Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips sc 804 cdc Brak podświetlenia

lucaso_ice 16 Sie 2007 14:18 2063 2
  • #1 16 Sie 2007 14:18
    lucaso_ice
    Poziom 1  

Zakupiłem ostatnio radio Philips sc804 cdc i niestety nie sprawdziłem go dobrze po zakupie:cry: i dopiero teraz wyszła mi to bokiem.

Problem 1: Brak podświetlenia. Świeci się tylko jedna żaróweczka (przy włączniku). Pozostałe są nie przepalone a nie świecą. Taśma łącząca panel jest cała. Regulacja intensywności podświetlenia na tej jednej żarówce działa tylko jak jest radio wyłączone. Przy włączonym radiu świeci cały czas tak samo intensywnie.
    Czy ktoś się już spotkał z czymś takim?? Czy jest jakiś układ który za to odpowiada??

Problem 2: Czasami (bardzo sporadycznie) słychać dudnienie w głośnikach. Gdy w radiu gra kaseta lub włączona jest zmieniarka to nie ma problemu. Z tego wynika, że raczej nie jest to wina wzmacniacza.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

0 2
  • #2 18 Sie 2007 08:07
    ikar55
    Spec od car audio

Jest to dość charakterystyczna usterka w tym modelu. Przyczyną braku podświetlania jest przerwana (wytrawiona wysączonym z kondensatora elektrolitem) ścieżka. Szukaj tej przerwy w obrębie układów stabilizacji. To sporadycznie występujące dudnienie w głośnikach też może być powodowane wytrawionymi ścieżkami lub zbytnio zmniejszoną pojemnością kondensatorów elektrolitycznych.

0
  • #3 20 Wrz 2009 13:46
    bronczek
    Poziom 9  

Witam,

panowie u mnie jest taki objaw że podświetlenie gałki świeci się bez problemu cały czas a reszta podświetlenia mruga - niekiedy w rytm muzyki.
    Raz ciemniej raz jaśniej. Czasem jest też tak że nie świeci w ogóle.

Proszę o pomoc w ustaleniu usterki - gdzie mam szukać przerwy ewentualnie co wymienić. Czy może nie do końca działające podświetlenie spiąć z podświetleniem gałki? - nie zależy mi na regulacji jasności podświetlenia.

Poniżej zamieszczam fotki mojego rozebranego radia.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów