DVD-ROM)
  Napęd dysków optycznych LITE-ON DVDRW LH-20A1H DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
  Status dysków SMART Nieznane
 • #2
  *mondzio*
  Level 30  
  A może spróbować wgrać nowsze firmware do nagrywarki
 • #4
  K!lleR
  Level 39  
  Niech kolega spróbuje wyczyścić soczewkę, najlepiej patyczniem do uszu nasączonym w izopropanolu.
 • #5
  weryfany
  Level 26  
  voodoos wrote:
  LL06 dla LH-20A1H z dnia 2007-04-02

  Ten bios własnie jest wgrany, ale niemozliwe żeby u kilku osób naraz sie tak zrobiło i przestało nagrywać DVD-R.
  K!lleR wrote:
  Niech kolega spróbuje wyczyścić soczewkę, najlepiej patyczniem do uszu nasączonym w izopropanolu.

  No pomysł dobry tylko że nagrywarka ma zaledwie kilka dni i na gwarancji jest jeszcze.

  Byłem dzisiaj u kolegi i mnie zszokowało działa i nagrywa DVD-R, a u mnie nie chce.
  Coś w sprzęcie, albo w programie w którym lub z czym jest problem.
  Miał Nero 6 więc zainstalowałem od nigo go, ale problem dalej jest.

  Koleżanka np. ma całkowicie inną knfigurację sprzętu (nagrywarka inny model ipłyta ASUS-a) i też nie moze nagrywać DVD-R. (i też DVD-RW na gwarancji jeszcze).
 • #6
  zonkil
  Level 31  
  ASPI - Advanced SCSI Programming Interface jest sterownikiem, który odpowiada za poprawną pracę i obsługę urządzeń SCSI jak i nagrywarek czy czytników CD-ROM współpracujących z magistralą IDE. ASPI definiuje zestaw podstawowych programowych poleceń oraz podstawy komunikacji programów z adapterami SCSI. Jest niezależny od sprzętu i stanowi jedynie "pomost" pomiędzy programem a urządzeniem. Najpowszechniej stosowane sterowniki ASPI pochodzą z firmy Adaptec, lecz wiele programów nagrywających stosuje własne. Stwarzało to w przeszłości wiele problemów.

  W zależności od wersji posiadanego systemu operacyjnego sterowniki mogą być instalowane wraz z nim lub też zachodzi konieczność doinstalowania odpowiednich plików. Poniżej opisałem dokładnie jak wygląda sytuacja z dystrybucjami systemów MS Windows 98/ME oraz 2000/XP gdyż w obu przypadkach mamy kilka istotnych różnic.

  Instalacja w systemie MS Windows 2000/XP

  W przypadku systemów opartych o linię NT problem z ASPI jest o wiele bardziej złożony. Otóż w systemach tych nie mamy zainstalowanych żadnych sterowników ASPI. Jeżeli nie wierzycie można użyć aspichk.exe zaraz po instalacji systemu by przekonać się, że to co napisałem jest prawdą. W związku z tym, że nie ma ASPI od razu możemy przejść do instalacji pamiętając o tym systemy te potrzebuje następujących plików. Odpowiednia tabela znajduje się poniżej.

  MS Windows 2000 ver. MS Windows XP ver.
  WNASPI32.DLL 4.70 ASPIXP.SYS (32-bit) 4.70
  ASPI32.SYS 4.70 WNASPIXP.DLL (32-bit) 4.70
  WINASPI.DLL 4.60 ASPI64.SYS (64-bit) 4.70.8
  WOWPOST.EXE 4.60 WNASPI64.DLL (64-bit) 4.70.8

  Oczywiście w przypadku obu systemów możemy skorzystać z najnowszych sterowników ASPI oznaczonych numerem 4.71.

  Instalacja ASPI dla systemu MS Windows 2000 przebiega dokładnie tak samo jak to miało miejsce w przypadku MS Windows 98. Innymi słowy musimy uruchomić plik install.bat wraz z parametrem X86 - install.bat X86.

  Natomiast w celu zainstalowania sterowników ASPI dla systemu MS Windows XP musimy skorzystać z innego parametru - XP32 - install.bat XP32. Również tym razem nie obejdzie się bez restartu komputera.

  Poprawność instalacji ASPI pod kontrolą MS Windows XP oraz 2000 możemy sprawdzić poprzez odszukanie następujących plików na dysku.

  * WINNT\SYSTEM\WINASPI.DLL
  * WINNT\SYSTEM\WOWPOST.EXE
  * WINNT\SYSTEM32\WNASPI32.DLL
  * WINNT\SYSTEM32\DRIVERS\ASPI32.SYS

  Dodatkowo w rejestrze systemu powinny znajdować się poniższe klucze:
  [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ASPI32]
  "ErrorControl"=dword:00000001
  "Start"=dword:00000001
  "Type"=dword:00000001
  [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ASPI32\Parameters]
  "ExcludeMiniports"=""

  Oczywiście testy można również przeprowadzić za pomocą aspichk.exe. W przypadku gdy instalujesz sterownik w wersji 4.71 musisz używać aspichk.exe który dołączony jest do archiwum sterownika.
  Gdy zaczynają się problemy

  Życie byłoby nudne gdyby nie problemy i przeciwności które nas spotykają. Zasadę tę można spokojnie przenieść na grunt komputerów. Bez problemów korzystanie z komputera byłoby nudne a ja nie miałbym o czym pisać :. W przypadku sterowników ASPI również możemy napotkać pewne problemy. Dokładniej mówiąc może zdarzyć się sytuacja gdy sterowniki będą poprawnie zainstalowane, aspichk.exe zakomunikuje, że wszystko jest OK a niektóre programu nie będą widziały napędu CD-ROM czy też nagrywarki.

  Przyznam się, że mnie również spotkało coś takiego. Sterowniki ASPI zainstalowane poprawnie, aspichk.exe nie zgłasza błędów a ClonyXXL oraz EAC nie widzi urządzeń wpiętych do kontrolera IDE. Ciekawostką jest to, że urządzenia podłączone do kontrolera SCSI działają poprawnie. W chwilach gdy jesteśmy już bliscy wyrzucenia komputera przez okno w związku z zaistniałymi problemami bardzo pomocny może okazać się pakiet o nazwie ForceASPI 1.7.

  Rozwiązywanie problemów rozpoczynamy od pobrania odpowiedniego pliku z internetu i rozpakowania go na dysku twardym. Następnie musimy uruchomić plik o nazwie killaspi.bat. Dzięki temu usuniemy wszystkie wpisy związane z ASPI w posiadanym systemie operacyjnym. Po skasowaniu starych wersji sterowników konieczny jest restart komputera. Może się tak zdarzyć, że system nie będzie chciał się podnieść po tej operacji ale w takim przypadku wystarczy uruchomić komputer w trybie awaryjnym i wykonać resztę opisanych czynności. Teraz powinniśmy uruchomić plik o nazwie instaspi.bat dzięki czemu zostaną zainstalowane odpowiednie sterowniki w systemie. Koniecznie restartujemy komputer by wprowadzone zmiany odniosły skutek. Po uruchomieniu się MS Windows warto za pomocą aspichk.exe sprawdzić czy cały proces zakończył się sukcesem.

  Opisany sposób rozwiązuje wiele problemów ze sterownikami ASPI i pomimo faktu, że instalowane są sterowniki w wersji 4.60 możemy go stosować w systemach MS Windows 98/ME/NT/2000.

  Na koniec pamiętaj, że najnowsze sterowniki ASPI znajdziesz zawsze na naszych stronach :.
  Uaktualnienie

  Po napisaniu tego tekstu przyszło wiele uwag oraz opisów różnych problemów. W związku z tym postanowiłem tutaj dodać kilka - moim zdaniem, ciekawych informacji.

