Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DISA KXT 1232 - nie działa na mojej centrali.

saw 16 Aug 2007 19:50 2051 13
 • #1
  saw
  Level 11  
  Witam.

  Przestała mi działać karta disy w kxt 1232. Po sprawdzeniu w innej centrali działa prawidłowo. Na mojej centrali nic na nią nie idzie nagrać. Ustawienia czasów są prawidłowe. Przy próbie nagrywania pokazuje czas prawidło0wo natomist brak jest jakiejkolwiek akustyki.

  Proszę pilnie o pomoc.
 • #2
  MacKR
  Level 16  
  A próbowałeś wypiąć kartę z centrali i rozładować ten duży (zielony)kondensator ?
 • #3
  saw
  Level 11  
  Jak napisałem powyżej płyta działa na innej centrali prawidłowo. Natomiast w docelowej jest cisza.
  Podejrzewam uszkodzenie poza kartą disy ale nie znam dalszych połaczeń ewentualnie błąd w oprogramowaniu. Jednak jest to karta wyciągnięta z tej centrali w celach testowych.
  nasuwa mi się pytanie czy jest jakiś sposób programowego instlowania karty.
 • #4
  wirusa
  Level 13  
  Witam po 7 latach. Odgrzewany kotlet. Podobne objawy. Wyjęcie karty i rozładowanie kondeka nic nie pomaga. Komunikaty po 361 i 1-4 się nie nagrywają, choć licznik działa. Przy odtwarzaniu cisza. Ale wystarczy zrobić RESET i wszystko jest OK, łącznie z poprzednimi nie zagranymi nową wersją komunikatami. U mnie pozostawiłem komunikat 3 nieruszony. Dziwna sprawa bo wyłączenie centrali stanu nie zmieniło, a RESET tak. Ktoś ma jakieś pomysły?
 • #5
  xxpiotrek
  Level 18  
  Tak nagrywałem: Program: :arrow: 361 :arrow: 1 :arrow: 1-4 (1-4 zapowiedź).
  Odsłuchanie: Program: :arrow: 362 :arrow: 1 :arrow: 1-4 (1-4 zapowiedź)
 • #6
  wirusa
  Level 13  
  No niestety po kilku godzinnej pracy DISA znowu odmawia posłuszeństwa. Podczas odczytu jej zawartości czas wiadomości na poszczególnych kanałach jest poprawny, ale słychać trzaski, urywane głoski, jak przez głuchy telefon. To samo jest z linii miejskiej jak i z aparatu jack 1. DISA sama działa, tzn. łączy z wybranym numerem tylko treść wiadomości jest nie czytelna. RESET tym razem nic nie dał, wyłączenie też nie. Napięcie na baterii 2,94 volta stabilne. Efekt w słuchawce jak przy braku styku, uszkodzonym kablu, w starych telefonach. Gdzie szukać mozliwej przyczyny?
 • #7
  wirusa
  Level 13  
  Rozebrałem tą centralę na płytki, złożyłem i DISA jest ok od 12h, pamiętała nagrane zapowiedzi. Wygląda na zaśniedzenie styków.
 • #8
  wirusa
  Level 13  
  Po kolejnym wyłączeniu (aby zmiany wprowadzone do programu zaczęły działać) znowu to samo. DISA poprawnie nalicza czas, ale w tel. sys. tylko trzaski i cisza. Identycznie jest gdy się dzwoni z miasta.
 • #9
  mac72

  Level 13  
  przyczyny szukałbym w pliku wsadowym lub oprogramowaniu.
  Miałem kiedyś podobny przypadek, gdzie wszystko działało do czasu zaniku napięcia.
  Po resecie centrala głupiała.
  Rozumiem, że masz KX-TD1232, a nie KX-T1232?
 • #11
  mac72

  Level 13  
  napisz jaka wersja EPROMu i jaką masz wersję programu.
  Możesz przesłać mi plik konfiguracyjny?
 • #12
  wirusa
  Level 13  
  eprom 241I, program 4.08 ?? coś takiego do dosa ale używałem kx-td programmator for Windows ver1.32.2 ale mi się trial skończył :(. I lipa , a dosowy to strasznie jest zakręcony. Plik konfiguracji jutro podeślę, bo w pracy teraz jestem.
 • #13
  instalatorPBS
  Level 28  
  A ten program pod Win to na pewno do tej wersji?
  To, że się łączył nie znaczy, że działa wszystko poprawnie. Dla pewności, ze wszystko będzie poprawnie działało należy używać odpowiedniej dla wersji softu w centrali wersji DOS-owego programu na kompie.
  Oczywiście uszkodzenie karty DISA jak najbardziej w tym przypadku prawdopodobne.
  RP
 • #14
  wirusa
  Level 13  
  Może to głupie pytanie, ale gdzie program dosowy zapisuje ściągniętą konfiguracje. W katalogu z którego go uruchomiłem nic nie dodał. DISA raz działa poprawnie, raz trzeszczy, raz jest głucha. Zależy jak wystartuje po włączeniu zasilania. Czy w odtwarzanie wiadomości z Disy pośredniczy jakiś przekaźnik ? Normalnie; efekt jakby były zaśniedziałe styki.

  Dodano po 55 [minuty]:

  Znalazłem, file manager ;) posyłam konfigurację którą ściągnąłem. Należy zmienić rozszerzenie z txt na dbl. Inaczej elektroda nie chciała przyjąć pliku