Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z dyskiem twardym albo wolno chodzi komputer...

kajzer4 16 Aug 2007 06:20 12127 26
    kajzer4
    Level 13  
    Witam was może ktoś z was będzie wiedział bo ja nie wiem co jest kupiłem nowe części do kompa i chodzi wolno niby jest ok ale długo się uruchamia i jak wchodzę na dysk d to długo myśli nim mogę zaznaczyć jakiś folder to samo z zamknięciem systemu
    Quote:
    system xp pro
    ram 2x 1024 geil box 800
    dysk twardy wd 320gb
    płytka asus p5k rev 1.0
    procek intel core 2 quad q6600
    grafika ge force 8800 gts
    zasilacz feel 500 atx
    temperatury procek ok 35 stopni
    grafika 70
    chipset 45
    obudowa 32

Zestaw składałem parę dni temu sformatowałem i wgrałem windowsa nowego patrzyłem na oryginalnych sterownikach to samo ściągnąłem nowe to samo defragmentacja systemowym i o&o defrag sprawdzałem systemowym błędy na c i na d wkładałem nowy przewód sata i w inne gniazda na płycie bios jest najnowszy

Nie mam pojęcia co można jeszcze zrobić chciałem go przyspieszyć bootvis wyskoczył komunikat:
    Quote:
    number of physical drives in the trace file is 0 trace file has invalid system configuration information

Proszę poprawić post.
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery, a i przecinki czy kropki również by się przydały!Stosowanie slangu jest niedozwolone.
    Dziękuję ...
    TONI_2003
    User removed account
    User removed account  
    zonkil
    Level 31  
    Powiedz mi tak bo pierwszy raz widzę victorię i HDTune po kliknięciu czegoś w victorii usunąłem sobie wszystkie partycje :P ale je odzyskałem! Mam wykonać cały test? W HDTune jest Health? O to chodzi?

MHDD jest dobrym programem :) Cenię sobie go :) Miałem dysk 80GB i wyeliminował mi 50GB :)
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    kajzer4
    Level 13  
    Przepraszam że tak długo, ale miałem dużo pracy nie miałem kiedy tego zrobić zrobiłem testy i proszę o odpowiedz martwi mnie też hd tach prędkość 197 mb/s ?
    Problem z dyskiem twardym albo wolno chodzi komputer...Problem z dyskiem twardym albo wolno chodzi komputer...Problem z dyskiem twardym albo wolno chodzi komputer...
    Moderated By TONI_2003:

Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

User removed account
    User removed account  
    kajzer4
    Level 13  
    Możesz rozwinąć odpowiedz te sektory są nie do naprawienia w domowych warunkach dodaje skany z victori
    Problem z dyskiem twardym albo wolno chodzi komputer...Problem z dyskiem twardym albo wolno chodzi komputer...Problem z dyskiem twardym albo wolno chodzi komputer...
    Popraw post.
    Stosuj wielkie litery zaczynając zdanie.
    TONI_2003
    kajzer4
    Level 13  
    A tak przy okazji gdybym nowy dysk kupił czy pomogło by to żeby komputer szybciej kupił ten bym zostawił do danych a nowy na system tylko ??? bede kupował z tego sklepu może jakaś propozycja http://www.google.pl/url?q=http://www.slc.com...t&cd=1&usg=AFQjCNFAQiF0D1kcPpKkexDMFa2_uaeJog
    i czy mniejszy dysk będzie szybciej chodził

dodam że hd tune nie mogę przeprowadzić benchmark pokazuje komunikat read error ! test abortet

a ultra dma ? powinien być na 6 chyba
    Problem z dyskiem twardym albo wolno chodzi komputer...
    Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

Popraw post.
    TONI_2003
    User removed account
    User removed account  
    kajzer4
    Level 13  
    W zasadzie tak szukam już gwarancji tylko dane będzie ciężko
    User removed account
    User removed account  
    kajzer4
    Level 13  
    160 giga ciężko będzie zgrać na płyty ale postaram się pożyczyć dzisiaj dysk od kolegi wiec problem jeden załatwiony ;) a czy kupienie małego dysku do systemu poprawi szybkość pracy systemu
    Popraw wszystkie posty w tym temacie.
    TONI_2003
    User removed account
    User removed account  
    kajzer4
    Level 13  
    Jak pożyczę dysk to zrobię to czy przyspieszy to jego pracę i pytanie na płycie mojej w biosie jest ustawione ultra dma 5 nie ma 6 czy to zła płyta że nie ma ultra dma 6 ???
    User removed account
    User removed account  
    kajzer4
    Level 13  
    Jest na ultra dma 5 ale to sata 2 wiec chyba powinien chodzić na szybszym ?
    TONI_2003
    Moderator
    :arrow: Przypominam koledze kajzer4, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    Zwyczajowo używamy po jednym znaku (?) czy (!) to nie są ozdobniki.
    Zdanie pytające kończy się znakiem zapytania ("?").
    Zdanie twierdzące kończy się kropką ("."), wielokropkiem ("..."), lub wykrzyknikiem ("!").
    :idea:
    Odnosi się to do tych postów już poprawionych.
    TheNut
    Level 11  
    Miałem podobny problem. Transfer danych był w granicach 2MB/s. Podczas uruchamiania, bios strasznie długo wykrywał dysk (ale go wykrywał) i miałem problem z postawieniem jakiegokolwiek systemu na nim. Tym dyskiem był (i jest) Seagate 250GB (16MB).

Problem był w dysku (a raczej w taśmie). Miałem uszkodzoną taśmę, jedna z dziurek była zapchana, co spowodowało wepchnięcie bolca w dysku oraz urwanie go. Jeśli nadal masz problem z nim (bo post już trochę ma) zobacz czy wszystkie bolce wystają na równej wysokości. Jeśli nie, to znaczy, że masz ten sam problem co ja. Musisz rozkręcić dysk (na żadną gwarancję się raczej nie załapiesz, bo to uszkodzenie mechaniczne) i zobaczyć, czy ten bolec jest urwany, czy tylko wygięty. Jeśli jest wygięty, to przywróc go do pozycji wyjściowej i wymień taśmę. Jeśli jest urwany, musisz pobawić się w lutowanie.
    Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność!
    Możesz naprawić dysk, albo go rozwalić do końca!

Ja, niestety miałem urwany bolec, ale udało mi się go naprawić i teraz wszystko śmiga poprawnie. Teraz mam problem z nagrywarką, bo ona też była na tej taśmie. Chętnych zapraszam do tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic838447.html
    kajzer4
    Level 13  
    Witam w zasadzie to kupiłem dysk drugi, a z tamtym nie mam kiedy teraz zadziałać leży i czeka, co najlepsze to nowy dysk tez sie podobnie zachowuje.
    W czasie gdy sie odpala staje wszystko na jakieś 2 minuty gdy zaczyna pojawiać sie scren Windows z paskiem.
    Po wgraniu Windows Vista wydaje mi sie że był komputer o wiele wydajniejszy niż na WinXP ?
    Kamerzysta
    Level 17  
    Jeśli ten złożony komputer muli nadal.. możliwe że z płytą główną jest coś nie tak.. dlatego padł dysk.
    TheNut
    Level 11  
    Mówię Ci, ja miałem to samo.
    Kupiłem nowy dysk 250GB i podłączyłem go do płyty, która obsługuje dyski tylko do 120GB. Win XP z SP sprawił, że dysk był widziany w całości, ale chodził wolno, dlatego wymieniłem płyte główną...
    Co się okazało było to samo na innej płycie, tyle że na nowej płycie nie chciał się żaden system zainstalować.

Przyczyną była przerwa w jednym z bolców dysku!!
    kajzer4
    Level 13  
    Wydaje się że dysk jest ok fakt że ma już bad sektory, ale działa systemy wgrywają sie bez problemu.
    Miałem wrażenie faktycznie że z tą płytą jest coś nie tak niby nowa płyta, a dysk chodzi na ultra DMA 5 kupiłem nowy dysk to samo nowe kable wszystkie powymieniałem zasilacz też nowy nie wiem.