  * ForceASPI pomimo faktu, że nie zawiera najnowszych wersji sterowników można instalować pod MS Windows XP. Bardzo często użycie tego pakietu rozwiązuje problemy jakie spotykacie w tym systemie operacyjnym.
  * Na forum spotkałem się z pytaniem czy pliki WOWPOST.EXE oraz WINASPI.DLL są potrzebne dal MS Windows 2000/XP. Zgodnie z tym co jest napisane w dokumentacji dołączonej do ASPI nie są, ale posiadam dwa programy do sprawdzania czy ASPI jest poprawnie zainstalowane. Jeden z pakietu w wersji 4.71 a drugi z naszego serwera FTP. Po zainstalowaniu jedynie 2 plików test w wersji 4.71 informuje, że wszystko jest OK. Jednak drugi program diagnostyczny zgłasza błąd instalacji ASPI - brakuje pozostałych dwóch plików. Jeżeli przyjmiemy tok rozumowania zgodny z tym, że nowsza wersja wie lepiej jak ma być by było dobrze to potrzebne są tylko dwa pliki. Ja osobiście wychodzę z założenia, że spokojnie sporne pliki możemy umieścić na dysku i nie będzie z tego powodu żądnych problemów a oba testy zakomunikują, że ASPI jest zainstalowane poprawnie. Poza tym nigdy nie wiadomo czy jakiś z programów nie będzie się odwoływał do tych plików.
  * Kolejna ciekawa uwaga jaka trafiła do nas po publikacji związana jest z faktem, że po instalacji najnowszego ASPI 4.71 pod MS Windows XP nadal zainstalowana była stara wersja. Jednocześnie mail zawierał rozwiązanie tego problemu - wystarczyło usunąć stare ASPI i zainstalować jeszcze raz nową wersję. Proponuję byś do usunięcia starej wersji ASPI użyć odpowiedniego skryptu z pakiety ForceASPI.
  Artykul z CDRinfo.pl
  Sterowniki ASPI
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=427907#427907
 • #7
  weryfany
  Level 26  
  No nie miałem tego zainstalowanego ale po instalacji ASPI zrobiłem restart (bo chciało), lecz problem z DVD-R jest dalej. Mimo że pokazuje że zainstalowano ASPI

  Prubowałem kilkoma programami nagrywać ale ten sam problem

  Byłem u kolegi podpieliśmy pod jego komp i poszło bez problemu :/
 • #8
  bzygfryd
  Level 14  
  Próbowałeś nagrać płytę za pomocą innego programu?Czy tylko za pomocą nero?
 • #11
  weryfany
  Level 26  
  Program fajny i na temat (DeepBurner) ale problem jest na dal.
  Mam wrażenie jak laser sie przesuwa ale nie może zainicjować zapisu bo nośnik prawidłowo rozpoznał prędkości i takie tam.
  Te same odgłosy są we wszystkich programach (między innny mi DROPIX, NERO ...)

  Troszke mnie dziwi fakt że wypala "+" a "-" już nie i do tego nowa nagrywarka w 100% sprawna bo u kolegi działa.

  Jak u kolegi poszło to pewnie w servisie to samo będzie. Czyli jak brak objawu zapisu to i nie ma czego rozwiązywać. A komutera przecie im nie zawioze.

  Co do systemu to był instalowany świeży i to samo. Moze jakiś program go muli ... jeszcze raz formatne lub na innej partycji.

  Wyczaiłem coś takiego:
  http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=32183&highlight=lite+dvd-r

  No tylko u mnie nie ma nowszego biosu. No nic zabieram sie za instalowanie XP sam system i DeepBurner (zobacze co wyjdzie).
 • #13
  weryfany
  Level 26  
  No, system nowy i świeżutki (przechodzi testy legalności na stronie microsoft-a instalują się nawet wszystkie poprawki), stery od płyty najnowsze.

  Problem jest dalej i te same objawy (słychać laser i jak po sankach sie ślizga).

