Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm samochodowy pytanie.

15 Aug 2007 19:27 3364 13
  • Level 15  
    Kupiłem ostatnio auto i jest w nim zamontowany alarm niewiem jakiej firmy. Dziala na zasadzie zamykam autko z pilota i wlacza sie alarm otwieram autko sie wylacza. A moje ptyanie jest takie jak zamykam autko lub otwieram to podczas tej czynosci alarm wydaje dzwiek pip pip chyba ze nacisne na pilocie taki maly guzik a potem ten do otwierania/ zamykania to otwiera/zamyka sie po cichu. Czy da sie zrobic tak zeby caly czas otwieral zamykal pocihu??
    Pilot ma dwa przyciski jeden duzy otwiera/zamyka i maly tak jak pisalem.
    Moderated By norbert.s.:

Proszę podać więcej szczegółów dotyczących tego alarmu, ewentualnie zamieścić fotkę pilota lub centralki. W przeciwnym wypadku temat wyląduje w koszu.

• OptexOptex
  • Level 32  
    Zrób fotę pilota bo takich z dużym i małym guziczkiem jest tysiące, a wróżka na urlopie.
  • OptexOptex
  • Level 15  
    Oto fotka, a z tego co wiem to kiedys na tym pilocie pisalo boxer ale sie juz wytarlo.

Alarm samochodowy pytanie.[/
  • Level 11  
    mam identyczny alarm - nie da się tak zrbić (trzeba naciskać dwa jednocześnie zeby było cicho)
  • Level 15  
    Ktos jeszcze moze to potwierdzic ze sie nie da ???
    Moderated By norbert.s.:

U góry strony głównej tego działu znajduje się spis schematów alarmów. Są tam również instrukcie montażu i obsługi Boxerów - 7 modeli. Sprawdziłem, są tam również procedury likwidacji potwierdzenia syrenką. Proszę trochę zaangażować się samemu we własny problem, poczytać, a dopiero na końcu pytać, ale już bez ozdobników typu "???"

• Level 15  
    Rozumie moderatora a wiec tak.

Poczytałem schematy i jest instrukcja jak to zrobic ale nie do mojego modelu jak pogrzebałem w papierach to jest to boxer model 777. Poszukalem takze w aucie jakies centralki i znalazłem takie cos

niema tam zadnych zworek jest tam tylko jakis potencjometr 25 k.

W aucie znalazlem tez takie cos

nie wiem co to jest i czy to ma zwiazek z alarmem.
    Wedugł innych instrukcji by musiała byc jakas zworka i przycisk valet u mnie niema.

A wiec czy da sie zrobic zeby uzbrajal sie po cichu oraz co to jest na tym drugim zdjeciu?
  • User removed account  
  • Level 32  
    Po 3-żyłowym kabelku od czujnika ultradźwiękowego dojdziesz do centralki alarmu.
  • Level 15  
    A wiec dzis po ciezkich bojach dostalem sie do centralki oto z niej foty

Nie ma zadnej zworki ani przyciska valet. Czy da sie to jakos inaczej zrobic? Do czego sluzy ten potencjomert przy czujniku ultradzwiekowym?
  • Level 28  
    A spójrz dokładnie na płytkę centralki. Są tam aż cztery zworki ( w tym dwie przecięte): zielona, żółta, niebieska, szara. Sprawdź po kolei do czego one służą. Jak nie uda się, to w poniedziałek odkopię schemat i instrukcję tego alarmu w swoim archiwum i Tobie podeślę.
  • Level 15  
    No wiec wlasnie sprawdzalem przeciolem wszystkie potem skrecalem i na wiel sposobow niestety zadne ustawienie nie spowodowalo zeby uzbrajal sie po cichu

• Level 28  
    Po każdej zmianie pętelki, trzeba rozłączyć zasilanie centralki
  • Level 28  
    Mogę zrobić zdjęcia instrukcji. Potrzebujesz jeszcze?
  • Level 15  
    Jesli pisze jak to zrobic to poprosze bo narazie nie doszedlem do tego.