Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem wew. Zoltrix Cobra 56 kb rozlacza lub wcale nie laczy

killer 09 Lis 2003 12:09 1504 9
  • #1 09 Lis 2003 12:09
    killer
    Poziom 19  

Problemy zaczely sie gdy zmienilem plyte glowna na ECS K7VZA.
    Objawiaja sie one tym, ze srednio raz na 10 razy udaje mi sie polaczyc z siecia, ale z predkoscia ok. 33kb w pozostalych przypadkach nie dostaje komunikat: Komputer docelowy nie odpowiedzial.
    Gdy mu sie juz uda polaczenie to zrywa je zwykle po czasie od 2min do 20 min.
    Zmiana sterow nic nie dala, probowalem juz roznych wersji i od roznych modemow Cobry.

Na innych kompach dzieje sie podobnie, wiec na bank w tej chwili nie jest to wina plyty glownej.

0 9
  • #2 09 Lis 2003 15:13
    gregoryi
    Poziom 15  

Witam.

Być może trzeba zainstalować VIAPack'a. Miałem ten sam problem albo działąła sieć, albo modem nie mogłem dojść o co chodzi i zainstalowałem go. i do tej pory działa bez problremu.

Powodzenia.

0
  • #3 09 Lis 2003 21:35
    killer
    Poziom 19  

ViaPack nie pomagał.
    Modem tez byl sprawdzany na jakejs plycie Asusa oraz Mercurego.
    Objawy byly te same.

0
  • #4 09 Lis 2003 22:23
    gregoryi
    Poziom 15  

1. Być może pomoże obniżenie Hz na magistrali
    2. Sprawdź go na wolniejszym sprzęcie jak taki znajdziesz.
    3. Load BIOS defaults (YES) to z reguły pomaga.
    4. Na koniec sprawdź czy instaluje ci się takie coś jak Wave device for Serial Modem czy coś takiego. Bez tego modem będzie szwankował.
    5. Jeżeli wszystko inne zawiedzie to go oddaj jeżeli masz jeszcze na gwaracnji.

0
  • #5 09 Lis 2003 23:09
    music
    Poziom 27  

Czy masz przetaktowany procesor za pomocą magistrali??? U mnie przetaktowanie procesora (magistrali) już o kilka MHz spowodowało, że modem kompletnie odmówił posłuszeństwa.

0
  • #6 10 Lis 2003 14:05
    Zibers
    Poziom 13  

Czasami pomaga dobre uziemienie kompa. Pomiędzy "masą" (ground) sieci telefonicznej i kompa powstaje czasem różnica potencjału i przepływ prądów wyrównawczych, a w tedy modem głupieje.

0
  • #7 10 Lis 2003 17:19
    Cross
    Poziom 14  

Zibers napisał:
    Czasami pomaga dobre uziemienie kompa. Pomiędzy "masą" (ground) sieci telefonicznej i kompa powstaje czasem różnica potencjału i przepływ prądów wyrównawczych, a w tedy modem głupieje.

Mógłbyś to rozwinąć, jestem niezmiernie ciekaw do czego dojdziesz.
    A tak BTW do killer'a :
    1.Killer może byś napisał choć jaki to system
    2.Zacząłbym od sterowników,
    3. Zajrzał do instrukcji ew.jeśli znasz się na poleceniach sterowania funkcjami modemu - zresetuj go / uzywa się do tego progr. Hyper Terminal/
    3. Rzeczywiście podkręcony komp może to powodować.
    4.I jeszcze jedna ważna rzecz - może najważniejsza - jeśli Twoja linia tel. nie trzyma parametrów sygnał " pływa" na skutek trzasków zakłóceń nieznanych mi zmian tłumienności na linii, to jest to takie zachowane modemu jest jak najbardziej " prawidłowe"
    5. Uszkodzenie modemu - wymiana lub zakup nowego

0
  • #8 11 Lis 2003 11:26
    Chudy III
    Poziom 12  

Cross napisał:

4.I jeszcze jedna ważna rzecz - może najważniejsza - jeśli Twoja linia tel. nie trzyma parametrów sygnał " pływa" na skutek trzasków zakłóceń nieznanych mi zmian tłumienności na linii, to jest to takie zachowane modemu jest jak najbardziej " prawidłowe"

To odpada, bo wcześniej podobno działało mu wszystko (wymiana płyty głównej doprowadziła do nieprawidłowej pracy). No chyba, że masz linie telefoniczną w TP to faktycznie wszystko możliwe :D

Sądzę, że wina jest jednak w sterownikach, może windows Ci padł i on nawal to wszystko? Możliwe, że zbyt wysoki impuls poleciał w lini telefonicznej i biedny stary modem może nie wy3mać tego.

0
  • #9 12 Lis 2003 00:12
    killer
    Poziom 19  

Do Cross'a:
    1. Sytem to Win98
    2. Juz pisalem, sprawdzalem rozne wersje oraz na inne modemy zoltrixa. Nic nie pomaga.
    3. O tym nie pomyslalem. Sprawdze jak znajde chwilke wolnego czasu.
    3. Kompa nigy nie podkrecalem
    4. Sygnal jest w porzadku (wczesniej nie byl, poki panowie z TPSA, znalezli usterke i naprawili) a swiadczy o tym ze w tej chwili mam modem motoroli i jest wszystko ok. A moj modem (zoltrix) w kilku miejscach na roznych liniach zachaowuje sie tak samo.
    5. Jasne ze mam nowy, tylko tak mnie naszlo ze moze by ten stary naprawic.

Do ChudyIII:
    Moglo tak byc, bo mialem uszkodzony kabel wynikajacy z pogryziania go przez chomika w szczerym polu (kabel chba 80 cm pod ziemia i zostal pogryzony, zreszta zostawilem saobie ten oodcinek na pamiatke :) ), wtedy panowie z tpsy to wykryli (jak zadzwonilem do nich i zglosilem ze nie moge laczycsie z netem) i naprawili, moze to spowodowalo jakies przepiecia na linii, w kazdym razie telefon dzialal bez zarzutu i zaklocen. Problem w tym ze jea to zglosilem w zimie, a chomik pewnie tak poszalal latem. W lecie zmianilem plyte na ecs'a, z tym ze z netu w domu niekorzystalem gdzies od kwietnia do listopada.

Wiem ze troche zakrecona ta sprawa, no ale przypadki chodza po ludziach i tak bylo.

0
  • #10 10 Wrz 2004 12:24
    killer
    Poziom 19  

Troche to trwalo. Kupilem sobie nowy modem, a ten lezal na polce.
    Wczoraj tak z ciekawosci zajazalem do niego i miernikiem tu i tam posprawdzalem.
    Problemem okazala sie dioda zenera D10 (13V).
    Poprostu wykazywala opor w obie strony po ok 300ohm.
    Siedzi ona w ukladzie podtrzymania polaczenia (widac transforamtor to za malo).
    Po wymianie wszystko smiga.
    A co do przyczyny jej uszkodzenia to pewnie byla jakas szpila w sieci na ktora warystor nie zdazyl zareagowac i tafila na diode.Dioda jest bezposrednio podlaczona do mostka greatz'a, wiec ja uwalilo.

Pozdrawiam

0