  Wypaliłem płyte DVD-R (Vobis) po 4 minutach męki zaczeła wkońcu nagrywać płyte.
  Na koniec ( w weryfikacji) błąd (podczas "lead in" lub "lead out").
  I najlepsze ... nie widzi płyty nagrywarka świeci ciągłym światłem (LED).
  W DVD idzie bez problemu i w LG DVD-ROM-ie.
  Oczywiście DVD+R dalej bez problemu nagrywa.
  Wsadziłem ją w kieszeń USB ale nie pomogło :|
  Na koniec nero zaproponowało zapisać LOG (ale nic z niego raczej nie wynika)
  Code:
  Windows XP 5.1
  
  IA32
  WinAspi: -
  ahead WinASPI: File 'F:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\RarSFX1\Wnaspi32.dll': Ver=2.0.1.74, size=71680 bytes, created 2004-11-02 13:54:32

  NT-SPTI used
  Nero Version: 6.6.1.4
  Internal Version: 6, 6, 1, 4d

  Recorder:             <LITE-ON DVDRW LH-20A1H>  Version: LL06 - HA 1 TA 3 - 6.6.1.4
   Adapter driver:      <USB 2.0>                 HA 1
   Drive buffer  :      2048kB
   Bus Type      :      via Inquiry data (1) -> ATAPI, detected: ?
   Connected to MMC as unknown drive with class-nr : 1
   Drive is autodetected - recorder class: Std. MMC recorder
  CD-ROM:               <HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B>Version: 0L23 - HA 1 TA 0 - 6.6.1.4
   Adapter driver:      <IDE>                     HA 1

  === Scsi-Device-Map ===
  DiskPeripheral       : ST3250824A                    nvatabus Port 0 ID 0  DMA: Off
  DiskPeripheral       : ST340016A                     nvatabus Port 0 ID 1  DMA: Off
  CdRomPeripheral      : HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B     nvatabus Port 0 ID 0  DMA: Off

  === CDRom-Device-Map ===
  HL-DT-ST DVD-ROM GDR8163B  G:   CDRom0
  LITE-ON DVDRW LH-20A1H     H:   CDRom3
  =======================

  AutoRun : 1
  Excluded drive IDs:
  WriteBufferSize: 83886080 (0) Byte
  ShowDrvBufStat : 0
  BUFE           : 0
  Physical memory     : 1023MB (1048048kB)
  Free physical memory: 514MB (527352kB)
  Memory in use       : 49 %
  Uncached PFiles: 0x0
  Use Inquiry    : 1
  Global Bus Type: default (0)
  Check supported media : Disabled (0)

  16.8.2007
  ISO compilation
  06:26:03   #1 Text 0 File Isodoc.cpp, Line 6475
     Iso document burn settings
     ------------------------------------------
     Determine maximum speed : TRUE
     Simulate                : TRUE
     Write                   : TRUE
     Finalize CD             : FALSE
     Multisession            : TRUE
     Multisession type:      : Start multisession
     Burning mode            : DAO
     Mode                    : 1
     ISO Level               : 1 (Max. of 11 = 8 + 3 char)
     Character set           : ISO 9660
     Joliet                  : TRUE
     Allow pathdepth more than 8 directories : TRUE
     Allow more than 255 characters in path  : TRUE
     Write ISO9660 ;1 file extensions        : TRUE
     
  06:26:03   #2 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 531
     ReadBuffer-Pipe got 262144KB of Memory
     
  06:26:03   #3 Text 0 File Reader.cpp, Line 124
     Reader running
     
  06:26:03   #4 Text 0 File Writer.cpp, Line 122
     Writer LITE-ON  DVDRW LH-20A1H   running
     
  06:26:03   #5 ISO9660GEN -11 File geniso.cpp, Line 3312
     First writeable address = 0 (0x00000000)
     
  06:26:03   #6 Text 0 File Burncd.cpp, Line 3305
     Turn on Disc-At-Once, using DVD media
     
  06:26:03   #7 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 281
     Last possible write address on media:  2298495 (510:46.45, 4489MB)
     Last address to be written:            2148335 (477:24.35, 4195MB)
     
  06:26:03   #8 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 293
     Write in overburning mode: NO (enabled: CD)
     
  06:26:03   #9 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 2612
     Recorder: LITE-ON DVDRW LH-20A1H, Media type: DVD-R
      Disc Manufacturer: TYG02 -
      Disc Application Code: 64, Disc Physical Code: 193
     
  06:26:03   #10 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 459
     >>> Protocol of DlgWaitCD activities: <<<
     =========================================
     
  06:26:03   #11 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 847
     Setup items (after recorder preparation)
      0: TRM_DATA_MODE1 ()
         2 indices, index0 (150) not provided
         original disc pos #0 + 2148336 (2148336) = #2148336/477:24.36
         relocatable, disc pos for caching/writing not required/ required, no patch infos
         -> TRM_DATA_MODE1, 2048, config 0, wanted index0 0 blocks, length 2148336 blocks [LITE-ON  DVDRW LH-20A1H]
     --------------------------------------------------------------
     
  06:26:03   #12 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 1059
     Prepare recorder [LITE-ON  DVDRW LH-20A1H] for write in CUE-sheet-DAO
     DAO infos:
     ==========
      MCN: ""
      TOCType: 0x00; Session Closed, disc not fixated
      Tracks 1 to 1:
        1: TRM_DATA_MODE1, 2048/0x00, FilePos             0             0    4399792128, ISRC ""
     DAO layout:
     ===========
      __Start_|____Track_|_Idx_|_CtrlAdr_|_RecDep__________
            0 |  lead-in |   0 |    0x41 | 0x00
            0 |        1 |   0 |    0x41 | 0x00
            0 |        1 |   1 |    0x41 | 0x00
      2148336 | lead-out |   1 |    0x41 | 0x00
     
  06:26:03   #13 Text 0 File SCSIPassThrough.cpp, Line 38
     SPTILockVolume - completed successfully for FCTL_LOCK_VOLUME
     
  06:26:03   #14 Text 0 File SCSIPassThrough.cpp, Line 83
     SPTIDismountVolume - completed successfully for FSCTL_DISMOUNT_VOLUME
     
  06:26:03   #15 Phase 24 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Caching of files started
     
  06:26:03   #16 Text 0 File Burncd.cpp, Line 4145
     Cache writing successful.
     
  06:26:03   #17 Phase 25 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Caching of files completed
     
  06:26:03   #18 Phase 28 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Speed measurement started
     
  06:26:03   #19 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 2685
     Verifying disc position of item 0 (relocatable, disc pos, no patch infos, orig at #0): write at #0
     
  06:27:32   #20 Text 0 File WriterStatus.cpp, Line 116
     <LITE-ON  DVDRW LH-20A1H  > start writing Lead-Out at LBA 2148336 (20C7F0h), lenght 0 blocks
     
  06:27:32   #21 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 228
     all writers idle, stopping conversion
     
  06:27:32   #22 Phase 29 File dlgbrnst.cpp, Line 1634
     Speed measurement completed: 37x (51 094 KB/s)
     
  06:27:32   #23 Phase 32 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Simulation started at 8x (11 080 KB/s)
     
  06:27:32   #24 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 2685
     Verifying disc position of item 0 (relocatable, disc pos, no patch infos, orig at #0): write at #0
     
  06:27:33   #25 Text 0 File DVDR.cpp, Line 2707
     Recording mode: Sequential Recording Mode for Multisession
     
  06:27:33   #26 Text 0 File DVDR.cpp, Line 2863
     Start write address at LBA 0
     DVD high compatibility mode: Yes
     
  06:27:33   #27 Text 0 File Cdrdrv.cpp, Line 8647
     ---- DVD Structure: Physical Format Information (00h) ----
     Media Type: 0, Layer: 0, Address: 0 (0 h), AGID: 0; Length: 2050
      Book Type: DVD-R   (2), Part Version: 2.0x (5), Extended Part Version: 0.0 (0)
      Disc Size: 120 mm,      Maximum Rate: <not specified> (F h)
      Number of Layers: 1,    Track Path: Parallel Track Path (PTP),  Layer Type: recordable
      Linear Density:         0,267 um/bit,  Track Density:  0,74 um/track
      Starting Physical Sector Number of Data Area: 30000 h (DVD-ROM, DVD-R/-RW, DVD+R/+RW)
      End Physical Sector Number of Data Area:      26127F h
      End Sector Number in Layer 0:                 0 h (LBN: FFFD0000 h, 4193920 MB)
      Data in Burst Cutting Area (BCA) does not exist
       Start sector number of the current Border-Out: 0 h
       Start sector number of the next Border-In:     0 h
      Media Specific [16..63]:
           00 00 00 00 00 00 00 00 - 00 00 00 00 00 00 00 00    ................
           00 00 00 00 00 00 00 00 - 00 00 00 00 00 00 00 00    ................
           00 00 00 00 00 00 00 00 - 00 00 00 00 00 00 00 00    ................
     
  06:54:56   #28 Text 0 File WriterStatus.cpp, Line 116
     <LITE-ON  DVDRW LH-20A1H  > start writing Lead-Out at LBA 2148336 (20C7F0h), lenght 0 blocks
     
  06:54:56   #29 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 228
     all writers idle, stopping conversion
     
  06:54:56   #30 Text 0 File DVDR.cpp, Line 3103
     EndDAO: Last written address was 2148335
     
  06:55:04   #31 Phase 133 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Writing short lead-out
     
  06:57:35   #32 Phase 33 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Simulation completed successfully at 8x (11 080 KB/s)
     
  06:57:36   #33 Phase 36 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Burn process started at 8x (11 080 KB/s)
     
  06:57:36   #34 Text 0 File ThreadedTransferInterface.cpp, Line 2685
     Verifying disc position of item 0 (relocatable, disc pos, no patch infos, orig at #0): write at #0
     
  06:57:36   #35 Text 0 File DVDR.cpp, Line 2707
     Recording mode: Sequential Recording Mode for Multisession
     
  06:57:36   #36 Text 0 File DVDR.cpp, Line 2863
     Start write address at LBA 0
     DVD high compatibility mode: Yes
     
  06:57:36   #37 Text 0 File Cdrdrv.cpp, Line 8647
     ---- DVD Structure: Physical Format Information (00h) ----
     Media Type: 0, Layer: 0, Address: 0 (0 h), AGID: 0; Length: 2050
      Book Type: DVD-R   (2), Part Version: 2.0x (5), Extended Part Version: 0.0 (0)
      Disc Size: 120 mm,      Maximum Rate: <not specified> (F h)
      Number of Layers: 1,    Track Path: Parallel Track Path (PTP),  Layer Type: recordable
      Linear Density:         0,267 um/bit,  Track Density:  0,74 um/track
      Starting Physical Sector Number of Data Area: 30000 h (DVD-ROM, DVD-R/-RW, DVD+R/+RW)
      End Physical Sector Number of Data Area:      26127F h
      End Sector Number in Layer 0:                 0 h (LBN: FFFD0000 h, 4193920 MB)
      Data in Burst Cutting Area (BCA) does not exist
       Start sector number of the current Border-Out: 0 h
       Start sector number of the next Border-In:     0 h
      Media Specific [16..63]:
           00 00 00 00 00 00 00 00 - 00 00 00 00 00 00 00 00    ................
           00 00 00 00 00 00 00 00 - 00 00 00 00 00 00 00 00    ................
           00 00 00 00 00 00 00 00 - 00 00 00 00 00 00 00 00    ................
     
  07:11:15   #38 Text 0 File WriterStatus.cpp, Line 116
     <LITE-ON  DVDRW LH-20A1H  > start writing Lead-Out at LBA 2148336 (20C7F0h), lenght 0 blocks
     
  07:11:15   #39 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 228
     all writers idle, stopping conversion
     
  07:11:15   #40 Text 0 File DVDR.cpp, Line 3103
     EndDAO: Last written address was 2148335
     
  07:11:21   #41 Phase 133 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Writing short lead-out
     
  07:12:01   #42 Phase 37 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Burn process completed successfully at 8x (11 080 KB/s)
     
  07:12:01   #43 Phase 78 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Data verification started
     
  07:12:04   #44 WINPFILE 2 File winpfile.cpp, Line 274
     Nie można odnaleźć określonego pliku.

