Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nasze obudowy, nasz sprzęt.

pidpawel 03 Lut 2014 12:40 168688 777
  • #541 03 Lut 2014 12:40
    djzatorze
    Poziom 22  

Miałem kiedyś te pamięci, strasznie ich nie lubiłem! Jestem w szoku, że zrobiły u Ciebie 1100 z CL5... u mnie ledwo robiły 900 na jakichś absurdalnych napięciach w stylu 2,2V... jaka latencja to już nie pamiętam, 6 lat temu to było :D Upierdliwe było szukanie za każdym razem działających kombinacji CL i napięcia po zmianie strapu... Ładne radiatory były główną zaletą tych pamięci :P No ale może trafiłem kiepskie egzemplarze.

Wcześniej wspomniałem, że karty AMD są drogie (czyt. mniej opłacalne) w stosunku do NVidii. Wyraziłem się bardzo nieprecyzyjnie i teraz powiem o co mi chodzi :roll: Otóż zawsze kupując kartę graficzną sugeruję się jej osiągami dzielonymi przez cenę, myślę że to logiczne*. Z tym że nie robi mi większej różnicy, czy karta jest nowa czy używana, ważne czy jest lepsza, czy nie. Mówiąc tańsze/droższe myślałem o rynku kart używanych (starszych), bo niestety na nowe modele mnie średnio stać. Sedno jest takie: mniej opłaca się kupować powiedzmy HD 6970 niż GTX 260 216 SP. Albo HD 7770 w porównaniu do GTX 460 (256 bit). Jest to ± ten sam segment cenowy. Kol. ninik26 zapewne miał na myśli karty, które są aktualnie w sklepach (nic w sumie dziwnego). Tu rzeczywiście trend jest odwrotny, karta od NV potrafi być ponad stówę droższa od tak samo mocnej karty od AMD.

*Ktoś powie że punkty z benchów są niemiarodajne itp. ale nie zgadzam się z tym! Benchmarki dają każdemu takie same warunki. Ważne by nie sugerować się wynikami tylko jednego bencha, ale kilku - najlepiej zarówno najnowszych jak i tych "starych ale jarych".

• Ups
  • #542 03 Lut 2014 13:42
    ninik26
    Poziom 22  

djzatorze napisał:
    Wcześniej wspomniałem, że karty AMD są drogie (czyt. mniej opłacalne) w stosunku do NVidii. Wyraziłem się bardzo nieprecyzyjnie i teraz powiem o co mi chodzi Otóż zawsze kupując kartę graficzną sugeruję się jej osiągami dzielonymi przez cenę, myślę że to logiczne*. Z tym że nie robi mi większej różnicy, czy karta jest nowa czy używana, ważne czy jest lepsza, czy nie. Mówiąc tańsze/droższe myślałem o rynku kart używanych (starszych), bo niestety na nowe modele mnie średnio stać. Sedno jest takie: mniej opłaca się kupować powiedzmy HD 6970 niż GTX 260 216 SP. Albo HD 7770 w porównaniu do GTX 460 (256 bit). Jest to ± ten sam segment cenowy. Kol. ninik26 zapewne miał na myśli karty, które są aktualnie w sklepach (nic w sumie dziwnego). Tu rzeczywiście trend jest odwrotny, karta od NV potrafi być ponad stówę droższa od tak samo mocnej karty od AMD.

*Ktoś powie że punkty z benchów są niemiarodajne itp. ale nie zgadzam się z tym! Benchmarki dają każdemu takie same warunki. Ważne by nie sugerować się wynikami tylko jednego bencha, ale kilku - najlepiej zarówno najnowszych jak i tych "starych ale jarych".

I z tym się zgodzę bo segment nowych średnich kart opanowało AMD bo są tańsze od nVidii i są takiej samej wydajności. Z używanych to AMD są drogie mimo że używane :/

• #544 03 Lut 2014 19:31
    djzatorze
    Poziom 22  

Ładna obudowa. Zgaduję zawartość: płyta Asus na LGA1366, stawiam na chipset X48; pamięć Corsair Dominator, obstawiam 1333 MHz i 8 GB, Gainward GTX 560, może 580... :D

• #545 04 Lut 2014 10:12
    Kropek007
    Poziom 12  

Ładny zestaw, ale ten nieład pod biurkiem można by ogarnąć ;)

• Ups
  • #546 04 Lut 2014 12:30
    arnoldpl
    Poziom 10  

Witam prawie zgadles.

