Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja wejść analogowych w sterowniku S5-95U

cyngiel1 15 Sie 2007 14:01 1746 3
  • #1 15 Sie 2007 14:01
    cyngiel1
    Poziom 11  

Witam.

Może mi ktoś wyjaśnić jak to jest że do wejścia analogowego sterownika S595U na schemacie ( w załączeniu) podłączone są zwykłe przełączniki (jak na wejściach binarnych). Czy wejścia analogowe w S5 można tak konfigurować żeby były cyfrowe?

Dodam, że pisałem programy na inne sterowniki a z siemens'em dopiero się zapoznaje więc mnie to dziwi.

Pozdrawiam

0 3
  • SterControl
  • #2 16 Sie 2007 16:29
    robertamel
    Poziom 27  

Raczej będą to wejścia cyfrowe. Wejścia analogowe w S5 pracują w standardach 0..10V, 0..20mA, itp.

0
  • SterControl
  • Pomocny post
    #3 17 Sie 2007 11:25
    arwit
    Poziom 27  

Witam!
    Oczywiście, że da się tak zrobić. Nie wymaga to żadnej dodatkowej konfiguracji. A wystarczy zajrzeć do manuala.

12.1.4 Using Analog Inputs of the S5-95U as Additional Digital Inputs
    By performing the following simple trick, you can also use the analog inputs of the onboard I/Os as
    digital inputs:
    Connect sensors with signal voltages > 10 V to analog inputs of the onboard I/Os (assign
    channels in ascending order!).
    Even when using the analog inputs as digital inputs, you still have to adhere to the installation
    guidelines for the analog signal leads (e.g. use shielded cables).
    Parameterize the analog inputs in DB1 (precondition for cyclic reading).
    Program a scan of bit 0 of the input word assigned to the respective analog input in your control
    program (overflow (OV) bit):
    OV bit = 1 Signal state "1"
    OV bit = 0 Signal state "0"
    In this way, you have eight additional digital inputs at your disposal!

0
  • #4 17 Sie 2007 16:01
    cyngiel1
    Poziom 11  

Witam

No i wszystko jasne. Jak zwykle większość problemów jest rozwiązana w manualach.Trzeba trochę więcej czytać jednak. Mądra rzecz w sumie nie trzeba stosować modułów rozszerzeń.Dzięki arwit.

Ps.Jak już wcześniej pisałem zaczynam z siemen'sem i w zwiazku z tym mam następujący problem: Zainstalowałem STEP5 połaczyłem się z S5 widzi typ CPU . Wszystkie opcje dotyczące online są podświetlone tylko jak zrobię np. transfer albo inna operację związana z transmisja to nic się nie dzieje tak jakby program nie reagował na komendę. Najgorzej jak ktoś sie do okienek przyzwyczai to później problemy są . Jesli to nie jakieś głupie pytanie to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0