Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alarm 0144 COBRA a kierunkowskazy

15 Aug 2007 23:13 2241 2
  • Level 21  
    witam. W renault espace zginęły mi kierunkowskazy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic803002.html

Wkleję opis usterki:
    "Zginęły mi kierunki i awaryjne. Jechałem i nagle zacząłem słyszeć odgłosy dochodzące z lewej strony z za deski rozdzielczej jak by się szybko załączał jakiś przekaźnik ( cykanie, nierównomierne ale szybkie - 2-4 razy na sekunde) trwało to około pół minuty. Po tym zginęły mi kierunki i awaryjne. Sprawdziłem bezpieczniki - OK, poprzekładałem przekaźniki jeśli były takie same w komorze silnika i w kabinie... "
    Sprawdziłem przekaźniki, bezpieczniki, żarówki, przycisk awaryjnych i wszystko niby OK, a kierunków jak brak tak brak. ALE.... po lewej stronie mam centralkę cobra 0144 ( w miejscu gdzie słyszałem cykanie przed usterką). Przy uzbrajaniu alarmu i rozbrajaniu awaryjne migają więc można by powiedzieć że instalacja auta jest OK, czy wina może leżeć po stronie elektroniki alarmu? jeśli tak co sugerujecie bo nie grzebałem w alarmach.
    p.s. nie działą mi też ( nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nie) pompa paliwa PB,obecne jeżdżę na gazie. Czyżby również immobilajzer lub alarm - ????
  • Level 16  
    Za duzo nieszczęścia na raz, sprawdź bezpieczniki dokładniej,Zasilanie i masę alarmu, oraz co alarm odcina.
  • Level 21  
    dlaczego za dużo nieszczęścia naraz.... już się przyzwyczaiłem ;)
    teraz to włożyłem rączki chyba gdzie nie trzeba o nie odpowiedniej porze bo już późno i sąsiedzi się denerwują :)) . Przelutowałem płytkę alarmu - tam gdzie były przewlekane luty i po podpięciu mam taki bajer że kierunki migają po około 25 razy co około 10sek i wyje syrena czy alarm uzbroję czy nie. A na płytce taki element który przypomina bezpiecznik w miniaturze to faktycznie bezpiecznik? ( mały biały, walec, z metalowymi zakończeniami, około 6mm długści ) Bo jeśli tak to jest przepalony. Po przestudiowaniu kilku postów myślę że chyba ta centralka się nie rozbraja tak jakby.

Podsumowując:
    1. żarówki są ok ( sprawdzone świecą przy załączeniu alarmu)
    2. przekaźniki od kieunków są ok ( sprawdzone, ponadto słychać jak się załączają gdy wcisnę przycisk awarynjnych w trakcie gdy alarm miga swoim przekaźnikiem. Gdy alarm nie załącza sygnalizacji świetlnej, nie działają również przekażniki kierunków na wciśniętym przycisku od awaryjnych)
    3. Przycisk awaryjnych ok ( sprawdzony, sugerowano mi że może on być przyczyną jeśli jest uszkodzony)
    4. Bezpieczniki w instalacji ok (sprawdzone)

Jak podpięta jest instalacja kierunkowskazów względem alarmu (2 żółte przewody) - zastanawia mnie to co napisałem w pkt 2. Czyżby to wina przełącznika kierunków przy kolumnie kierownicy???