Płyta Asus P6X58D 1366
    Ramy 6x2GB Dominator GT Tripple Channel 2000MHz/2400MHz OC
    Procek Intel i7-950
    Karta na zdjęciu Gainward GTX570 GLH wymieniona na EVGA GTX580.
    2x128GB SSD OCZ and Samsung

Pozdrawiam

PS.
    Czekam na DDR4 i 8-Serie NVidia pod koniec marca, także szykuje sie wielki update na lato. ;)

• #547 10 Lut 2014 08:25
    sithlord666
    Poziom 14  

badboy84 napisał:
    Widzę że niektórzy mają tutaj jakąś kabelkofobię albo kablofetysz, ja nie mam :D

Ostrzegam że zdjęcie nadaje się tylko dla osób o mocnych nerwach :D

A myślałem, że ja mam bałagan w mojej obudowie :) Koniec końców też wszystko tak poupychane, że już miejsca nie ma :)
    Czekam na Zalmana Z11 Plus, wtedy nie będę się wstydził pokazać swoją machinę ;) ale specyfikacją to myślę, że mogę się już pochwalić:

MOBO: Asus P8P67 Deluxe
    CPU: Intel Core i5-3570k
    GPU: Gigabyte NVidia GeForce GTX 660 OC
    RAM: 4x4GB DDR3 Kingston HyperX Beast 1600 MHz
    HDD: 1x 1TB WD 7200 rpm i 1x 1,5TB Seagate 7200rpm

• #548 10 Lut 2014 10:25
    ninik26
    Poziom 22  

sithlord666 napisał:
    badboy84 napisał:
    Widzę że niektórzy mają tutaj jakąś kabelkofobię albo kablofetysz, ja nie mam

Ostrzegam że zdjęcie nadaje się tylko dla osób o mocnych nerwach

A myślałem, że ja mam bałagan w mojej obudowie Koniec końców też wszystko tak poupychane, że już miejsca nie ma

Oj tam no ważne że koledze maszyna działa bez problemów ;)

• #549 10 Lut 2014 22:16
    Manoff
    Poziom 15  

Moje nowe "Kochanie" ;)
    Kto zgadnie co tam siedzi ? ;>
    Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt.

A tu reszta mojego sprzętu - jak na informatyka przystało ;)
    Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt.

• Ups
  • #550 10 Lut 2014 22:48
    ninik26
    Poziom 22  

Jaki procek, płyta na pewno Asusa, HDD Seagate, zasilacz OCZ, chłodzenie procka be quiet, ram chyba corsaira, SSD OCZ, grafa na pewno ASUS a buda to nie mam zielonego pojęcia :D
    Matko boska zeusy weź że no kolego :D Sorki ale Zeusy to tylko do zadymy ( nie chce dużo pisać o audio w dziale o kompa bo zaraz jakiś kochany admin/mod wpadnie i nas pobije banami i po usuwa wszystko :P )
    Ta Yamaha ax 900 to fajna <mniam>
    No i na koniec laptop Dell
    Pozdro :P

Dodano po 3 [minuty]:

+ żelki haribo(podziel się z kolegami :D) , czekolada milka, i szajsung trend ? :D

• #551 10 Lut 2014 23:22
    rtj71
    Spec od komputerów

i5 4670k?, asus z87-plus(wow,przeczytałem), jakiś bequiet dark rock, obstawiam 8GB RAM 1600MHz, dysk ssd ocz vertex 4, hdd seagate barracuda 2TB, GPU to GTX680 lub 780 Asus Direct CU, zasilacz to wiadomo, obudowa z biedronki (strasznie wygląda, w życiu bym czegoś takiego na biurku nie postawił).

