Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica 7050 - czarne paski na kopiach

lookacz3 15 Aug 2007 23:55 1304 10
    lookacz3
    Level 10  
    Witam, kolejny mój problem-Konica 7050 robi mi czarne paski przez całą długość kopii, mają one szerokość około 5-8 mm, pojawiają się 2-3, a nasilają z czasem, gdy maszyna wykona więcej kopii...

wymieniany był już developer, wałek teflonowy...nie mam pojęcia co to może być, ale z tego co zauważyłem są już przed wejściem kopii na wałek teflonowy...

z góry dzięki za pomoc
    Lilith_100
    Level 25  
    zobacz czy wymiana elektrod pomoże
    gltom
    Level 18  
    tak jak kolega wyżej pisze - wymien elektrode ładującą a jak nie masz innej na podmianke to wymyj siatke ludwikiem i ciepłą wodą i wymień drut.
    Lilith_100
    Level 25  
    gltom wrote:
    tak jak kolega wyżej pisze - wymien elektrode ładującą a jak nie masz innej na podmianke to wymyj siatke ludwikiem i ciepłą wodą i wymień drut.

ekhm ekhm...
    koleżanka :P
    sebono
    Level 22  
    może być elektroda ładująca ale , jeśli się to nasila to prawdopodobnie bęben (90 %)
    gltom
    Level 18  
    jak byłby to bęben to by usterka nie ustawała po kilkunastu kopiach,
    wiec pozostaje elektroda (wyrównuje sie rozkład pola elektrostatycznego i jest okej) a moze mam po prostu wilgoć. Napisz jaki toner sypiesz i ile ma zrobione beben .
  • Helpful post
    Boracz
    Level 18  
    Kolega napisal ze z czasem sie nasilaja a nie ustepuja!
    99% bęben ew. listwa go czyszcząca jest stara i nie daje rady
    lookacz3
    Level 10  
    paski są jednorodne-ani nie poszarpane, ani sie nie zwężają itd. widać je lepiej na białej kartce...

PS. można samemu jakoś wyregulować podajnik ADF czy lepiej się za to nie brać??:D
  • Helpful post
    Lilith_100
    Level 25  
    można np za pomocą kodów, niestety nie mam przed sobą SM więc bardziej Ci nie pomogę, ale z tego co pamiętam jest tam coś takiego
  • Helpful post
    mikedev
    Level 13  
    może być elektroda ładująca, w najgorszym razie laser sie wysypał lub płyta główna, a test też ma takie paski na wydruku, co do DF306 to można w nim sporo pokręcić na kodach,