Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona płyta starego radioodbiornika

15 Sie 2007 21:57 858 4
  • Poziom 2  
    Witam, wygrzebalem gdzies stare radio (coprawda magnetofon z radiem ale poptrzebuje tylko radio)... do rzeczy wszytsko ok tylko uszkodzona jest cewka. I co z tym zrobic czy mozna czyms ja zastapic czy raczej potrzebna by byla nowa?
  • Poziom 27  
    Piszesz o antenie ferytowej ? o tym co leży pod płytką z rózowymi zwojami ? jesli tak to do odbioru UKF-u nie jest Ci zupełnie potrzebna ... jest to antena od fal długich i średnich. Jesli radio nie gra na UKF-ie to znaczy że jest inna usterka... No chyba że chodzi Ci właśnie o fale długie i średnie...?
  • Poziom 2  
    dzieki za szybka odp...czyli rozumiem ze fale krotkie odbiore bez poblemu
  • Poziom 19  
    A podaj jeszcze typ i model tego radiomagnetofonu,do krótkich nie cewka na ferrycie a antena teleskopowa lub zewnętrzna(teleskop i do UKF-teraz 88-108
  • Poziom 27  
    Pisałem że ta antena jest do odbioru fal długich i średnich, jeżeli radio posiada też zakres jakiś fal krótkich to prawdopodobnie odbiór ich też nie będzie możliwy ze względu na uszkodzenie anteny ferytowej. Ta antena nie jest zupełnie potrzebna do odbioru pasma UKF więc jeśli masz sprawną elektronikę i zakres głowicy UKF od 88 do 108 to powinno Ci zagrać na tym paśmie... Ale szczerze mówiąc to co było widać na zdjęciu raczej wygląda kiepsko i nie rokuję iż to jeszcze zagra tym bardziej że jak się domyślam nie posiadasz doświadczenia w naprawie takich odbiorników ...

Przepraszam za szczerość ale tak myślę ... Pozdrawiam i życzę powodzenia ...