• #552 10 Lut 2014 23:24
    Manoff
    Poziom 15  

Mobo: Asus Z78-plus
    proc: i5 4670K
    Grafa: GTX 580 DirectCU II (za miesiąc będzie GTX 780 TI - na wypłatę czekam)
    Ram: 2x4GB Geil EVO Potenza 2666 mhz
    Karta dźwiękowa: Asus Xonar D1
    Buda: Nzxt LeXa S Midi-Tower
    pasta: Arctic Cooling MX-2 (na procu i grafie)
    Dyski: Seagate 2 TB 64 MB cache i OCZ Vertex 4 128 GB
    Zasilacz: OCZ Fatal1ty 750W
    Chłodzenie: Be Quiet! Dark Rock 2 + 4 wentylatory

A co do Zeusów owszem są do zadymy ;) Lubie jak bas trzęsie mnie po klacie :D
    Yamaszka to moja perełka - dwóch moich znajomych już chciało żebym ją sprzedał ale jej nie sprzedam nigdy. Bezkonkurencyjny wzmacniacz.
    Taa szajsung trend - służbowe g*wno :D

@rtj71
    Obudowa wcale nie szajs - bardzo dobrze wentylowana jest i nic się nie grzeje. Testowałem mojego proca przy 4,4 GHz i w stresie max 68C ;) Karta tak samo nie przekracza 65 C ;)

• #553 02 Mar 2014 14:26
    MrDoimer
    Poziom 38  

No to ja troszkę ruszę temat :)
    Brakuje u mnie jeszcze tylko karty ale w przyszłym tygodniu HD7770 zawita u mnie ;D
    Sprzęt :
    Intel C2D E7400 @ 3.5GHz
    Asus P5GC-MX/1333
    Samsung 2GB DDR2
    Samsung HD200HJ SATAIII
    Brutus 410
    FORTRON FSP350-60HLN
    Windows 7 Ultimate 32-bit

Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt.
    Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt.

• #554 02 Mar 2014 16:14
    djzatorze
    Poziom 22  

@ MrDoimer - obudowa monstrualna, bardzo mi się podoba :D Co do zawartości to dość budżetowa, no ale rozumiem że nie ma nic za darmo. Mysz też przydałoby się polepszyć :roll: Plus ode mnie za E7400, ile MHz max z niego wyciągnąłeś? Kręcisz z tym chłodzeniem ze zdjęcia?

• #555 02 Mar 2014 16:24
    wariato
    Poziom 43  

Zawsze mnie śmieszą płyty micro w obudowach ATX, pustką wieje tam. Czy był robiony jakiś modding oprócz tej taśmy klejącej z tyłu ? :lol: chyba że to taki przedsmak tego co się będzie działo z tym pudłem, może jakieś przeobrażenie przejdzie - w końcu po to jest ten temat :)

• #556 02 Mar 2014 18:23
    MrDoimer
    Poziom 38  

djzatorze napisał:
    Mysz też przydałoby się polepszyć

Za nic jej nie zamienię :D
    Nie kosztowała dużo bo za podajże 60 zł ją kupiłem ale jest świetna. Bardzo dobrze leży w dłoni, jest jak dla mnie idealnie wyważona a jedynie co jest nie tak to że izolacja kabli trochę się "ściągneła" w dół :)

djzatorze napisał:
    Plus ode mnie za E7400, ile MHz max z niego wyciągnąłeś?

Stabilnie poleciał na max. 3.68GHz. Ale wolę pracowac na takiej normalnej wartości czyli 3.54GHz.

djzatorze napisał:
    Kręcisz z tym chłodzeniem ze zdjęcia?

Tak. To chłodzenie CoolerMaster 92mm. Bardzo dobrze się spisuje.
    Przy E7400 z 3.5GHz, wentylator ustawiony na 1500RPM (niesłyszalny) i temperatury :
    Idle - 32-34
    Stress - 61-63

wariato napisał:
    Czy był robiony jakiś modding oprócz tej taśmy klejącej z tyłu ?

Taśma jest/była po to iż kiedy miałem HD4850 która wydzielała sporo ciepła wszystkie wentylatory chodziły. No i w celu zapewnienia dobrej cyrkulacji powietrza + abym nie musiał co miesiąc czyścić komputera zakleiłem śledzie :)
    Jedynie z przodu jest wycięta kratka bo przez nią obudowa wpadała w rezonans :)

wariato napisał:
    chyba że to taki przedsmak tego co się będzie działo z tym pudłem, może jakieś przeobrażenie przejdzie

Właśnie czekam na kartę i wtedy za nią się zabiorę :D
    Mam w planach zrobić takie okno jak jest w Z11 Plus.

