Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASTRA G kontrolka układu chłodzenia.

17 Aug 2007 00:04 11067 11
  • Level 13  
    Witam, mam kłopot z astrą G 1,8 16v ( X18XE1) wersja z ręczną klimą BEHR, otoż : kiedy silnik przekroczy temperaturę 90 stopni wiatrak nie załącza się, załącza się tuż potem ( wskażnik jest nieco za bardzo wychylony w prawo ) oba wentylatory są sprawne, działa tylko wiatrak na chłodnicy wody i tylko na drugim biegu. klima jest sprawna ale nie nabita.
    wiem ze moduł chłodzenia jest pod zderzakiem z lewej strony, czy jest sens zabierać się za to samemu ?
  • Helpful post
    Level 35  
    Najlepiej to by było podłączyć się odpowiednim narzędziem i wyczytać co mu dolega. W warunkach amatorskich da się na prostym interfejsie (do zlutowania w pół godziny) i programie ABCOM. Oczywiście bardziej profesjonalnym narzędziem też można ;)
    Z drugiej strony można też analitycznie, ze schematem po kolei posprawdzać czujniki i połączenia. Tam złączki do tego modułu lubią zgnić.
    Ale w ciemno to pół dnia roboty a i rezultat niepewny.
    Swjoą drogą moimz daniem to umieszczenie tego modułu to jedno z głupszych rozwiązań w oplu.
  • Level 13  
    A jak to zlutować i skąd zdobyć ADCOM ? jeśli to nie sekret :)
  • Level 28  
    Na wentylatorach masz rezystory, są duże i mają trzy wyprowadzenia, sprawdź je. Oprócz tego przekaźniki i bezpieczniki. Jeżeli klima jest nienabita to wentylator klimy raczej się nie włączy. Nie jest powiedziane, że wentylator ma włączyć się przy 90st - u mnie włącza się przy ok. 93st.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A ogólnie to jaki problem? Wszyscy się rozpisują a w sumie nie wiadomo o co chodzi, wentylator się załącza przy odpowiedniej temperaturze, więc co jest źle?
  • Level 13  
    goldwinger wrote:
    A ogólnie to jaki problem? Wszyscy się rozpisują a w sumie nie wiadomo o co chodzi, wentylator się załącza przy odpowiedniej temperaturze, więc co jest źle?

To jest żle że załącza się tylko na jednym biegu i zapala się kontrolka układu chłodzenia.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    może uszkodzony jeden z przekaźników w module
  • Level 13  
    goldwinger wrote:
    może uszkodzony jeden z przekaźników w module

Jutro dobiorę się do tego modułu który z tego co zrozumiałem jest w lewym nadkolu, jaki to prekażnik ? (symbol)
  • Level 18  
    Proponuję jednak rozpocząć od diagnozy tego modułu.
  • Level 35  
    Padło wcześniej pytanie o ABCOMa. Sam interfejs można zrobić według kilku schematów powszechnie dostępnych na sieci. Jeden z nich chyba najprostszy tu http://www.pablo.it.pl/tech2/

Sam ABCOM do sciągnięcia np na autokąciku astry.

Twój problem z modułem chłodzenia był też na tymże kąciku wielokrotnie wałkowany, są jakieś opisy samodzielnych (i udanych) napraw tegoż modułu. Nie chce mi się kopiwać internetu z jednego miejsca w drugie ;) więc odsyłam doźródła:

Wejdź sobie na taką stronkę ogólnie o astrze: http://astra.autokacik.pl/
    Tam jest link do autokącika (trzeba sie zarejestrować).
  • Level 13  
    Problem był w połączeniu z modułem chłodzenia w nadkolu, jeden z kabli zaśniedział tak, że był proszkiem...ciekawe że tylko jeden, po wymianie wszystko gra, wiatraki chulają raz szybciej raz wolniej, cichutko i przyjemnie, kontrolka nie świeci....żyć nie umierać tylko cały dzień dłubania......
  • User removed account