Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z instalacją firmware do LG DVD-ROM DRD-8160B !

16 Sie 2007 14:28 2037 1
  • Poziom 9  
    Wspomniany napęd LG DVD-ROM DRD-8160B rok prod.2001 ma ROM VER:1.00 - czyta tylko niektóre oryginalne CD!
    Chciałam zainstalować nowy firmware - niestety ostatnia wersja jaką znalazłam z 2003r - plik DRD-8160b101(E).exe uruchamia się jakoś dziwnie - zamiast napisów z nazwą programu i napisów na etykietkach przycisków pojawiają się same znaki zapytania np. "???????".
    Ponieważ ten feler miały wszystkie ściągnięte z różnych stron pliki więc w końcu zaczęłam tych przycisków używać i udało się nawet uzyskać, że program rozpakował się do folderu o wskazanej przeze mnie nazwie.
    W folderze tym są pliki: d5lgf65b.hex, readme(E).txt, xferd5.exe.
    Skopiowałam te pliki do C:\
    i z wiersza poleceń, w kat. C:\ wpisałam: (zgodnie ze wskazówkami z readme(E).txt)
    xferd5 d5lgf65b 3 <enter>
    Wyświetliło się okno aktualizacji firmware, mój napęd podł. do second IDE Master został rozpoznany i cały czas wyświetla się komunikat:
    "Wait, Now downloading" i nic się nie dzieje!!!! ?? Łącze z internetem jest sprawne.
    Próbowałam też aby zczytywał już ściągnięty plik z C:\
    czyli: xferd5 C:\d5lgf65b 3 <enter> i nic czyli to samo!
    Nie wiem w czym problem może DVD_ROM jest uszkodzony i firmware nie da się uaktualnić?!!
  • Spec od komputerów
    http://www.firmware.fr.st/ Firmware pobierz z tej strony.Na czas flashowania napęd powinien być ustawiony jako Secondary Master i najlepiej jako jedyny na taśmie.Poza tym to może być problem z optyką napędu.Rozbierz napęd i wyczyść.