Do tego leciutkie podświetlenie na czerwono ale dosłownie leciutkie ponieważ uważam że komputer to nie choinka.

A tak to nic nie będe robił bo obudowa mi się bardzo podoba a sprzęt (jak będzie karta) będzie wystarczający dla mnie :D

• #557 02 Mar 2014 20:26
    djzatorze
    Poziom 22  

MrDoimer napisał:
    Nie kosztowała dużo bo za podajże 60 zł ją kupiłem ale jest świetna. Bardzo dobrze leży w dłoni, jest jak dla mnie idealnie wyważona a jedynie co jest nie tak to że izolacja kabli trochę się "ściągneła" w dół :)
    Eeee... czy to ta mysz?
    MrDoimer napisał:
    Stabilnie poleciał na max. 3.68GHz. Ale wolę pracowac na takiej normalnej wartości czyli 3.54GHz
    Nieźle, mnie z E7500 niewiele więcej się udawało mimo że był to wyższy model.
    A co do szarej taśmy, to można nabyć tzw. śledzie po jakieś 2 zł za sztukę, w serwisach komputerowych albo na aukcjach - myślę że to elegantsze rozwiązanie :)

• #558 02 Mar 2014 20:36
    MrDoimer
    Poziom 38  

djzatorze napisał:
    Eeee... czy to ta mysz?

Nie ;D

To bodajże myszka Modecom ale nie dam sobie ręki uciąć. Ma już 2,5 lat i wszystkie napisy się starły.
    djzatorze napisał:
    myślę że to elegantsze rozwiązanie :)

Oczywiście racja, nawet dostałem takie śledzie do obudowy Zalmana więc wykorzystam je :)

djzatorze napisał:
    Nieźle, mnie z E7500 niewiele więcej się udawało mimo że był to wyższy model.

Dużo mineło zanim kupiłem procesor.
    I właśnie o ile się nie mylę to E7500 miało kłopoty z OC.

Głownie sugerowałem się artykułem/artykułami z pclab :)

• #559 16 Mar 2014 18:32
    intels
    Poziom 19  

Też coś dodam bo nudno ;D

Sprzęt:
    CPU: Intel Pentium G3420
    MOBO: MSI B85 G43
    RAM: Patriot signature 4GB 1333@1600 CL9 (docelowo 2 kostka żeby było 8gb)
    GPU: Gigabyte AMD HD7770 OC rev.2
    PSU:Corsair CX400
    HDD:Samsung F3 1Tb
    DVD:LG GH24NS90 (sata)
    Obudowa: Szit biedronkowy ;)
    Monitor: Toshiba Regza 37"
    " Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. "

Niestety brakło kasy na obudowę i 2 kość ramu ale w następnym miesiącu wszystko będzie dokupione ;) w obudowie 3 paski LED 2 białe i 1 niebieski zostały po poprzedniej konfiguracji to zostawiłem :) W realu wygląda to dużo lepiej te zdjęcia to tak podglądowo bo o jakości nie można tu mówić.

• #560 19 Mar 2014 16:25
    ninik26
    Poziom 22  

Czy u kolegi nie stoją czasem kolumny Tonsila ? :D

• #561 19 Mar 2014 17:23
    intels
    Poziom 19  

Tonsila może nie ale na ich podzespołach łącznie z aluminiowymi pierścieniami altusów ;)

• #562 20 Mar 2014 15:55
    pawelr98
    Poziom 34  

Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt.
    U mnie mały upgrade układu chłodzenia. Blok Koolance 380A oraz nowe wentylatory na chłodnice.3x Corsair AF120 performance edition na głównej 360mm oraz Corsair SP120 high performance edition na tylnej. Do tego 2 katody UV 10cm (jedna ma przedłużone przeze mnie przewody). Nie pamiętam czy wspominałem też o fakcie zakupu SSD Samsung 840 Evo 120gb. Temperatury spadły na tyle nisko że pokusiłem się o ponowne podejście na 4ghz (poprzednio był problem ze stabilnością ze względu na Vcore).Vcore podczas obciążenia wynosi teraz 1478mV a temperatura stabilizuje się na ok.55°C. Oprócz tego podkręciłem NB do 3000mhz na 1275mV. Muszę zacząć się bawić K10Stat bo napięcie w idle wynosi 1453mV co raczej nie wpłynie dobrze na żywotność. Inny upgrade to słuchawki SuperLux hd681.

• #563 20 Mar 2014 18:18
    ninik26
    Poziom 22  

pawelr98 napisał:
    SSD Samsung 840 Evo 120gb

Konkretnie ten dysk ?
    http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-ssd840...i-2-5-540mb-s-410mb-s-7mm-mz-7te120bw-601594/
    Kusi mnie na niego, jak ci się sprawuje ? Bo mam obawy, gdyż przeglądałem testy i pytałem różne osoby i twierdzą że lepiej wziąć Plextor M5, mowa o tym:
    http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

• #564 20 Mar 2014 18:59
    pawelr98
    Poziom 34  

ninik26 napisał:
    pawelr98 napisał:
    SSD Samsung 840 Evo 120gb

Konkretnie ten dysk ?
    http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-ssd840...i-2-5-540mb-s-410mb-s-7mm-mz-7te120bw-601594/
    Kusi mnie na niego, jak ci się sprawuje ? Bo mam obawy, gdyż przeglądałem testy i pytałem różne osoby i twierdzą że lepiej wziąć Plextor M5, mowa o tym:
    http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

Aktualnie pracuje jeszcze na systemie zainstalowanym na dysku HDD ale równolegle mam 2 system na SSD. I ten 2 system chodzi błyskiem. Przeglądarka uruchamia się znacznie szybciej,pulpit z masą ikon wczytuje się od razu (na hdd trzeba czekać),filmy i muzyka również wczytują się bardzo szybko. Na zagranicznych forach 840 Evo są bardzo polecane (nie widziałem aby ktoś tam rekomendował Plextor M5 ale to pewnie dlatego że u nich inne ceny/dostępność).
    I zrobiłem jeszcze zdjęcia jak komputer wygląda z włączonymi katodami.
    Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt.
    Efekt jest jeszcze lepszy w ciemności. Postawiłem na kontrast węży z resztą PC.

• #565 20 Mar 2014 21:49
    ninik26
    Poziom 22  

Na zdjęciach wygląda średnio, w realu na pewno lepiej ale i tak fajnie wygląda :D

• #566 19 Kwi 2014 21:11
    pawelr98
    Poziom 34  

U mnie mały upgrade dźwięku. FiiO E07K. Bardzo ładnie gra. Choć mimo wszystko największy zysk z jakości dźwięku było czuć po zmianie słuchawek na SuperLux hd681.DAC jedynie nadrobił to czego nie miała integra(moc i jakość dźwięku).
    Nasze obudowy, nasz sprzęt. Nasze obudowy, nasz sprzęt.

• #567 08 Maj 2014 17:50
    intels
    Poziom 19  

U mnie małe zmiany w końcu udało mi się zmienić tą bierdronkową obudowę do tego został zmieniony ram (okazyjnie ;) )
    Ram: G.skill Ripjaws X 1333MHz CL7
    Obudowa: Zalman Z3+ (kupina nowa za 100zł ;D )

Pozdrawiam ;)

• #568 09 Maj 2014 00:00
    konior966
    Poziom 21  

intels gdzie wyrwałeś ją tak tanio?

• #569 09 Maj 2014 00:08
    intels
    Poziom 19  

konior966 napisał:
    intels gdzie wyrwałeś ją tak tanio?

Na allegro była przeceniona bo nie miała 1 nóżki którą dorobiłem w 3 minuty, nawet dzwoniłem bo nie wierzyłem że nowa i nie pogięta :P

• #570 09 Maj 2014 00:31
    rtj71
    Spec od komputerów

intels co to za chłodzenie procesora? na początku myślałem że to przerobiony box ale heatpipy mi nie pasują ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME