Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD Denon DCD-1450AR nie czyta płyt.

15 Sie 2007 12:07 2703 7
  • Poziom 9  
    witam,

prosze o pomoc/rade w kwestii naprawienia mojego odtwarzacza CD

w skrocie mowiac nie dziala, a dokladnie rzecz ma sie tak, ze po wlozeniu plyty przewaznie nic sie nie dzieje (tylko slychac jedno cykniecie), ale czasem zaczyna krecic i slychac cykanie (pochodzace ze strony lasera - elektromagnesu)... cos tak jakby probowal kilka razy ale nie moze zaskoczyc i po pewnym czasie przestaje probowac...

jeszcze niedawno bylo tak, ze po uruchomieniu mozna bylo posluchac jeden-dwa kawalki po czym bylo kilka przskokow i cisza...
    teraz juz jest calkiem kicha...

na pewno oba silniczki (obracanie plyty i przesuwanie lasera) sa ok bo sprawdzalem - kreca sie jak po wymontowaniu podlaczalem napiecie

o srodku nie widac zadnych spalonych elementow, chociaz sa dwie rzeczy, na ktore zwrocilem uwage:
    1. kondensatory (bombki) pokryte sa bialym nalotem (ale to nie na tej plytce od servo) - chyba to nic...
    2. na tasmach na module lasera byl jakis nalot zoltawy, ale po oczyszczeniu dalej lipa...

tutaj jest link do filmu jak to wyglada, jak sie zrobi bardzo glosno to slychac cykanie... (film w dwoch formatach - mp4 gorsza jakosc):
    http://62.129.234.254/temp/wideo001.3gp
    http://62.129.234.254/temp/wideo001.mp4

z gory dzieki za pomoc,
    pozdrawiam,
    Artur
  • Poziom 31  
    Poprostu nie czyta płyt ja kiedyś regulowałem laser potencjometrem który znajduje się w module lasera i przeważnie dawało to efekty!
  • Poziom 9  
    problem w tym, ze plyta nawet nie zaczyna sie obracac...
    po wlozeniu plyty nic sie nie dzieje poza cyknieciem lasera...

(chociaz oczywiscie sprobowalem podregulowac... i nie pomoglo...)
  • Poziom 9  
    ja rozumiem ze laser moze nie dzialac, ale czy nie powinno sie najpierw zakrecic?
    przeciez to czy laser dziala mozna stwierdzic dopiero na obracajacej sie plycie...

problem w tym, ze po wlozeniu plyty nic sie nie dzieje...
  • Poziom 9  
    znikad pomocy... :(

prosze podpowiedzcie mi jakis porzadny serwis, ktory mi to naprawi... najlepiej w szczecinie :)
    i najlepiej jak nie skasuje mnie za duzo...

a tak na marginesie to ile moze kosztowac naprawa?

pozdrawiam,
    Artur
  • Poziom 28  
    Witam.
    Nie wiem jak wygłąda ten odtwarzacz, ale każdy posiada "wyłącznik" przy klapie zamykania kieszeni z CD- romem. Są to tak zwane mikrosłycze być może nie zamyka obwodu. Sprawdź silnik podłączając zewnętrzne zasilanie, odłączając przewody istniejące.
  • Poziom 23  
    Czy szanowni Forumowicze nie zapomnieli o czymś?? Ten CD pewnie nie jest już nowy i pewnie na soczewce ma pełno kurzu. Wyjąć laser albo znaleść dojscie do soczewki i patyczkiem do uczu wytrzeć. żadnych tam spirtów i innych bajerów bo można tylko zepsuć. Nie jeden CD z takimi objawami naprawiłem. Miejmy nadzieje że nie ubiłeś lasera kręcąc peerkiem. To że nie kręci płytą to nie znaczy że cały napęd jest skopany. Niektóre najpierw sprawdzają czy jest płyta a potem dopiero kręca.