Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Panasonic F55 - głowice-czy można wymienić tylko bęben?

t.catch 16 Sie 2007 09:59 966 5
  • #1 16 Sie 2007 09:59
    t.catch
    Poziom 16  

Mam "zdiagnozowane" zużycie głowic w moim Panasonicu F-55. Serwis orzekł, ze trzeba wymienić cały mechanizm wraz z bębnem - "zawołali" za to 600 zł. W związku z tym pytanie do Was, bezstronnych - czy nie wystarczy wymienić samego bębna? W końcu głowice są na nim i co najważniejsze, kosztuje w tej chwili kilkadziesiąt złotych, prawie 10 razy taniej, więc jest o co grać. I drugie pytanie - czy jako serwisant-amator mam szansę wykonać taka wymianę samodzielnie? Jeśli tak, możecie parę słów napisać, jak do tego się brać, a głównie - na co uważać.

0 5
  • #2 16 Sie 2007 13:52
    BHenryk
    Poziom 22  

Witam serwis nie bawi się w wymianę drobnych elementów wymiana całego zespołu to kilka minut po za tym odpada potrzeba regulacji a to najbardziej czasaochłonny element czyli duzo pracy mało pieniędzy , a ponadto gwarancja ze klient nie wróci po kilu dniach ze cos nie tak .Moze podejrzewają jeszcze łozyska . Sprawdź w jakim stanie są łozyska i podejmij decyzję . pozdrawiam

0
  • #3 16 Sie 2007 15:27
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda

t.catch napisał:
    kosztuje w tej chwili kilkadziesiąt złotych, prawie 10 razy taniej, więc jest o co grać. I drugie pytanie - czy jako serwisant-amator mam szansę wykonać taka wymianę samodzielnie?

To są nieprawdziwe informacje. W tym modelu jest dysk 6-cio głowicowy a jego cena wynosi ok. 180 PLN. (wyrób pełnowartościowy z gwarancją - nie chiński czy temu podobny hit)
    Czy amator ma szansę wykonać taką wymianę? Wymianę dysku tak ale z jakim skutkiem? Tutaj nie wystarczy wykonać czynności przewidziane przez producenta, trzeba jeszcze mieć doświadczenie.
    Próbować każdy może, w końcu to jego pieniądze...

0
  • #4 17 Sie 2007 09:47
    t.catch
    Poziom 16  

Czyli wymiana całego bębna również wymaga regulacji? Sądziłem, że całe łożyskowanie jest na tyle precyzyjne, że jest to trochę jak zmiana koła :)
    Co do pracy mechanicznej całego układu, to w zasadzie nie ma zastrzeżeń, a wada polega na rwaniu zapisu dźwięku HiFi - najpierw było tu tylko w SP i na słabszych kasetach, później już na każdej i przy obu prędkościach taśmy. Odtwarza cały czas znakomicie.
    A co do tych regulacji - znacie może jakiś link pomagający przy takiej operacji? Skoro znalazł się do naprawy aparatu cyfrowego, to może i tutaj coś by było :D

0
  • #5 17 Sie 2007 10:25
    michcio
    Specjalista elektryk

Ciekawy ten serwis. No ale za części to fakt czasami droższe od sprzętu. Za 600 zł to obecnie kupisz nowy magnetowid Panasonica.

0
  • #6 28 Sie 2007 10:12
    t.catch
    Poziom 16  

Chyba znalazłem wyjście z sytuacji - za 200 zł z groszami kupiłem na allegro powystawowy egzemplarz COMBO Philipsa - praktycznie jak nówka, odtwarza praktycznie wszystko (DVD) co mu się wrzuci, nawet surowe "zgrywki" z karty telewizyjnej. Czyli DVD i magnetowid stereo za 1/3 kwoty naprawy tamtego. Ktoś powie że nie na temat - na temat, bo znalazłem dużo tańsze rozwiązanie problemu. Może sam moduł magnetowidu nie ma takich możliwości jak F-55, ale do odtwarzania wystarczy zupełnie.

Tematu nie zamykam, bo jednak chciałbym Panasonica doprowadzić do stanu sprzed tego feralnego smarowania - tak że sprawa nadal aktualna, bardzo proszę o pomoc. Juz wiem że powinienem właściwie ustawić bęben na odpowiedniej wysokości, ale jak to zrobić? Pewnie serwisanci mają jakieś patenty, bo tam za bardzo nie widzę żadnych elementów regulacyjnych, więc jak? Coś podłożyć pod bęben i wyjąć po skręceniu?

0