     F:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\NER12E.tmp
     
  07:16:55   #45 Text 0 File ThreadedTransfer.cpp, Line 228
     all writers idle, stopping conversion
     
  07:16:55   #46 SectorVerify 10 File Cdrdrv.cpp, Line 9771
     Sectors from 31 to 33 on disc are different to source
     
  07:16:55   #47 Phase 81 File dlgbrnst.cpp, Line 1685
     Data verification failed
     

  Existing drivers:

  Registry Keys:
  HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogon\AllocateCDROMs : 0 (Security Option)

  Wymiana na inny ... no obawiam się że w sevisie będzie hulać bez problemu tak jak u kolegi.
  Foty:
  DeepBurner nawet nie zapisał płyty, tylko wysuną po kilkunastu sekundach.
  Lite-On nie nagrywa DVD-R
  I Nero po zakończeniu weryfikacji (w zapisie nic nie komunikował)
  Lite-On nie nagrywa DVD-R
  Update biosu zrobiłem (LL0C - 2007/07/13).
  Brak efektów :cry:
  Moderated By TONI_2003:

  Proszę przeczytać...
  Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

 • #14
  TheNut
  Level 11  
  Jeśli dalej masz problemy z nagrywarka i chcesz się jej pozbyć z chęcią ją przygarnę.
  Ja mam inny problem, mam wadliwą taśmę, która niszczy gniazda (wpycha jeden bolec). Przez nią zepsół mi się dysk (który udało się naprawić) i dvd, do którego potrzebuje zielonej płytki.
 • #15
  weryfany
  Level 26  
  Co do tej nagrywaki ... używam jej dalej - nagrywając tylko DVD+R.

  Byłem ostatnio w servisie ale nie w Derkomie (bo to mój servis który tym sie zajmuje gwarancyjnie) tylko W PTR (teraz ma inną nazwe). I normalnie wypaliło płyte bez problemu. Jestem zmieszany w wolnym czasie pójdę i cos z tym zrobię.


  Teraz tylko Praca Praca i jeszcze raz Praca:|
 • #16
  WojtasJD
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Czy ten log z Nero dotyczy właśnie tej DVD-R Vobis ? :

  Code:
  06:26:03   #9 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 2612 
  
     Recorder: LITE-ON DVDRW LH-20A1H, Media type: DVD-R
      Disc Manufacturer: TYG02 -
      Disc Application Code: 64, Disc Physical Code: 193


  Bardzo wątpliwa sprawa czy to jest od Taiyo Yuden; chcesz mieć pewność to używaj oryginałów; najlepiej Verbatim - Taiyo Yuden, Made in Japan

  Używasz prędkości 8X, TU była testowana podróba i zobacz jak marnie wypadła w teście PI ...

  Nie rozumiem dlaczego ludzie używają takiego szajsu a potem (nawet jak się "dobrze" nagrała) są narzekania że po miesiącu część danych z płyty wyparowała :|
 • #17
  weryfany
  Level 26  
  Jak pamietam to była omega (kupiłem ich kilka).

  Dla siebie nagrywam na płytkach SONY (DVD+R) 16x prędkość i już ponad 3 lata mi służą, tak i do tej pory je kupuje. Choć DVD-R mam obawy.

  No mniejsza z tym, chodzi o to że często przynosza mi płyty żeby coś wypalić I TU JEST PROBLEM bo nagrywarka nie może wypalić DVD-R.

  A co do tej trwałości - ważne żeby z kompa na kompa przenieść i już - prędzej je zarysują.


  A te VOBISY to juz ponad pół roku - i nie mam problemów poza minusami :| PLUSY są super (mimo że tylko 8x).
 • #18
  weryfany
  Level 26  
  Problem rozwiązał sie sam.

  Kupiłem na allegro inną płytę główną, producent ten sam ale inny model.

  Po postawieniu systemu o dziwo wszystko w najlepszym porządku ... nagrywa DVD+R i DVD-R bez żadnych ale.

  Problemem był chyba chipset "nForce2 Ultra 400" bo nowa płyta główna różni sie tylko tym.
  No ale przecie u koleżanki na ASUSIE też był ten problem (z resztą jest bo też ma LiteOn-a) i nie ma tego chipsetu a problem występuje do tej pory.

  Temat zamykam i dziękuję wszystkim za poświęcony czas.